Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D55

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #8 üzenetére

    Gondolom azt még használhatják kényesebb területeken. 386-os procikat pl. ha jól emlékszem egész 2007-ig gyártottak (közben egy évvel később már épp megjelenik az első i7), mert szerették a strapabíróságát. Ilyen rendszereken még simán el tudom képzelni, hogy 6.22-es DOS fut a mai napig élesben. Műholdak, repülőgépek, rakéták, tengeralattjárók, akármi... Vagy akár csak egy csomó autó, amik ma is ott gurulnak milliószám az utakon. Csak tippelgetek, de semmin nem lepődnék meg.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #8 üzenetére

    Szerintem, ha kiadnák a legfrissebbet (Windows Canary), Linux visszautasítaná a belőle szült patch-eket, amikkel Win-es progik futhatnának Linux-on Wine nélkül. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz Dr. Akula #8 üzenetére

    a 4-es dos volt a legxarabb, raadasul ez a verzio nem is az az "igazi" 4-es dos, hanem egy osszeguberalt verzio leginkabb az ibm jovoltabol.
    termeszetesen mindenki egybol leforkolta kapasbol lett vagy 4 ezer verzio belole. mas kerdes hogy kinek mire jo ez (gyanithatoan a legtobbjenek semmire).
    persze en is megneztem joapr forrast mert az fdisk/sys mukodese mindig is erdekelt.

    most is hasznalok dost de 3.3-ast es 6.2-est. van freedos is, nativba lehet bootolni vele modern gepen rufus megcsinalja pendrivera. sok mindenhez nem jo a dosbox, vmware meg tarsaik. igy is problemas jopar eszkoz amibol nincs "igazi", pl soros/parhuzamos port. az usb-sek eselytelenek, az alaplapi mukodik, de akinek nincs alaplapi az probalkozhat kartyassal (nekem a pcie soros nem mukodik dosbol).

    masik gond meg a sebesseg, tul gyorsak ezek a mai gepek sok mindenhez (dos alatt) ezert lassitani kell oket.
    amugy a kinaiak nem szorakoznak ilyen licenszesdivel, egyszeruen felteszik az ms-dos-t a laptopjukra, de ugyanigy nyuljak a biost is.

    A camera does not make art, the artist makes art.

  • graphicsp

    kezdő

    válasz Dr. Akula #8 üzenetére

    Nem mondasz egyébként hülyeséget.
    A nyílt forrásért csak azért vannak oda az emberek, hogy birtokolhassák azokat. Mint régen a suliban, kinek volt többféle Donald-rágója, képe a Lutra-albumban, vagy autós kártyája. Ugyanez van, csak source-szal.
    Meg a másik, hogy ami openszósz, az gyakorlatilag a linux-ökoszisztéma része lesz. A DOS esetében ez simán jelentheti azt, hogy valami buzgómócsing az egészet átírja C-be, a közvetlen hardvereléréseket kicseréli rendszerhívásokra, és az X-re már mehet is a poszt, hogy a MS-DOS jobban fut lunix alatt, mint windózon vagy a natív vason, ergo már a MS-DOS is linux cucc lett.

    A MS helyében engem sem motiválna ez a tudat. Nem tartozik az a source senkire, csak az uralkodó ideológia miatt kénytelenek ilyen akciókat végrehajtani. Olyasmi ez, mint hogy ma már kötelező kijelenteni, hogy a cég elkötelezett a "melegek", "transzneműek", stb. iránt, és kötelező kimenni ünnepelniük a május elsejét a felvonulgatásukat is.

Új hozzászólás Aktív témák