Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Olyan jelenséggel Ti is szoktatok találkozni, hogy egyes pályák bizonyos pontjain, szakaszain, néha bizonyos körülmények hatására elmegy az autó egyenesfutása ~30-40°-al, vagy túlkormányzottá de inkább alul kormányzottá válik az irányítás? Korábban a Driving Force kormányommal nem tűnt fel a jelenség, de a nem túl rég vásárolt G29-el igen. Nem gondolnám, hogy kormányhiba lenne mert a jelenség adott pálya ugyanazon pontján ismétlődik körről körre. Pár példa. Hockenheimben a hajtű felé haladva abban a hosszú balos ívelt egyenesben, adott ponton minden körben elmegy vagy lecsökken az FFB ereje. Nem a rázkódásra gondolok hanem az autó oldaltartásának érzése csökken le adott ponton. Vagy ott van rögtön utána a hajtűkanyar, amit ha elfékezek és bukótérről jövök vissza, kb az említett ~30-40°-al kell jobbra fordítva tartani a kormányt, hogy egyenesen haladjon az autó, mindeközben a virtuális kormány is ugyanolyan mértékben van elfordítva a játékban és így megy egyenesen, már csak ezért sem gondolnék hardverhibára, majd jön egy kattanás és helyreáll a dolog. Ugyanezt a jelenséget tapasztaltam pl. Azure Coast bizonyos szakaszán is. Vagy ott van Donington Park McLeans kanyarjának kivezető szakasza ahol mint egy trigger ponton alul kormányzottá válik az autó, de mindig csak ugyanott. De felhozhatnám Snetterton circuit felüljáró utáni bal kanyarját ahol autótól függetlenül, normális, a többi kanyarban abszolút működő sebesség mellett úgy elkönnyül az autó hátulja, hogy annak sok esetben bukótér a vége. Túlzott óvatossággal abszolválható a kanyar számomra is, de jelentős időveszteség árán amit versenytempónak közel sem lehetne nevezni. Ezt a legutolsó példát előző kormányommal is tapasztaltam és akkor is bosszankodásra adott okot, de a többi tényleg csak az új kormánnyal tűnt fel. Azt is hozzáteszem gyorsan, hogy a leírtakat semmilyen más kipróbált autós játékban nem tapasztaltam (AC, rF2, F1, 2016) ezért is inkább valamilyen játékbéli anomáliára gondolnék.

Új hozzászólás Aktív témák