Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    proxmox konténerben Adguard Home üzemel, amint írtam anno, sok minden megkerüli, hiába az lenne a DNS szerver.
    Tervben volt egy opnsense (ez VM-ben van), ezt most felraktam. Kérdés, h mi a jobb, meghagyni külön az Adguard Home-ot, vagy addonként opnsense alatt futtatni?
    Egyáltalán az mellett van-e erre szükség?
    Még nem próbáltam alaposabban, de gondolom szűrő listákat ez is tudja kezelni, mint az AGH. Sajnos az Adguard routerként elég szerény volt, inkább visszaraktam a Huawei-re.

    ozveo: fene tudja, meg kinek mi a fontos, mit szán erre. Nem ismerem ezeket a vírusokat, gondolom ha PC-t fertőzi, akkor a NAS-t is tudja gyalulni, hiába a linux. Nekem a HOST szűrés eddig működött, persze AV is van mindenhol.
    NAS-ban egy HDD amit látunk a hálón, a másik backup, csak a NAS ment rá. Jelenleg ezt még nem állítottam be, időhiányban szenvedelek (költöztem régi nas-ról proxmox+OMV-re). De itt is az a terv, h unmount legyen a másodlagos HDD, csak a mentéskor csatolja. Az adatok külső vinyón is vannak (ami fontos), sőt, még DVD-n is, amiket anno írogattam. Asszony fontos vackai felhőben is fent vannak (munkában is kell neki és nem állítottam be távoli hozzáférést...), saját vackaimból a többség már nem releváns (régi munkák, photoshop állományok, de nem tervezek ebben az irányban dolgozni). Családi képek ami fontos, ezek is több helyen vannak.

    OMV nagyon tetszik, teljesen sajátgép feeling, nagyon gyors. Mondjuk már 16 GB ramra upgradeltem, nem bírtam magammal... :B

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák