Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #23844 üzenetére

    Látom teljesen reménytelen vitázni veled, érveid nincsenek.

    Miért mondanék ellent magamnak? Leírtam világosan, hogy attól hogy valakinek nincs joga betörni a Sony-hoz, még nem menti fel őt az alól, hogy nem védekezett. A kettő szerinted hol áll ellentmondásban? Neked csak a személyes tárgyaid vannak a lakásban, amikkel kapcsolatban - már ne is haragudj - de rajtad kívül senkit nem érdekel, ha elviszi a betörő. A Sony viszont őrzi x millió ember személyes adatait, amiért felelni köteles és nem mutogathat a hacker-ekre, hogy gonosz, csúnya bácsik, miért törtek be, a fene a pofájukat. Neki kötelessége mindent megtenni azért, hogy a felhasználók adatai biztonságban legyenek és ezt nem tette meg, maga is elismerte. Ha ezt nem látod be, akkor szerintem hagyjuk is, a másik x millió ember már belátta, ebből van a balhé és emiatt lesz a Sony-nak hatalmas kiadása.

    "A bankkártyával való vásárlásnak bárhol, akár a Szigeten mi köze lenne az interneten megadott kártyaadatokkal :F"

    Ezzel csak arra akartam utalni, hogy a készpénz el fog tűnni, de látom, nem tudsz elvonatkoztatni. Én ahol lehet, kártyával fizetek és akármilyen hihetetlen, postán sem állok sorba már sárga csekkel elég régóta.

    "Hogy miattuk plusz költség merül fel, és azt magukra vállalják természetes, de attól még nem a SONY a szemét hanem az aki a kárt okozta."

    Most megint kezded elölről?

    "Hogy nincs magyar Store az igen gáz, de jééé lehet venni feltöltőkártyát. Hoopppp ;)"

    ...és hoppp, milyen jól elbukta most pár ezer user azt a pénzt, ami esetleg a wallet-jában maradt és a gonosz hacker-ek adott esetben lelopták róla. Meg milyen jól is tudott vele rendelkezni az elmúlt egy hónapban, ugye? Csakmert még az sem tisztázott, hogy mi lesz ezekkel az összegekkel, amiket esetleg így nyúltak le és nem igazolható, hogy a leállás előtt a user költötte el, avagy helyette az adataival visszaélve a hacker, ugyancsak a Sony fantasztikus védelmének köszönhetően, hogy még egy nyamvadt IP-szűrést sem alkalmaz, ami észlelné, hogy adott esetben a profilomat másik kontinensen használják, mint ahol én szoktam.

    "Maradjunk annyiban, hogy Te sem olvasol, csak írogatsz, nem kell messzire menned. Itt a PH-n igen csak nem 15 éveseknek a véleménye ez, sőt a PlaystationCommunity-n sem nagyon sok a 15 éves."

    Még jó, hogy pont én linkelek cikkeket, amiben ugyanezt írják le, amit itt leírtam. A PS Comm-on nincs sok 15 éves? Na ne röhögtess már, az átlagéletkor sem éri el a 20 évet! Az meg, hogy ebben a topicban sok a fanatikus, elvakult Sony hívő, aki még most, hogy ellopták x millió felhasználó személyes adatait is azt hajtja, hogy a Sony teljesen ártatlan és nem tehet semmiről, az régóta nyílt titok, nem változott itt sem semmi.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz csab2 #23848 üzenetére

    Nem egészen úgy volt ám:

    "A Sony San Diego-i leányvállalatánál levő szervert elvileg két tűzfal is védte, de mint kiderült, a rendszeren az Apache Web Server régi, biztonsági javítások nélküli verziója futott, annak összes befoltozatlan, széles körben ismert sebezhetőségével. Szakértők szerint hónapok óta nem frissítették a megtámadott rendszert, és maga a Sony is elismerte, hogy tudott a biztonsági résekről."

    Szóval maradjunk annyiban, hogy ajtó éppen volt, csak nem volt kulcsra zárva, így nem kellett hozzá nagy tehetség, hogy bárki besétálhasson. Az más kérdés, hogy eddig nem tette senki. Ehhez még adjuk hozzá, hogy az adatok titkosítatlanul hevertek a rendszerben. A Sony felelőssége megkérdőjelezhetetlen, ez teljesen evidens, maga is elismeri. Azt meg senki nem vitatja, hogy a hackertámadás és adatlopás elítélendő és súlyosan büntetendő - nagyon remélem, hogy elkapják a felelősöket és leültetik őket vagy 10 évre - de ettől függetlenül ehhez a leveshez a Sony hordta össze a hozzávalókat, a hacker-ek csak alágyújtottak a fazéknak.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #23850 üzenetére

    "A Te érveid sem több a saját véleményednél, tehát Te itt ne gyere nekem az álszent szöveggel."

    Tényeket közlök, amit a sajtó is lehozott, semmi egyebet. De látom neked a Sony saját beismerése is kevés. Elvakult emberrel lehet vitázni, csak fölösleges.

    "A készpénz elfog tűnni...Muhahaha mikor 3011-ben???? :DDD :DDD Ne nevettesd már ki magad ;]"

    Ha kicsit olvasgatnál is néha a baromságok irkálása mellett, akkor tudhatnád, hogy a fejlett országokban már most töredékére esett vissza a készpénzforgalom és ez a trend a fejlődő országokban is egyre erősödik. Persze gondolom a gazdaságpolitika még annyira sem érdekel, mint a tech-world.

    "DE egyszer törjenek be hozzád vagy az autódba már ha van és vigyenek el bármit is...
    Akkor emlékez majd erre, hogy nem az a hibás aki betört hozzád hanem TE jó magad, vagy is nem, hanem a ház kivitelezője vagy a kocsi gyártója. ;]
    "

    Köszönöm a jókívánságokat, hasonló szépeket kívánok neked is. :W Úgy látszik még mindig nem vagy képes felfogni a különbséget egy magánszemélyhez és egy titokgazdához való betörés és az ez elleni megelőzés során felmerülő felelősség között, de fölösleges is harmadszor elmagyaráznom, úgysem érted meg, a Sony iránti fanatizmusod ennél erősebb. Lényeg, hogy nem Te döntesz ebben a kérdésben, a Sony élén pedig picit okosabb emberek ülnek, a vezetőik egy hétnyi maszatolás után főhajtás mellett beismerték a felelősségüket és a cég fizetni fog a károsultaknak, ez tényleg becsülendő. Más kérdés, hogy kénytelenek így cselekedni, hogy valamit megmentsenek a presztízsükből.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #23853 üzenetére

    Nem tuddom honnan vetted, hogy utálom a Sony-t, ezt így nem mondtam soha, ráadásul én magam is felhasználója vagyok, így jogosan vannak elvárásaim. Amit utálok az az, ahogy semmibe veszik a felhasználói igényeket és ahogy kezelik ezt a konzolt kezdettől fogva. Igen, ennek többször hangot adtam a topicban, aki következetesen ferdít és isteníti a gyártót, az Te vagy, ahogy azt már megszokhattuk. Lehetne elvakultságnak nevezi az én hozzáállásomat is, de szerintem csak magad röhögteted ki vele, mert ezek tények, amikkel ugye nehéz vitatkozi. Vagy szerinted megfelelő a Sony viszonyulása ehhez a platformhoz? Hát, minden csak igényszint kérdése. Egyébként az általad oly bőszen emlegetett PS3-as tábor nagy része ezen a véleményen van a PS Com-on is. Ott is megy a sírás már vagy 2 éve a konzol történései kapcsán.

    A pénzvilágos személyeskedésedre már nem is reagálnék, úgy mondasz véleményt valakiről, hogy nem is ismered, nem tudod mivel foglalkozik,ráadásul megint tényekkel vitatkozol: ha jártál - vagy csak olvastál - volna az észak-európai országokról, akkor tudnád, hogy mennyire nagy mértékben megvalósították már a fizikai pénz visszaszorítását.

    Nem próbállak én téged meggyőzni semmiről, minek, teljes az én életem anélkül is. Részemről fölöslegesnek érzem a veled való "vitát", mert a vitához érvek kellenek, nem személyeskedés, márpedig értelmes érveid nem nagyon voltak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #23857 üzenetére

    De most sem cáfolsz, csak személyeskedsz, újfent.

    Tessék: cáfold meg, hogy a Sony éveken keresztül leszarta a felhasználói igényeket! Cáfold meg, hogy folyamatosan leépítette a konzol funkcióit! Cáfold meg, hogy elavult tűzfalat használt a PSN védelmére! Cáfold meg, hogy titkosítatlanul tárolta a felhasználói adatokat! Cáfold meg, hogy mindezekért nem tehető felelőssé! Cáfold meg azt is, hogy a felhasználók igen nagy hányada emiatt igen elégedetlen és jelenleg is perlik a Sony-t! Én ezeket soroltam fel ma, és ezek tények. A véleményem pedig az, hogy teljesen jogos a felhasználók felháborodása és hogy a Sony folyamatosan, többször hibázott, ahogy maga is elismerte. Szerintem ez elég ténykérdés. Ha nem tetszik, az a te bajod!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sonja #23859 üzenetére

    Bár látnánk ennek eredményét is egyszer! Ha másra nem, talán erre jó volt a mostani fiaskó, hogy észbe kapjanak, hogy tán figyelni kéne arra is, hogy mit szeretnének a felhasználók. Ugye ezért dobták be most azt is, hogy megfontolják a cross game chat-et, amiért kb. 4 éve sírnak a tömegek.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz r3dsnake #23863 üzenetére

    Hagyd a fenébe, teljesen fölösleges vele leállni!

    Inkább súgok egy jót:

    Aki nagyon baráti áron szeretne magának vadonatúj, fóliás Killzone 3-at, az térjen be a Multiformatba! Konkrétan 6.990 Ft-ért vehető meg akciósan a játék, én már be is gyűjtöttem. Bontatlan, nem platinum. Véleményem szerint ez erősen jó ár egy nemrég megjelent húzócímért. Mondhatnám, hogy tényszerűen nagyon jó ár, de még a végén ebbe is beleköt valaki. :U

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #23882 üzenetére

    Hát, ez elsődlegesen a bejelentkezési protokoll sorrendjétől függ. Tekintve, hogy a firmware-frissítéshez nem kell bejelentkezni a PSN-be - sőt, ugye addig nem is tudsz, amíg nem a legfrissebb firmware van fönn - ezért gondolom, hogy az első lépés a verziószám ellenőrzése. Tehát ekkor még nemigen vizsgálja, hogy tiltólistán van-e a géped. Márcsak azért is gondolom, mert ugye az újabb játékok futtatásához is kellhet a frissebb rendszerszoftver, azt meg úgyis megkapnád a játék lemezéről is adott esetben, tehát ebből nem érdeke kizárni - márcsak azért sem, mert akkor ezek után még annyira sem vennéd a szoftvereket. (gyanítom ugyanígy megkapnád pl. a patch-eket is a játékokhoz, mivel az sem PSN-alapú, hanem http-protokoll - pl. ma is simán lejött az 1.08-as patch a Killzone 3-hoz, pedig ugye nincs PSN lassan 3 hete). Ezután viszont az újraindulást követő PSN-be való bejelentkezés elindítása után érne a kellemetlen meglepetés, mert szerintem csak ott szembesülnél azzal, hogy bannoltak és nem tudnál feljelentkezni a PSN-be, nem tudnál belépni a Store-ba, stb. Már ha bannoltak egyáltalán. Szóval szerintem nem fogod tudni előre, de ez csak tipp, igazából nem érdekel a dolog, soha nem volt CFW a gépemen és nem is lesz. Azzal sincs időm eleget játszani, amit megveszek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #79125504 #23883 üzenetére

    Tekintve, hogy ezen monitorok skálázó elektronikája nem túl fényes, ezért csak a natív felbontásukon hajtva adnak tisztes képet, szóval nem lenne túl szép képe rajta a PS3-nak, ami 95%-ban 720p felbontásban nyomja ki a játékokat. Ki tudod próbálni: küldj rá PC-vel a monitorra 1280x720-as jelet és meglátod milyen minőséget ad!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz redXIII #23884 üzenetére

    Tudtommal a legtöbb utángyártott kontroller már nem működik a 3.15-ös firmware óta. Egy-két kivétel van (talán Logitech kontrollerek között, ha jól emlékszem), de szerintem nemigen érdemes velük rizikózni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #23911 üzenetére

    "egy hálózati törés és tűzfalak megkerülése felkészült, összeszokott, és tapasztalt csapatot sejtet. Előre tervezett, szándékos és ki tudja hanyadik próbálkozásra, de kivitelezett károkozásról beszélünk. Rések ide, vagy oda ez több, mint feltételezés, ismerek jó pár hálózati programozót, véleményül szerint megállapítható a lopás ennek ideje és helye is.."

    Szerintem már egy, az online részlegtől elbocsátott elbocsátott, tapasztalt alkalmazott is bőven birtokában van azoknak az információknak, amelyek elegendőek ahhoz, hogy könnyűszerrel bejuthasson a rendszerbe, különösen ha figyelembe vesszük a már korábban beidézett cikkrészletet:

    "A Sony San Diego-i leányvállalatánál levő szervert elvileg két tűzfal is védte, de mint kiderült, a rendszeren az Apache Web Server régi, biztonsági javítások nélküli verziója futott, annak összes befoltozatlan, széles körben ismert sebezhetőségével. Szakértők szerint hónapok óta nem frissítették a megtámadott rendszert, és maga a Sony is elismerte, hogy tudott a biztonsági résekről."

    Annak idején egy nagy tűzfalgyáros (emlékeim szerint talán pont Jevgenyij Kapszerszkij) fogalmazott meg nagyon találóan egy ezzel kapcsolatos érvelést. Konkrétan azt mondta, hogy minden, informatikával - azon belül is hálózatba kötött gépekkel - kapcsolatba kerülő felhasználónak tisztában kell lennie azzal, hogy egy frissítés nélküli operációs rendszer/tűzfal/vírusirtó pontosan annyit ér, mint egy lyukas gumióvszer: abba az illúzióba ringatja használóját, hogy tökéletesen biztonságban van, miközben egyáltalán nincs!
    Ez annyira alapvető szabály, hogy egy ilyen mennyiségű felhasználó adatát kezelő vállalatnál fel sem merülhetne, hogy ezek a dolgok nincsenek rendben. Innentől kezdve lehet hivatkozni arra, hogy ha nem törnek be a tisztességtelen szándékú emberek, akkor nincs baj. Persze, csakhogy ezek a rendszerek pontosan az ő hatástalanításukat hivatottak betölteni. Ilyen erővel a bankban a fegyverét felcsatolni elfelejtő biztonsági őr is hivatkozhatna arra, hogy ha nem jönnek be a bankrablók, akkor nem haltak volna meg az ügyfelek. Valóban, csak Te azért vagy ott, hogy ha mégis bejönnek a bankrablók, akkor Te tüzelj előbb, akár az életed árán is.
    Senki nem vitatta, hogy bűncselekmény történt és hogy az mélyen elítélendő, de az is elég visszás, hogy a felelősséget egyesek megpróbálják teljes egészében levenni a Sony válláról. Ha ő elvárhatóan járt volna el a hálózatbiztonsági kérdésekben, akkor most nem erről értekeznénk egymással, hanem valamelyik új játékról, hiába kísérelt volna meg bárki is betörni a rendszerbe, akármilyen szándékkal is.

    "Tehát egy cég meglopásáról beszélünk, nem pedig bank, ház, széf stb.. példákról.
    Lopni bűn. Éértem?
    "

    Még mindig nem értem, hogy kinek és miért bizonygatod, hogy lopni bűn! Senki nem vitatta, magam is ezzel kezdtem a mondókámat pár napja, hogy egyértelmű, hogy a behatolók a fő felelősök és remélem, hogy el is kapják őket és hosszú időre bevarrják őket.
    Ellenben pontosan arról van szó, hogy nem közvetlenül a céget lopják meg. Az ő kára csak közvetett és abból fakad, hogy ő maga volt kénytelen leállítani a szolgáltatást, azért, mert a saját felelőtlensége miatt olyan adatokra tettek szert a behatolók, amelyekkel akár a rendszerben, akár a Sony rendszerén kívül visszaélhetnek. Meg abból, hogy ez visszaveti a játékok eladásait is, hiszen azok multi része beláthatatlan ideig használhatatlan, miközben a játék árának az is részét képezi. Ezen felül - ugyancsak ebből eredően - szert tett egy masszív presztízsveszteségre, amelyet sokkal nehezebb helyreállítani, mint a közvetett anyagi kárt. Ezért elsődlegesen nem a sajtó a felelős, hiszen maga a Sony juttatott el nyílt levelet a felhasználókhoz a helyzetet felvázolandó. Te is megkaptad, a sajtó is ezt hozta le. Amúgy a blogokon és fórumokon már jóval a sajtó előtt szétröppent a hír - ne menjünk bele, hogy pont azon embereken keresztül, akik amúgy meg vígan mozognak a warez scene-ben és ezt szerintem az amerikai hatóságok is tudják.

    Azt kell belátni, hogy a fő károsultak itt a felhasználók milliói lehetnek, akiknek ha a pénzét nem is nyúlják le (amúgy már ez is tízezres nagyságrendben megtörtént), de a személyes adataik (és itt nem az általuk PSN-ről letöltött játékok listájára gondolok) rossz kezekbe kerültek, amelyekkel anélkül is vissza lehet élni, hogy azt rögtön észlelné a károsult, a hatóság vagy bárki más és ez rendkívül sok későbbi bűncselekményt alapozhat meg - elég csak az ezen adatok birtokában elkövetett visszaélésekre gondolni és ezen nem segít a rendszer újraindulásakor elvégzendő jelszócsere. Ez sokkal nagyobb katasztrófa, minthogy a Sony elszenved pár száz millió dolláros veszteséget, ráadásul a bűnüldöző szervek ennek évekig ihatják és isszák is majd a levét. Amúgy is kit érdekel a cég vesztesége? Hatalmas, számos lábon álló vállalat, összehozza másik szegmensekből, hadd ne kezdjem már sajnálni!

    "éppen mindegy, hogy milyen formátumban voltak mentve, trollkodni lehet, plan text egyszerűsítve minden szöveg, de le tudjátok fordítani az adathalmazt?"

    Ki trollkodott ezzel? Tudod mi a plain text? Konkrétan egy teljes mértékben titkosítás- és stílusmentes szövegfájl, ami gyakorlatilag bármilyen szövegkezelő programmal (értsd: akár a Windows-os Jegyzettömbbel is) gond nélkül olvasható, gyk. egy txt-fájl. Mit kell ezen lefordítani? Jelen esetben benne van a neved, születési időd, lakhelyed, hitelkártya számod és kódod és még ki tudja mennyi, a PSN-es regisztrációddal és aktivitásoddal kapcsolatos adat, katonás rendben, szépen, felhasználónként egymást követően. Pont ez a hisztéria tárgya!
    Ha csak egy, valamirevaló titkosítási algoritmust alkalmazott volna ezen az adatbázison a Sony, akkor megint nem ott állna a helyzet, ahol áll. Bizonyos, bárki számára elérhető algoritmusokat a NASA gépparkjával is évekig tartana visszafejteni. A plain text-et meg bárki elolvashatja egy kattintással.

    "Magyarán rávilágíthatunk, hogy DM-FáN kolléga továbbra is ellenlábasa a Sony-nak, mivel többet szeretne, mint ami jutott, ezért fondorlatos tervet szőtt ki, a cég ellen és összefogott a fanatikus vga bolondokkal, akik éppen lek@kálják a játékélményt.."

    A nickemmel való vicceskedés mellett azt sem akarod Te sem belátni, hogy én nem a Sony-nak vagyok ellenlábasa, csak a magam ellensége nem szeretnék lenni azáltal, hogy egy olyan céget tömök pénzzel, aki

    ad1.: nem azt adja, amit ígért a pénzemért,
    ad2.: nem kezeli megfelelően a személyes adataimat,
    ad3.: kevésbé lényeges szempont, de igaz: közvetetten a saját mulasztása miatt olyan helyzetbe kényszerül, aminek következtében nem tudom használni a már korábban kifizetett dolgaimat sem (lásd multi játékok - és ez még hagyján, mert megnézhetjük azt is, hogy hány PSN+ előfizető rágja most a kefét). Persze, majd kompenzálnak két minijátékkal, meg az előfizetés meghosszabbításával. Köszi.

    Az, hogy ezeket most pont a Sony testesíti meg, na az a magyarázata, hogy épp a Sony-ra vagyok mérges. Nem mint gyártóra vagyok rá mérges, hanem a döntéseire, helyzetkezelésére.

    Amúgy meg elmagyarázhatnád, hogy ki szőtt fondorlatos tervet a cég ellen és fogott össze a fanatikus vga bolondokkal, mert ilyen mélységekbe már nem tudlak követni!

    Bocs, ha hosszú lett.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz jookomak #23929 üzenetére

    "November óta csak gt-zek ps3-on. :B"

    Az igen! Nem unod még? Hogy bírod megállni, hogy a többit ne pakold a gépbe?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz hofi2 #23932 üzenetére

    Az Uncharted 2 már elég jól kihasználja a hardver erőforrásait, így dolgozik alatta a vas, több hő termelődik, természetes, hogy jobban is kell hűteni. A CECHG04 már legalább 3 éves gép, így ennyi idő alatt már könnyen kiszáradhat a paszta. Ha 3 éves elmúlt, akkor érdemes újrapasztázni - ha nem vagy elég bátor a szétszedéshez, akkor csináltasd meg konzolboltban, van értelme megcsinálni, javul tőle a hűtés hatásfoka és lassabban éri el azt a hőmérsékletet, ahol jobban kell pörgetni a ventillátort.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mr.dana #23935 üzenetére

    Rosszul tudod! Elhiheted, hogy a pénzszállítóknak és a banki biztonsági őröknek sem azért van fegyverük, hogy soha ne használják. Nekik az a dolguk, hogy az élet- és vagyonbiztonságot fenntartsák, meghiúsítsák a rablást, ha kell, fegyverrel. Nyilván fel kell mérniük az erőviszonyokat, de bizony ha kell, simán lepuffantanak, ahogy volt is rá példa a közelmúltban. Más kérdés, hogy itthon a fegyvert jogosan használó rendőrt is képesek meghurcolni. Az USA-ban sokkal kevesebbért is fegyvert nyom a fejedhez a rendőr, nem szívbajosak - nagyon helyesen. De úgy látom nem sikerült leszűrni a példa mondanivalóját.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #23944 üzenetére

    Szerintem ebbe a topicba elég sok minden belefér - konkrétan minden, ami a PS3-mal kapcsolatos, márpedig most akárhová mész, mindenhol ez a téma, amit itt is feszegetünk. Másra próbálnám erőltetni a véleményem? Hányszor is írtam le az elmúlt napokban, hogy senkit nem akarok semmiről meggyőzni? Szerintem legalább háromszor. De az már nekem fáj, amikor elvakult emberek próbálják lenyomni akár az én, akár a más torkán, hogy mennyire nem a Sony az, akit itt hibáztatni kell. Kérdem én, ezek az emberek mennyivel kevésbé elfogultak pozitív irányban, mint adott esetben én negatívban? Szerintem semmivel, sőt! Ezen túl azt se próbáld már bizonygatni, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, mert ez ha csak ezt a topicot nézzük sem igaz, ha meg a szélesebb PS3 scene-t nézed, akkor meg pláne nem! Mi, régebben ide írók, az #1. HSZ egykori összerakói szépen folyamatosan le is morzsolódtunk ebből a topciból, nem véletlenül. Abszolút nem kötelező olvasni a HSZ-eimet, OFF-ban írtam, ha nem tetszik, átugrod, nem a sajátod a topic, ezen felül nem lehet mindig mindenki olyan, aki neked ad igazat, ahogy velem sem kell egyetérteni. De amikor valaki trollkodik és érvek nélkül vagdalkozik (nem rád gondolok), az kicsit fura azért. Szerintem kellően megtámogattam a véleményem példákkal, hírekkel, cikkekkel és nem a vakvilágba írok, minden alap nélkül. Részemről befejeztem, sajnos továbbra is azt látom, hogy a topic Sony fan-klubbá avanzsált, ami alapvetően nem baj, csak át kéne nevezni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #23950 üzenetére

    Csordaszellem rulez, saját véleményed meg nulla a témáról, ezt tudom leszűrni a HSZ-eidből. Annyira tudtam, hogy megint jön valaki, aki avatar alapján fogja megítélni a másikat, ehhez csak gratulálni tudok, erről beszéltem a topic színvonalának mélyrepülésével kapcsolatban! Nyilván az #1. HSZ-t sem olvastad, azért nézd meg legalább, hogy kik rakták össze! Sosem értem miért érzi magát valaki feljogosítva arra, hogy személyeskedjen csak azért, mert nem egyezik a véleménye a másikéval. Erős kulturáltságra vall.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Baga1983 #23954 üzenetére

    Nem. Bőven elég az 5400 rpm-es is, sőt, inkább ez az ajánlott, mivel kevésbé zajos és kevésbé is melegszik. Kimutatható lassulás a 7200 rpm-eshez képest minimális, az is inkább a telepítési időben és minimálisan a töltési időben nyilvánul meg, pár másodpercet jelenthet. A legnagyobb, amiről eddig olvastam, hogy működött PS3-ban, az pont 640 GB-os volt. Milyen szériaszámú modellbe tennéd egyébként? Mert az nem biztos, hogy mindegy, az első szériás darabok nem mind szeretik a nagy HDD-ket!
    Én szintén WD-re cseréltem (Scorpio Blue, 5400 rpm, 250 GB), gond nélkül működik lassan 3 éve, a gyári HDD-hez képest (Seagate volt benne) semmilyen lassulást nem vettem észre.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #23958 üzenetére

    Illetve még egy jó tanácsot lehet adni: az eredeti HDD-t lehetőség szerint célszerű meghagyni, vagy csinálni rá egy backup-ot, később hasznos lehet!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #23960 üzenetére

    Ja, nem is a gari miatt, ahhoz tényleg nincs köze, nem bukja vele a garanciát, még a manual is említi a HDD-cserét. Pusztán az adatok, mentések végett. Időnként lehet rá backup-olni és akkor megmarad, ha a gép meg is adja magát. Tényleg, a PSN+ tudja már a cloud-szolgáltatást, vagy ez csak jövőbeli terve a Sony-nak?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zigur #23962 üzenetére

    Na, akkor végülis az is egy alternatíva a HDD-s backup helyett. Már ha valaki előfizet rá.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #23964 üzenetére

    Igen, végül is akkor a pendrive-os backup jöhet még szóba, de az csak a mentésekre. Mondjuk én arra gondoltam, hogy ha beszarik a gépe, akkor ne a 640 GB-ossal adja le szervizbe méltányossági gariban - mivel ugye május 1-től már nem azt a gépet kapod vissza, amit leadtál. Ezért ilyenkor célszerű bele a gyárit visszapasszintani, minthogy a saját beruházású HDD-det elbukd.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz velizare #23977 üzenetére

    Olvastam én is. Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél. Az ellenkezőjét sem tudja igazolni a fórumos srác sem. Igen sok sajtóorgánum lehozta a hírt, a Sony tudtommal mégsem igyekezett cáfolni, csak ennyit történt:

    "Sony was invited to participate in the hearing, but declined to attend. In a letter to the committee, Sony said it has added automated software monitoring and enhanced data security and encryption to its systems in the wake of the recent security breaches."

    Magyarra fordítva az események következtében kezdték el az automatikus monitorozást és adattitkosítást.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #23966 üzenetére

    "Mutass bármilyen hírt vagy cikket amivel Te támogattad a véleményed"

    :) Egyrészt minek ismételjem magam, másrészt meg ha megteszem, akkor is csak azt vágod a fejemhez, hogy áldozata vagyok a "média hisztériának". Akkor meg minek? Én egyébként sem szándékszom tovább OFF-olni ezzel kapcsolatban, de úgy látszik csak az a probléma, amikor én teszem, amikor Te, vagy más, az nem.

    "Max azok értenek veled egyet akik warezolnak elég erősen. Az undergrund topicokban meg ezek az alakok gyűlnek össze."

    Ja, én is mindjárt arra gondoltam, hogy azokat érinti a legérzékenyebben a leállás, az adatlopás és hogy nem tudnak fölmenni a Store-ra, akik CFW-vel nyomják és egyébként is bannolják őket a hálózatról és akik még a bolti játékokat sem hajlandóak megvenni. Logikus. :U
    Magam amúgy nem warezolok, OFW van a gépemen kezdettől fogva, sokat játszom online és a Store-t is használom rendszeresen.

    "Óóóóó hát persze, hogy nem a hackerek a hibásak."

    Látom nálad tényleg csak fekete és fehér van. Hányszor írtam le, hogy a hacker-ek a fő hunyók és mélyen elítélendő, amit csináltak?! Kb. ötször! Pusztán annyit merészeltem mondani, hogy a Sony felelősségét is vizsgálni kell a dologban, mert bizony ő is tehet a dologról, amit egyébként ő maga is elismert (kvázi vitán felül áll - már legalábbis aki ezt hajlandó belátni) - magad linkelted a képet a hajlongó vezetőkről, akik elnézést kértek a mulasztásokért. Még azt is leírtam, hogy becsülendő, hogy legalább ennyit megtett a Sony. Erre mindig az a válaszod, hogy a hacker-ek a bűnösök. Látom, Te aztán abszolút elfogulatlan vagy! :N

    "Szerinted ha sor kerül rá a tárgyalásra hackerek vs Sony bárkit is érdekelni fog, hogy a Sony, hogy tárolta az adatokat?? K**vára nem..Fogd már fel."

    De fogja érdekelni, csak nem azon a tárgyaláson, amiről Te beszélsz, ahogy Zibu kolléga is megmondta. Az a tárgyalás, amiről Te beszélsz, lehet hogy soha nem is lesz, ha nem találják meg a rohadékokat. Ellenben a Sony ellen már most perelnek.

    Mindegy, én már rég lezárnám ezt a témát, mert teljesen mindegy, hogy mit írok és mennyi infót linkelek a dologról, úgyis belekötsz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mappa #23971 üzenetére

    Persze! Semmi baja a kontrollernek, max. annyi, hogy ahol fogod, ott ugye kifényesedik. De egyébként semmi gáz vele, minden gombja és a gombák is tökéletesek, az akksi ugyanolyan jól bírja, mint eredetileg. Mondjuk hozzátartozik, hogy nem szoktam idegbeteg módon a földhöz csapdosni - csak mert láttam már olyat, aki viszont igen. ;)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz velizare #23986 üzenetére

    Az IT Café ezt hozta le:

    "Profi munka kontra hanyagság

    Sindzsi Haszedzsima, a cég informatikai vezetője beszámolt arról, hogy a támadás egy olyan alkalmazásszerverről érkezett, mely a Sony hálózatában egy webszerver és két tűzfal mögött található, s a szakember szerint a crackerek roppant felkészültek voltak, igen kifinomult módszert használtak. Az első támadást egy vásárlási akciónak álcázták, ezért a hálózati biztonsági rendszer nem ismerte fel, majd a sikeresen bejuttatott szoftver az alkalmazásszerver egy ismert sebezhetőségét használta ki, hogy egy oda telepített programmal hozzáférjen a harmadik tűzfallal védett adatbázisszerverhez. Haszedzsima elismerte, hogy a Sony Network Entertainment, a két szolgáltatás üzemeltetéséért felelős társaság vezetői nem tudtak az említett sebezhetőségről. (A Wired információi szerint fórumokon már hónapokkal ezelőtt előkerült a téma, nevezetesen, hogy a Sony által használt szerveren az Apache egy régebbi verziója fut, melynek a sebezhetősége ismert.) Ez súlyos hiányosság volt, jelentette ki a japán szakember, ezért a Sony lépéseket tesz annak érdekében, hogy ilyesmi többé ne fordulhasson elő, egy új biztonsági vezetői pozíció felállítása mellett többek között egy automatikus szoftverellenőrző rendszer bevezetését tervezik."

    Magyarul a Sony maga ismerte el a hiányosságot, ez nem fórumpletyka.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz velizare #23986 üzenetére

    Gondolom annyi történt, hogy a webszerveren futó tűzfal teljesen naprakész volt (gyanítom ezt mutatja a Google Cache is), de a mögötte levő alkalmazásszerver tűzfalának fejlesztésére már nem fordítottak figyelmet, mivel nem gondoltak arra, hogy oda egy trükkel valaki bejut. Azon ezek szerint az elavult verzió futhatott, aminek az ismert hibáit kihasználva már simán bejutottak. Nekem legalábbis ez jön le.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Baga1983 #23989 üzenetére

    A Killzone 3 tuti nem tud 1080p-t, csak 720p-t, itt van a kezemben a lemez, ez van a hátsó borítón, nekem is csak annyiban fut.

    Tudtommal a God of War 3 is csak 1080i-t tud, 1080p-t nem, de ezt majd megerősíti, akinek megvan.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz velizare #23994 üzenetére

    Hát, gondolom ennél részletesebben nem fogja kitálalni a Sony, hogy hogyan törtek be hozzájuk. Mindenesetre szerintem nagyon gyanús, hogy ez belső munka volt. Ki ismerné jobban a cégen belüli webszerver-alkalmazásszerver-adatbázisszerver összefüggéseket, mint egy korábban ott dolgozó hálózati mérnök? Még azt is el tudom képzelni, hogy a menesztés előtt helyezte el az illető a szeretetcsomagot, amit később kintről aktivált. Talán megtudjuk egyszer.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz csab2 #24006 üzenetére

    Volt már szó róla, hogy hogyan tudsz Youtube HD-videókat nézni PS3-on. Nézd meg ezt! Sajnos elég körülményes, de amíg nem alkot rá valamit a Sony, addig használható.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tomgabor #24008 üzenetére

    Ez sem rossz megoldás, tud szellőzni rendesen. :) Amúgy ha a jó szellőzés a cél: lehet kapni barkácsáruházakban viszonylag magas profilú (értsd: 2-4 cm) öntapadós gumitalpakat, azokat a négy gyári talpra ragasztva már kellően megemelik a gépet az asztal szintjétől és tud áramlani a levegő.

    Nem hinném, hogy lehetne kérni, hogy a sajátod kapd vissza, ha ez egy új protokoll. De ettől függetlenül egy próbát megér. Itt van a cég elérhetősége, ha gondolod, kérdezz rá!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz csab2 #24013 üzenetére

    Jaja, én is indulok. Brutális minőségben adja az m1HD, majd' lejön a falról!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz jookomak #24030 üzenetére

    Szerintem érdemes lehet belevágnod, bár kétlem, hogy 50 eFt-ot kapnál egy 2 év 2 hónapos FAT-gépért.

    A mentéseket akár egy pendrive-val is át tudod vinni, bár vannak olyan játékok, amelyek nem támogatják a mentések átvitelét, így azok nem fognak működni az új gépeden.

    A konzolboltokban érdemes első körben szétnézni és rá kell kérdezni, hogy adnak-e rendes Sony garanciát, de pl. multiknál is ki lehet fogni jó pakkban PS3-at korrekt áron, ha épp akciózzák. Ott tuti Sony garit adnak.

    Én is gondolkoztam egy időben rajta (nekem már csak 2 hónap van a méltányossági gariból), de aztán úgy voltam vele, hogy nem válok meg a FAT-től, mert nekem egyrészt jobban tetszik, mint a Slim, másrészt meg semmi baja mai napig (kop-kop-kop), a hűtés is teljesen korrekt, nem pörög fel hamar a ventillátor. Ha letelik a 3 év, szétszedem, kitisztítom, újrapasztázom és reménykedek, hogy még elmegy 1-2 évet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gabesy #24051 üzenetére

    Pár órával ezelőtt még semmi nem volt, most viszont már beengedett, rögtön jelszócserével indított. Mindjárt kipróbálok pár multit, hogy mennyire stabil a dolog.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz karakpecze21 #24056 üzenetére

    Oda még én sem, de szerintem csak azért, mert van egy kis átfutás, oda gondolom a jelszócserét követően küldi meg az új jelszavadat, hogy meglegyen, ha elfelejtenéd.

    Szóval ha megvolt a 3.61-re való upgrade, akkor újraindítás után nyomj rá a Sing In-re és akkor fogja írni, hogy jelszót kell cserélned. Csak az újat kell beírnod kétszer. Ezt követően már be fogsz tudni lépni (a szokásos bejelentkező ablakba ő már átemeli az újonnan megadott jelszavadat). Nekem onnantól megy, LBP2-vel nyomom multiban, eddig semmi gond. Az offline-módban a leállás óta szerzett trófeákat is szinkronizálta. Ez volt UK-regnél, máshol még nem próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sonja #24060 üzenetére

    Ez fura, mert én azóta is fenn vagyok LBP2-vel online. Lehet, hogy akik bent vannak, azok tudnak játszani, de újakat most nem enged be.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sonja #24090 üzenetére

    Igen, én is megkaptam, ahogy a tegnap esti, jelszóváltást tanúsító levelet is. Érdekes, hogy tegnap esti keltezésű a jelszócserés levél, mégis csak ma jött meg. Tényleg nagy lehetett a forgalom. :U

    Amúgy semmi újdonságot nem írtak benne, határidő nincs, csak annyi, hogy az elkövetkező napokban több szolgáltatást újra beindítanak. Meglátjuk, mikorra lesz teljes. Gondolom PSN+ és Store csak a legvégén.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz v!ct0y #24113 üzenetére

    Hát, nem túl erős felhozatal. Illetve ugye az LBP szenzációs, de aki akarta, már úgyis beszerezte, átlag 3 eFt-ért megkapható. A WipeOut nem az én világom, ahogy a Ratchet sem, az InFamous-t viszont elég jó játéknak mondják és a Dead Nation megintcsak megérhet egy misét - mondjuk elég agyatlan hentnek tűnik, de grafikailag rendben van. Már ha tényleg ez lesz a lista.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #24190 üzenetére

    Csak a COD: MW2 nyírja a léptetőmotort. Én a COD4: MW-be és a COD5: WaW-ba is jó párszáz órát beletettem játékonként, azóta sincs baja a fejnek. Szerintem amúgy is a COD4 a legjobb, legletisztultabb. Nekem legalábbis annak a hangulata ragad magával legjobban mai napig. De ősszel jön a COD: MW3, lehet arra gyúrni. Reméljük jó lesz. Gondolom egy újabb rekordert köszönthetünk majd a személyében - már ami az eladási adatokat illeti legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #24281 üzenetére

    Nagyon addiktív játék, csak ajánlani tudom! Végigpörgettem mindkét részét, egyszerűen megunhatatlan. Plusz van benne kihívás, hogy összeszedd az összes prize bubble-t, amit csak úgy lehet kivitelezni, ha online játszol több más játékossal (van, amelyikhez 4 fő is kell). Akárhány folytatása is lesz, vevő leszek rá. Annyiféle hangulatot árasztanak az egyes világok (kontinensek) a Story módban, hogy abszolút nem egysíkú. Hatalmasakat röhögtünk rajta.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz v!ct0y #24283 üzenetére

    Az első szerintem hosszabb is volt jóval. Vadnak azért nem nevezném a másodikat sem, sok jó poén volt benne: pl. a vezérelhető plüss kutya, az ugrabugra plüssnyúl, a villanymotoros macska, vagy a hernyóval való közlekedés, stb. :D A bonus levelek is sokkal változatosabbak, mint az első részben voltak. Szerintem nagyon jól kiegészíti a második rész az elsőt, számomra legalábbis simán hozta ugyanazt a hangulatot. Tetszett, hogy a sticker-eket ragasztva kapsz egy eszközt a pályához (pl. grapplig hook, vagy gránátvető), amivel teljesen más útvonalon tudod bejárni a pályát és más bubble-öket tudsz összeszedni, mint ha nem ragasztasz. Jó volt ez, ráadásul ezt is sikerült kifognom zsír újan, fóliásan akcióban 6 eFt-ért, 2 hónappal a megjelenés után.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz heihachi #24285 üzenetére

    Demó alapján anno engem sem fogott meg, a teljes játék viszont teljesen más dimenzió. Lehet, hogy bugyutának tűnik, de abszolút nem az, sőt, néhol igen komoly kihívás. Az első részben volt a vége felé pár pálya (Japán stílusúak), ahol igencsak sokszor kellett nekifutnom, hogy sikerüljön, kell tehát hozzá skill. Szerintem az egyik legjobb közösségi játék, tekintve, hogy magad is építhetsz pályákat, azokat megoszthatod és másokén is játszhatsz. Sőt, egyes trophy-k miatt kell is! A második rész is tele van olyan mini game-ekkel, amelyek önmagukban is szenzációsak. Nagyon megéri az árát, pláne, hogy most "ingyen" hozzá tudsz majd jutni, ha egyszer még ebben az életben újraindul a Store, bár ez már elég tragikomikus.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz MysFromHun #24371 üzenetére

    Ugyan a Black Ops nincs meg, de a COD4, COD5 és COD6 igen, azok elég sokat forogtak a gépemben és valószínű azzal a jelenséggel szembesülsz, amivel a COD6-nál is találkoztunk: nevezetesen a játék rettenetesen sokat dolgoztatja a léptetőmotort. Rengeteg meghibásodás volt a Modern Warfare 2 miatt, anno még petíció is indult az Infinity Ward felé, hogy adjanak ki egy PS3-patch-et, amivel lehetővé tennék a HDD-install opció választását. Végül erre nem került sor, így én is hanyagoltam a MW2-t, nem sokat volt a gépemben emiatt. Sejtésem szerint ugyanez a jelenség van a Black Ops-nál is.

    A lag-okkal kapcsolatban sem Te vagy az első, aki ezt jelzi - épp a héten kerestek privátban ezzel kapcsolatban, hogy segítsek eldönteni, hogy a megjelenítő-e az oka, de egyértelmű volt, hogy nem. Szerintem egyszerű szerveroldali problémáról van szó, tudtommal ezen játék sem kapott dedikált játékszervereket és emiatt sokszor előfordul, hogy romlik a játékminőség, lagol, szaggat. Nem nagyon tudsz vele mit kezdeni.

    Fentiek tükrében szerintem nem a lemezed hibás.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz MysFromHun #24381 üzenetére

    Gyanítom nála is megvan a kattogás végig, csak lehet, hogy neki picit csendesebb a léptetőmotor. Ugyanakkor az sem biztos, hogy mindegy, hogy melyik pályáról van szó. Az egyes map-ek eltérő méretűek, több-kevesebb rajtuk a tereptárgy, amihez be kell tölteni a lemezről a textúrákat. A MW2-nél is voltak pályák, amelyeken aktívabb volt a léptetőmotor, volt, amelyeken kevésbé. Szerintem ennyi áll a háttérben. Az ilyen játékokat kerülni kell, ha kímélni akarod a géped. Tudtommal nincs HDD-install opció itt sem, igazából PS3-on ez nem is jellemző.

    A reading HDD annyit takar, hogy betölti a konfigurációs beállításaidat, profilodat, egyébként semmi. Párszáz kilobájt. Gyakorlatilag a játékadat teljes egésze lemezről olvasódik cache-be és swap-fájlba a HDD-re.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tomgabor #24450 üzenetére

    Ha PS3-ad és PSP-d is van, és mindkettőhöz volt már account-od 2011. április 20-án, akkor igen, kettő ehhez, kettő ahhoz. A játékok letöltésére 30 napod lesz a Store újraindításától kezdve, utána megszűnik az ingyenességük. Az akció keretében letöltött tartalmak "örökre" megtarthatók, azok nem járnak le. Ezen felül 30 napos PSN plusz tagság mindenkinek, a korábban PSN plusz tagsággal már rendelkezőknek pedig 60 napos előfizetés-hosszabbítás.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zigur #24464 üzenetére

    Ma ne is várjátok a Store-t! Mai hír:

    "PlayStation Network is scheduled to undergo maintenance today, from about 8am until approximately 5pm Pacific time. During this time, registration and Account Management will be inaccessible, including the password reset process. While some users may experience difficulty signing in to PSN, the majority of consumers will be able to play online as well as sign in to external sites that require PSN authentication (like this one).

    For those asking about the PlayStation Store, we’re still targeting restoration of all services by the end of this month. Contrary to reports, the Store will not be publishing today."

    Remélem, hogy ennek már az induláshoz van köze és nem ahhoz, hogy ismét darabjaira esik az egész. :U Mondjuk ismételten érdekes hozzáállás tőlük, hogy sehol nem cáfolták a május 24-i Store-nyitást, erre helyette még a PSN-t is lelövik.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #24475 üzenetére

    Szerintem már nem sokáig, a mi időzónánk szerint most délután kezdik a karbantartást. Azt írták, hogy helytől függően nehézségek fognak jelentkezni a bejelentkezéskor. A jelszócsere most sem megy. Remélem, hogy azon ügyködnek, hogy visszakapcsolják a Store-t. Mondjuk ezzel kapcsolatban csak annyit löktek ide, hogy hónap végéig. Az meg ugye még újabb egy hét.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák