Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mystral #139 üzenetére

    Ezzel nekem semmi bajom (mert nem érint), így nem is akartam róla szót ejteni, de én nem nevezném épp jól optimalizáltnak azt a motort. Gyengébb gépeken is épp úgy képes senyvedni, mint bármi más, mivel egy átlagos gyenge gépen 100%-ra hajtja a CPU-t, miközben a GPU ~25%-os terheltséggel cammog. A Blizz játékokhoz inkább egy relatíve igen izmos CPU és egy belépő szintű, vagy alsó-közép kategóriás VGA páros passzol. A jól optimalizált szerintem azt jelentené, hogy a középkategóriás CPU+VGA pároson a CPU-t és a GPU-t is hasonló mértékben terheli, és már megelégszik velük.
    Főleg zavaró lehet ez a mai világban, ahol a legtöbb játék a GPU-t zabálja, így sok játékos inkább drágább VGA-t vesz "gazdaságosabb" CPU-val. (És igaza is van, mert ez lenne a helyes út, és a blizz az, aki a warcraft 3 óta nyomatja a CPU-falóját. A GPU hatékonyabb grafikára -> ugyan az a grafika olcsóbb GPU-val...).

    Szóval... ha nőne is a GPU terhelés az új kódrészek miatt, akkor sem lenne havária, mert a GPU-k a legtöbb gépben unatkoznak SC2 alatt, míg a CPU majd belesül a melóba.
    De nem is extra kódot javasolnak ide, hanem hogy elve egy másik API-val dolgozzanak. A DX11 visszafelé kompatibilis a DX9-ig, még a Gefocre FX-eken is elfut egy DX11-es játék, viszont a kicsit is újabb VGA-kat már hatékonyabban használja, mint a DX9 (DX10.1 és affelett már lehet rendes AA is gond nélkül). Elméletben sokkal hatékonyabb lehetne az erőforráskihasználtság egy DX11-es renderpatch-el Gefroce FX és affelett.
    És egy játékhoz nyugodtan írhatnak két különböző renderpatchet, pl. egy DX11-est, amit minden használ DX9-es kártyáig (persze csak Vista és affelett fut), majd pedig mellékelnek egy "legacy" exe-t, ami XP-n is elindul, és max DX9, de akár DX8-as hardware-en is elfut (és akkor lehet mondani, hogy ha kell AA is, akkor vegyél új gépet, de futni fut mindenen...).

    Eléggé jól néz ki. -> Igen, eléggé, ahhoz képest, amit vártunk tőle. Nyilván, ha egy régi stratégiai játék mellé teszed, akkor szép, de ha egy pár éves, viszont csili-vili DX10-esnek tervezett stratégiai játék mellé, akkor már hagyna maga után kívánnivalót. Csak az a szerencséje, hogy a grafika nem minden, így elegendő ez a szint, ha jó a játék. (-> Viszont attól még nem kell hangoztatni, hogy szép, mert nem szép, csak elég szép...)

    Még hát mindenkivel törődni kéne valamilyen szinten. Nálam itt pang a rengeted szabad erőforrás, és még olyan alapvető dolgokra sem költhetem el egy részét, mint az antialising, ami már 10 éve is elérhető volt a játékokban, csak most volt vele gond a DX9 utolsó, és DX 10 kezdeti szakaszában, de mára megoldották.

    *** Volt pár ismerősöm, aki tőlem várt tanácsot, hogy:
    - Mi kéne a gépbe, hogy ne lagoljon a WOW?
    - Nem lehetne valahogy WOW-ot futtatni ezen a gamer laptopon?
    És én egy percet sem játszottam még a WOW-al (az SC2 a legelső Blizz játék, amit valaha elindítottam a gépemen), de tudtam, hogy CPU, CPU, CPU, és még több CPU-t bele, de nem sokmagosat, hanem sokHz-eset és cacheset, aztán jó lesz, és utána tényleg ritkábban törtek a billentyűzetek a kolis szobákban és albikban, ahol jártam. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák