Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz erdoke #83 üzenetére

    rengeteg olyan eset van, ahol (besurranásos) lopás, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás (iroda-, lakásbetörés, gépkocsi feltörés), kifosztás, rablás...stb útján szerzik meg a notit, külső merevlemezt és más adathordozókat, sokszor húzós adatokkal, de ez ritkán kap nagy hírverést.
    igaz, már 3 éve leléptem a cégtől, így a pontos statisztikát már nem ismerem, de ha a 15 évnyi munka jegyzőkönyveit összeadnám, amiket ilyen ügyekben csak én felvettem, bizony nem kis szám jönne ki...
    pont úgy sok a hibalehetőség a fizikális tárolásnál, mint a felhőben történőnél.

    [ Szerkesztve ]

  • liksoft

    nagyúr

    válasz erdoke #83 üzenetére

    Hát..... tudod,.... igazad van. Lehet nem eléggé hangsúlyoztam ki az iróniát, és így gondolataid más irányba terelődtek. Viszont azt is érdemes lenne megnézni, mekkora a felderítési aránya a fizikai lopásnak és a felhős támadásnak. Vagyis az utóélete mi a kettőnek, melyik milyen százalékban érinti lelkileg, anyagilag az érintettet, családját, kíváncsiskodókat, bűnüldöző szerveket, elkövetőket, és mindenki mást akit nem említettem.... :B

    Hozzászólásom nem a fizikai lopás miatt, hanem a felhő támadhatósága miatt került ide. Ezen kívül én sem vagyok ellene, de azt valahogy jó lenne tudni, ha a kezemből az adatokat kiadom, akkor a támadhatósága nagyobb, így plusz biztonsági lépcsőt célszerű beiktatni. Esetleg titkosítva feltenni.

    Tudom, most az jön, hogy akkor vágjam el a hálózati kábelt, stb....

    Miért kell a negatívat ennyire felerősíteni? Időjárás esetén miért nem azt nézzük, hogy lesz két jó napunk, hanem csak azt, hogy három nap múlva bőrig ázunk, és emiatt sírni kell? Jó lenne örülni minél több dolognak!

    Nem várok választ.

    Pug: Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák