Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz anglergab #1898 üzenetére

    Af9015 és rtl2832u chipsetes már használtam vele, arch linux rendszerrel. Az af9015 alapból támogatott vele, csak a firmware fájlt kell felmásolni rá. Az rtl2832u esetén pedig fordítani kell drivert hozzá. Más chipsetekhez sajnos akkor nem sikerül feltenni a v4l driver frissítést.
    A Pi-n tvheadendet futtattam és az streamelte az adást a hálózatra. Egyszerre két tunerrel is próbáltam, úgy is jól ment. Rtl2832u chipsetes tunerből sokféle kapható a boltokban is, ebay-en 20 dolcsi körül vannak. Az it9135 chipsetest lenne jó beüzemelni rajta, mert az is elterjedt és 8 dolcsiért beszerezhető.

    A streamelés még nem tökéletes, valami bug lehet a tvheadendben, ami a relatíve lassú Pi-n jobban kijön, mint az erősebb pécéken. Más progival nem próbáltam, de dvblast vagy mumudvb progi is elképzelhető, hogy menne rajta.

    Ha kiforrottabb lesz az openelec, akkor elképzelhető, hogy az alá menüből telepíthetően is lesz ilyesmi, mert láttam, hogy más rendszereken most is támogat tunereket és tvheadendet.

    Ja igen: természetesen aktív usb hub kell a tunerekhez, mert sok energiát fogyasztanak.

    A tévé adását pedig úgy néztem vele, hogy egy pc-n futott a tvheadend és az openelec xbmc-je játszótta le a pi-n. Egészen jól ment.
    Három problémát láttam vele:
    - a zoom nem igazán működik, így nem lehet belenagyítani a letterboxos adásba
    - deinterlace nem történik, így gyors mozgáskor fésűs hatást jelentkezik
    - hangcsatorna váltáskor megakad az adás, újra ki kell választani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák