Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Bejelentkezem én is ;) Pár napja váltottam le a 4890 Vapor-X-et egy PowerColor 6950-re.
    Első körben azzal kellett megküzdenem, hogy belevarázsoljam a házba. Egy Coolermaster Mystique-em van. A PH! teszt szerint 27cm a kártya, de aztán olvastam nagyobb adatot is, szóval voltak fentartásaim, hogy befér-e. Egy nv280gtx-et sikerült bepróbálni, az belement, úgyhogy gondoltam, hogy csak be fog férni a 6950 is, de nem. Fél centivel nagyobb (27,5 cm), mint a 280, és ez már nem ment be. Hétvége is volt (boltok zárva), meg hát nem is akartam minden áron házat cserélni, így egy kicsit megmoddoltam a Mystique-et, a 3,5" HDD helyeket szűkítettem le 2,5" helyekre, így a rendszer SSD-je maradt ott, a 3.5"-es storage HDD-t pedig feljebb költöztettem. Ilyen lett.

    A második kérdés az volt, hogy elviszi-e a 400-as tápom a cuccot. Egy venti nélküli FSP Zen-em van, amitől szintén nem szívesen váltam volna meg. Egyelőre úgy néz ki, hogy nincs gond, Vantage és F1 2010 alatt az egyszerű kis fogyasztásmérő nem mutatott még többet 260W-nál a gépre. Igaz a PowerTune még alapon volt amikor próbálgattam meg hát nemtudom mennyire mutat valós értéket a cucc, eddig mondjuk nem nagyon mutatott irreális dolgokat, de ez egy kicsit kevésnek tűnik nekem, ahhoz képest amit pl. itt a tesztben láttam, de a lényeg, hogy megy.

    Részben a táp miatt sem gondolkozom még a 6970-re moddoláson (bár a jelenlegi mérések szerint a mostani konfigban még azt is bírnia kellene), a power csatlakozó nálam is hekkelt, ez elvileg jó jel lehet a moddolás sikerére való tekintettel.

    Jelenleg egy Q6600 alapú konfigban van, nyilván ez visszafogja a kártyát, talán ezért sem lenne sok értelme a 6970 moddolásnak. A 4890-nél jobban muzsikál ebben a konfigban is, azzal az F1 2010 alatt 1920x1080-ban már voltak akadások. Hosszú távon úgyis cserére érett a konfig valószínüleg egy valamilyen Sandy lesz az utód valamikor.

    [ Szerkesztve ]

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Templomegere #1542 üzenetére

    Templomegere:
    Nem tudnál a megoldásodról feldobni pár képet?
    Nálam idle 53 fokos a kártya 27% fan mellett, ahogy olvastam ez picit több, mint kellene. Úgyhogy vettem ma én is egy ilyen Gelid cuccot. Egyelőre nem fogtam még bele a felrakásba, és hétvégén nem is nagyon lesz rá lehetőségem, szóval szívesen vennék pár képet iránymutatónak :)

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Templomegere #1660 üzenetére

    Persze, nyilván a kész megoldásra gondoltam, mert leginkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tettél rá 2db 12 centis ventit.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Ma szakítottam rá időt és a lassan egy hete itt figyelő Gelid Icy Vision hűtőt beszerkesztettem a gépbe. A tesztkörnyezet egy asztalra kipakolt konfig volt ház nélkül. Így a gyári hűtővel idle 42-44 fokos volt a GPU 24%-os ~1200 RPM-es ventilláció mellett. 12 percig futtatva a Furmarkot ez felment 82-84 fokra, ekkor 36%-on ment a venti ~2000 RPM-en.

    Ezután jött a műtét; ffodi gyors segítségével (ezúton is köszi) sikerült leszabadítanom a gyári monstrumot - nem vettem észre az I/O panelek felőli két csavart, ezért nem jött le elsőre a cucc. Kicsit túl is misztifikáltam, annak alapján, hogy a PH tesztben sem sikerült levenniük, mondjuk a maiak fényében nem tudom, hogy miért, hiszen nem vészes a leszedése.

    Kis alkoholos tisztogatás, sűrített levegőzés és mentek fel a bordák. A VRM bordájából 3 lamellát tűreszelővel le kellett "faragni" mert útban volt neki az egyik kondi, pár perc alatt megvolt a dolog:

    klikk

    Majd a jóöreg Thermalright bordámhoz kapott pasztával (nem szimpatizálok az ezüst alapú cuccokkal, a Gelid pedig ilyet mellékelt) ment fel a lényeg:

    klikk klikk

    A Gelid "gyári" ventijei nem kerültek rá, az olvasottak, aztán a hallottak alapján is úgy döntöttem, hogy a 2db 9cm-es 2000-en pörgő megoldást hallkabbra, azaz 2db 12 centis ventire cserélem. Mivel a tesztkörnyezetben nem tudtam volna felszerelve kipróbálni (útban voltak a SATA csatik), így csak mellé lett állítva a két venti:

    klikk

    A ~1100 RPM-en pörgő ventik mellett az idle hőmérséklet 29-30 fok lett, ~12 perc Furmark után ez felment 49-51 fokra, ami a fánkot megállítva szépen vissza is kúszott az eredeti idle hőfokra: screen1 és screen2

    Ezután jött a ventik normális rászerelése, amihez a szintén idősödő Noctua hűtőm szettjéből megmaradt ventirögzítők és némi kábelkötegelő segítségével szerintem egész kulturáltra sikerült:

    klikk klikk

    klikk

    Aztán bekerült a házba a kártya, kicsit itt is variálni kellett a SATA kábelekkel, 90 fokban döntöttre kellett cserélnem, mert itt is rácsücsült a kártya a portokra. A házban így már 5db 12 centis venti van, ebből három ág potméterrel szabályozható: a CPU, a házban levő hátsó és a VGA kártyán levő(k), a ház elejében levő pedig ellenállással van leszabályozva 800RPM körülre. Szépen beállítottam a ventiket ~1000 RPM-re - a csend az úr.

    Így az eddigi 53 fok körüli idle GPU hőmérséklet lement 36 fokra: screen
    Közel negyed óra Furmark után pedig az eddigi 84-87 fok helyett beállt egy 60-63 fokos hőmérséklet: screen

    Azt hiszem megérte az árát és a belefektetett időt a szerelgetésbe. Csend van és lényegesen hűvösebb van, mint a gyári hűtővel. :R

    [ Szerkesztve ]

    Feel Good Inc.

Új hozzászólás Aktív témák