Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz kovbandi82 #2325 üzenetére

    Nálunk Budakeszin 60/5-ös net van, átlagban 40/4 körül tud. És hulladék a rendelkezésre állás, nagyjából minden hónapban van egy-két nap leállás. Gyakorlatilag backup netnek jó, ha behal a mobilnet (ami azért ennyiszer nem szokott megállni).

  • Fücsök007

    őstag

    válasz kovbandi82 #2325 üzenetére

    Helyszín függő, ahol rájuk szóltak, ott általában normálisan kiépítették a rendszert. Sajnos egyéb helyeken legalább részlegesen szoktak gondok lenni, mivel hajlamosak alultervezni a helyi hálózat teherbírását. :(

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2325 üzenetére

    Ezeken a tetveken kívül egyedül még a Telekom van és mivel ezek is kicsit degeneráltak, ezért mikor az egész várost elméletileg lefedték VDSL-el, akkor rájöttek, hogy csak a város 1/3-a van lefedve (persze az erre szánt pénz eltűnt), illetve ha esetleg több is van, akkor a hozzá nem értésük miatt inkább nem kötnek be nagyobb internetet, mert nincsenek tisztában a VDSL adatottságaival. Múltkor is mondják, hogy 15-20 Mbit/s elérhető ADSL-n, mondom nagyszerű, akkor VDSL-n ha nem is egy érpáron (amúgy ha 15-20 Mbit/s megvan ADSL-n, akkor VDSL-n ki lehet préselni egy 30-40/10 Mbit/s-t, ezt csak úgy hozzátenném), de két érpáron elmenne a 30/5 Mbit/s, ez mind szép és jó, de a helyi hülye aki a bekötésekért felel azt mondta, hogy ő nem köti be, mert nem bírja el a vonal. Nem tudom hogy egy egyszerű összeadásra nem képes, vagy csak szimplán gondolkodni nem tud, vagy csak azt nem tudja mi a VDSL bonding (de akkor meg mi a faszt keres ilyen állásban?), de már nem is érdekel, nem fogok velük állandóan vitatkozni, a pesti BKK-s balhéval pontosan megmutatták, hogy mekkora idióták informatika terén, nekem már nem is kell semmit hozzáfűznöm.
    Egyébként a PR-t sem kell bemutatnom, az utóbbi 1 hónapban 3 alkalommal volt majdnem egész napos kimaradás, 2 alkalommal a gerincen volt megint szakadás, ami azért is vicces, mert szinte az egész megyében nem volt több mint 10 órán keresztül szolgáltatás, ami szerintem ha hozzáértő szemmel nézzük, akkor 2017-ben tűrhetetlen több szempontból is, egyrészt ki az a hülye, aki egy megyét ily módon lát el? Semmi redundancia, azt az a vicc, hogy egy csomó cég, illetve a helyi bankfiókok is ezeknek az idiótáknak a szolgáltatására vannak rászorulva azt mikor van ilyen egy napos kiesés, akkor szó szerint megáll mindenhol az élet, se egy vásárlást, se egy helyi bankfiókon belüli ügyintézést nem tudnék elintézni ilyenkor és szerintem ez eléggé szánalmas ma már, vagy legalább is az, hogy egy ilyen nagy szolgáltató megengedhet ekkora idiótizmust és hanyagságot cégen belül. Persze amikor megkérdi az ember tőlük, hogy miért nincs szolgáltatás, akkor még ők vannak felháborodva, én meg mikor hazaérek a munkából akkor bámulhatom a plafont, mert se TV, se internet, se telefon, azt ha valamit pont akkora hagyok, hogy elintézem akkor más ha pl. egy vásárlás és más megveszi azt amit akarok, akkor be is buktam és így tovább.
    Már nagyon a mobilinternet felé hajlok, mert sokkal megbízhatóbb. Bár a Telekom nem, mert mikor volt a nagy vihar, akkor nekik is volt a mobilszolgáltatásban egy egész napos kimaradás (ami azért vicc, mert ha hálózat sincs, akkor még segélyhívást se tudsz intézni mobilon, főleg ha nem tudsz átcsatlakozni más hálóra, tehát akár fel is fordulhatsz, ha éppen olyan van), inkább Telenoron gondolkozok már, mert náluk rohadt kevés a kimaradás és elég jó sávszélességet adnak, ráadásul van most ez a korlátlan csomagjuk is, aminek csak egy hátulütője van, méghozzá az, hogy egy hónapban legalább egyszer telefonálni kell, ami nem is lenne baj, csak a jel miatt a padra kéne feltenni mondjuk egy 3-4 G-s routert, amihez ilyen meleg felsétálni havi szinten hát ... tudom ez legyen a legkisebb probléma.
    Meg még azt nem tudom, hogy milyen IP jár hozzá, mert ha privát akkor az gond lenne, viszont ha publikus, akkor már tényleg elég jó alternatíva lenne a két kábelszolgáltató mellett és akkor az a vicc, hogy mobilnetről beszélünk és jóval stabilabb mint a két helyi vezetékes szolgáltató, szóval több szempontból is röhej.

Új hozzászólás Aktív témák