Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr X

    veterán

    válasz FoxiestFox #11 üzenetére

    "Kimegy az ember az utcára, vagy felszáll egy buszra, vonatra, az emberek fele a telefonját nyomkodja, és morog, ha valaki hozzájuk szól..."

    Ugyanott lennének, ha könyvet olvasnának, zenét hallgatnának, vagy csak nyáladzanának ki az ablakon. Nem értem, miért probléma, hogy a telefonján elolvassa az őt érdeklő dolgokat, esetleg kommunikál az amúgy üresjárati idejében az ember.

  • CloZee

    aktív tag

    válasz FoxiestFox #11 üzenetére

    "Lehet okosan használni a közösségi oldalakat, de nem szokták, úgyhogy tökmindegy."

    Keress új barátokat.

    "Kimegy az ember az utcára, vagy felszáll egy buszra, vonatra, az emberek fele a telefonját nyomkodja, és morog, ha valaki hozzájuk szól... én is amúgy, de én Facebook előtt is morogtam."

    Ez eddig is így volt, csak eddig mást csináltak helyette. Magukba fordultak, néztek ki a fejükből, olvastak valami képregényt, snake-eztek a nokián. Ha tömegközlekedésen vagyok, én is a telefonomat vagy a tabletemet bújom, mert vagy FB-n nézem a híroldalak híreit, vagy RSS-en olvasok végig mindent. Nem értem mi ezzel a gond, ahelyett, hogy néznék magam elé és kerülném mindenki tekintetét mint régen. Hosszabb utakon (értsd 5-6 + óra) meg ma is ugyan úgy beszélgetnek, mint 100 éve, ha érdemes rá a másik társasága

    [ Szerkesztve ]

  • edward2

    addikt

    válasz FoxiestFox #11 üzenetére

    Ez egy nagyon igaz komment. Főleg a vége. Röhögök, hogy ma a facebookon élő embereknek 10 perc mobilos játék kockaság.

    (#12) Mr X

    Sajnos nem vagyunk ugyanott, mint régen. 2007 óta rendszeresen repülök Európán belül ide-oda és el kell hogy mondjam neked nagyon nagy változás volt az elmúlt pár évben. 2007 és 2010 közt reptéren lányokkal ismerkedni kész vicc volt. Mindenki örül mert utazik valahova ezért kedve volt beszélgetni. Meg tudtad simán honnan jött merre tart meg te is elmondtad stbstb. 2010től amikor az okostelefon kezdett népszerű lenni meg a facebook is feltört mint a talajvíz azótas az emberek az ingyenwifibe vannak burkolózva. Nálam is ott a készülékem, de ha van lehetőség akkor azért én próbálok nézelődni és szépen lassan mára eljutottunk oda, hogy már egy összefutó szemkontaktust is szinte képtelenség bárkivel létesíteni a reptéren.

    Persze meg van az az előnye a facebooknak, hogy összeköt távoli ismerősökkel rokonokkal csakhogy az embernek nem kell ám éjjel nappal ezzel a 10-20 emberrel csevegni. Ott van rajta kívül másik több millió akik közt ott lehet egy új potenciális barát, haver netán férj / feleség...

    (#84) n0tr3adY81
    Ha nem közeli az ismerős szerintem a netes felköszöntés teljesen legális út. Én csak közeli ismerősöket, családtagokat hívok fel, de őket mindig.

Új hozzászólás Aktív témák