Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz VegyiCimbi #441 üzenetére

    Sajnos ez by desing ilyen. Én elég sokat nyomozgattam mielőtt megvettem volna az órát, mert fontos a spotify vezérlés. Végül emiatt Pebble lett, múlt héten döntöttem el.

    Ők egy kicsit ügyesebben oldották meg: 2db BT uplinkje van az órának, egy BT LE, és egy normál BT kapcsolat, ami keresztül tud a telefonnak egy szabvány mediavezérlő eszközt emulálni. Amikor fut a Spotify (vagy egyéb) mediavezérlő app, akkor a telefon úgy látja mintha egy BT kihangosító küldene neki parancsokat (léptetés, pause, stop, hangerő, stb..), illetve visszaküldi neki a számcímeket, előadót, albumartot, egyéb infókat. Ezekre ugye ezer éves kidolgozott szabványok vannak (hogy pl. az autók random "mediacenterével" működjenek jól a telefonok), így nem kell semmilyen extra szoftveres támogatás. Ilyenkor persze többet fogyaszt kicsivel az óra, dehát kit érdekel, 1 hetet bír, abból az ember minimális időben futtatja a normál BT medialinkes appokat, egyébként meg BT LE.

    Azért fontos mindez, mert az iOS sandbox nem engedi a 3rdp appoknak hogy egymást vezéreljék :( BT LE-vel pedig ez csak úgy lenne lehetséges hogy az óra szól a saját app-jának hogy nyomtak rajtam egy "next track"-et, a telefonon futó app pedig odaszól a Spotify app-nak hogy léptessen.

    Egyébként azt megerősíthetnétek hogy a telefonon hány darab Bluetooth eszköz látszik az OneTouch-al, mert mivel soha nem vettem meg, így csak a netes leírásokra tudok hagyatkozni, azok szerint pedig csak 1db BT LE link van :) Viszont ha 2db eszköznek látszik az óra, akkor nincs elveszve a remény, talán lesz lehetőség a jövőben 3rdp app vezérlésre, hiszen akkor csak a szoftver nem tudja perpill azt amit kell.

    (Androidon nemtom hogy megy ez az egész, illetve hogy ott mit enged a sandbox meg mit nem.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák