Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz mydestiny #6 üzenetére

    Elég szomorú, hogy aktív tanulóként nem szúrja a szemed akkor, amikor beírod, de Te tudod. Én már kezdek meggyőződni arról, hogy egyáltalán nem működik a hazai oktatási rendszer, hiszen azt látom, hogy középiskolások nem tudnak magyarul.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • Vakegérke

    veterán

    válasz mydestiny #6 üzenetére

    Sokat javítana, ha az írásjelek mögé beiktatnád a törvényszerű szünetet.

    Valóban kegyetlen ttower ajánlata, de tényleg segít, ha feloldódsz a zenében. Legalább próbáld meg. Közben is lehet sírni, nem szégyen.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Belba

    őstag

    válasz mydestiny #6 üzenetére

    Nagyon édes vagy! :C

    Ne is törődj a többiekkel... Csak irigykednek! ;)

    Nekem is van egy 16 éves fiam, teljesen megértelek, mekkora dráma egy ilyen esemény egy kamaszfiú életében (pár év múlva már nem ilyen drámáid lesznek).

    Pár hét múlva túl leszel az eseten, jön mááááásik lány, meg a tavasz, utána meg a nyár...

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    Helyesírás : a többiek már alaposan kiveséztek, még a pontok utáni szünetre is kitért valaki... :P

    Én tudom, milyen oktatás folyik manapság az iskolákban (nincs idő tanítani, nincs idő gyakorolni, millió tesztlap, amiből épp csak tanulni nem lehet, számtalan dolgozat, felmérő, mintha már kijártál volna egy iskolát, itt meg csak számonkérni van idő)...
    Agyam szétrobban első óta, AMILYEN körmönfont módszerekkel utáltatják meg a gyerekekkel az írást, olvasást, számolást...
    Minden olvasmány után 2 oldalas tesztlap a munkafüzetben hülyébbnél hülyébb kérdésekkel: miről is szól a történet, ki kicsoda, ki kinek a keresztanyja, kinek volt kék ceruza a kezében, milyen virág volt a kocsis zsebébe tűzve, milyen szeme színe van a kerítésen gubbasztó macskának... Esküszöm, sokszor már idegrángást kaptam ennyi baromság láttán!!! Szóval, én kicsit sem csodálkozom, hogy ilyen oktatás mellett utálnak a gyerekek könyvet venni a kezükbe, mert számukra az olvasás nem élmény, hanem a gyötrelmek tárháza!

    Minket anno még az iskolában nem gyötörtek halálra a "szövegértéssel", mégis mindenki remekül megérti a korosztályomban a leírt szövegeket, imádunk olvasni, jó a helyesírásunk... Ja, nálunk volt idő a gyakorlásra, igaz, nem tanultunk 3. osztályban csillagászatot, de a magyar nyelv szabályait viszont alaposan megtanították.
    Fogalmam sincs, miért kell egy 4.osztályos tanulónak az emberi csontváz minden egyes csontját pontosan tudnia?

    Na, nem folytatom, pedig kedvem lenne...

    Szóval, én megértelek, hogy neked a magyar helyesírást magadtól kell megtanulnod helyesen alkalmazni, nekünk ezt még az iskolában megtanították.
    Nem könnyű, de szerintem menni fog, meg aztán kénytelen is leszel.

    Sok sikert kívánok neked az Életben, és ne szégyelld az érzéseidet!

    Gratulálok a szüleidnek, hogy egy mélyérzésű, gazdag érzelemvilágú fiút neveltek fel! :C :R

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák