Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz alien_ #1 üzenetére

    Ezzel csak az a baj, hogy az "old joke" titulus nem pártatlan embertől jött. :) Az 100, hogy ezeknél az ürgéknél valami nem stimmel. Ha ki is szinezte a sztorit Wiederhold, ráció azért van benne. A Duke-licensz persze nem fog veszni, ez természetes. Feltámad, mint megannyiszor. Mi meg hajlongunk a soha el nem érkező messiásra várva a 3DRealms oltára előtt. Még jó, hogy már a Duke 3D sem fogott meg annyira.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz alien_ #4 üzenetére

    Pont ez a lényeg, elvileg. Nem is igazán a reklámról van szó, tán én fogalmaztam rosszul. A szövegben tkp. arról van szó, hogy a 3DR-rel végeztették a "kreatív fejlesztést", meglehet a végtermékről nem köztudott, hogy honnan kapta a képességeit, de az ő kezük munkáját dicséri, míg az Epic házal az engine-nel és gyártja alá a húzóneveket amik jobban eladják. Szerintem ezek olyan dolgok, amikbe az egyszeri gémer nem nagyon lát bele, a CryEngine is dübörög, alig van alá bejelentett cím, mégis licenszelik dögivel, csak nem játékokhoz, hanem épülettervekhez és egyéb szimulációkhoz. Ki tudja, hogy az Epic kikkel milyen szerződéseket köt fű alatt, kikkel dolgoztat és honnan kapja a bevétele legnagyobb százalékát... Summa summarum, az, hogy az UE-t ennyire átírták, szerintem Charlie bácsi meséjét támasztja alá. Meg aztán, ez 2001-ben volt, azóta sokminden változott, de tény és való, ha logikusan átgondoljuk, egy cég sem engedheti meg magának, hogy 10 éveket üljön egy franchise-on, hacsak nincsenek a háttérben magasabb rendű összefüggések.

    Továbbá az is ott van feketén-fehéren, hogy Miller dédelgetett terve volt a DNF, és elvárta a fejlesztőktől hogy biztosra menjenek, ez legyen az életük, ezt egyék és igyák, közben egy olyan engine-t és interfészt alkotva, ami a lehető legtökéletesebb produktumot teszi lehetővé - és annyiszor fussanak neki ahányszor csak kell. Lásd a sikerpéldákat, mikor az engine a játékra vam kihegyezve - Source, Tech4, Prince of Persia-engine, Splinter Cell, CryEngine... Ezek a maguk kategóriájában teljesen egyediek.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák