Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz seolwon #8 üzenetére

    TDI Passaton tanultam vezetni, azt hiszem 2.5-ös. ment mint a golyó. Kicsi és gyenge autóval is lehet komoly balesetet okozni, az oktató meg amúgy se hagyja, hogy száguldozz.

    Amúgy egy előnye van a kicsi autóknak. Ha NEM tudsz normálisan vezetni, akkor sem szabadul el a fogyasztás. Nekem a Daewo Matiz volt tanulságos ebben. 6,6-7 liter akárhogy nyomom neki, ha nagyon centizek és minden fogyasztási trükköt bevetek akkor meg 6,2 körül. De pl 1.4-es benzin Astra ha ügyes vagy 7 körül elmész vele, ha nyomod mint az ökör akkor se nagyon megy 10-11 fölé. Ezzel szemben egy 2,5-ös benyás benyel akár 15-20 litert is.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz tomiii. #12 üzenetére

    Egy benzinesnél a 7 literes fogyasztás vegyes használatban teljesen elfogadható. Ráadásul az astra nem is kicsi autó. Persze tudom, mindenkinek olyan autója van ami 3 litert fogyaszt, sőt termeli a benzint, de szerintem egy valós 5 személyes kombi benzines 7 literrel teljesen korrekt. Ez nem dízel. Vezettem céges autóként 2 literes TD Megane-t azzal 160-nál sem nagyon ment 6 liter felé a fogyasztás a német pályán, óvatosan vezetve városon kívül meg olyan 5 liter körül döcögött el. De hát az dízel és sokkal könnyebb is.

    (#16) bambano

    Még mindig európában és főleg magyarországon vagyunk. Itt a 2 literes motor már nagynak számít. Elvétve látni 2,5-öst és nagy ritkaság a 3 literes vagy nagyobb. Nem egyszer hallottam már, hogy "1.8-assal kértem mert sportosat akartam".

    Elhiszem hogy amerikában ez a belépő kategória, de valahogy én nem érzem magam az USA-ban....

    Én nem közhiedelmeket szajkózok hanem a tapasztalatomat osztottam meg. Elmondtam, hogy mi az egyetlen előnye SZERINTEM a kis motornak. Ettől függetlenül én se preferálom a kis motort mert az csak papíron gazdaságos HA tud az ember spórolósan vezetni. De hidd el egy kezdő attól eltekintve, hogy kb az első kanyarban elszáll egy 3 literes motorral nem fog tudni gazdaságosan vezetni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bambano #53 üzenetére

    "ez a kijelentés önmagában igaz, de a poszt pont arról szól, hogy miért nem jó ez így."
    Igen, de ez nem értem mitől védi azt, hogy sokan itt 3-4000 köbcentis amerikai kocsikat hoznak fel példának amikor ilyet elvétve látsz itthon. Ilyen alapon lehet a 7 literes cadillac-ről is beszélgetni a témában, csak tökre nem releváns. Itthon nagyon kevés autóból tudsz 3 litereset venni, főleg használatan ahogy az emberek nagy része autót vesz. Ilyen alapon a Fülöp szigeteket is felhozhatjuk, ahol meg mindenki robogóval jár...

    sokat vezettél 2.5-ös benzinest, amivel elszállt a fogyasztásod 20 literig?

    Meglehetősen sokat, igen. Skóciában amikor kint dolgoztam a bárfőnöknek volt egy 5-ös BMW-je és mivel szeretett italozni sokszor én vezettem haza. Amikor nyomtam neki ahogy kifér a csövön simán evett annyit.

    maradjunk annyiban, hogy nem hiszem el.
    Jó hát hiszel amit akarsz.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák