Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyépés

    aktív tag

    Hát, nekem mostanásg kicsit furák ezeknek a teszteknek a hangvétele. Kicsit úgy érzem, hogy az objektivitás kezd kiveszni. Persze nem hiszem, hogy teljesen objektív maradhat bárki a tesztek során, nem is azért olvassuk, hanem mert a tesztíró értékrendje a bizalom forrása. Mostanság viszont gyakran a tényeknek ellentmondó vélemények fogalmazódnak meg.
    Az akkumulátorok teljesítménye teljesen random megítélés alá esik, arról nem beszélve, hogy kb. bármilyen következetesebb mérést nélkülöznek a feltüntetett kijelzőidők.
    Jelen tesztben a snapdragon 415-höz viszonyítva a Meizu M2 SOC-je harmatos... hogy mi?! Azért az Allview E4 lite-tal eléggé pariban van, és pont ugyanaz van a Meizu M2-ben tudtommal.
    A kamera megítélése szintén elég fura mostanság, de az szrintem nehezebb is kicsit, úgyhogy azt mindenki megítélheti a képek alapján. Én nem mindig értek egyet a tesztelőkkel, most sem, ez inkább az én problémám.

    Ha full racionálisan nézzük, akkor ez egy állati kommersz kínai telefon, csak MT6753 helyett a kb. hasonló teljesítményű snapdragon 415 van benne. Na, bumm. Egyedül annyi szól mellette, hogy itt csak 5" a kijelző, és az ritkább, de ennyi... Amíg meg nem lehet ténylegesen kapni, meg nem végleges a szoftver sem, ne legyen már ajánlott! Milyen alapon?! Az egész jó kínai telefonok nem kaphatnak ilyet, csak mert nincs hazai garancia. Ennek mije van?! Kész sincs...

    Összességében nagyon részrehajlónak érzem a tesztet, és már nem ez az első sajnos. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák