Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz TazLeacher #27158 üzenetére

    "1. FAT változat esetében van egy gépe 6 hó garival"

    Úgy tudom, hogy a refurbished gépekre már 1 év garanciát vállalnak. Korábban játszott a 6 hónap, amikor kiküldték a sajátodat Franciaországba. Lehet tévedek, de így rémlik. Márpedig ha így van, akkor ugyanott van, mintha Slim-et venne, annyival van hátrébb, hogy az egy év ingyen gari már nincs meg.

    "Az meg ugye megint benne van, hogy nagyobb eséllyel romlik el egy öregebb gép, tehát a FAT-nek nagyobb esélye van elhalálozni."

    Ez így egyáltalán nem jelenthető ki! A nagyobb csíkszélességű modellek megbízhatóbbak, még azt is el tudom képzelni, hogy akkoriban minőségibb alkatrészekből építkeztek, amire utal is, hogy folyamatosan csonkolják a PS3 alaplapját, legutóbb a tápját, stb. Az meg, hogy felére csökkent a csíkszélesség, egyáltalán nem indokolja a hűtés drasztikus csökkentését, amit véghez vittek. Szóval ez szerintem nem egyértelmű, nem láttam még statisztikát erre vonatkozóan, hogy új gépből kevesebb hullana el, mint FAT-ből, úgyhogy ez maximum feltételezés (annak is kétes), de semmiképp nem tény. TV-knél is megfigyelhető sajnos, hogy a pár évvel ezelőtti modellek tartósabbak, megbízhatóbbak a jelenlegieknél. De PS3-nál maradva: konkrétan ennek a típusnak a pozitív példája a saját gépem is.

    "arról meg ugye nem is beszélve, hogy már most is nehéz eladni a FAT gépeket"

    Igen? Hát én pont nem ezt tapasztaltam: nem egy ember írt már nekem a közelmúltban is, hogy megvenné a FAT-emet 40-45 eFt-ért is akár. A fórumokon is sok olyan emberrel találkozni, aki szívesebben venne FAT-et, mert jobban tetszik neki a design, vagy mert eleve kéne neki a PS2 kompatibilitás (első két szériás modellek ugye). Azok a gépek pl. aranyat érnek.

    Egy dolog biztos - ha árérzékeny a vevő (tudjuk, hogy az), akkor szerintem teljesen jó boltot csinál ezzel a 40 GB-ossal, ha meg 2 éven belül bármi van, akkor 16 eFt további pénzért kap egy felújított Slim-et, nagyobb tárhellyel, garanciával és még mindig olcsóbban jött ki.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák