Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Hege1234 #2109 üzenetére

    Azért ha mindent lehetne, akkor elég érdekes lenne :D

    Nem feltétlenül, mert a mobilnetet az emberek többsége nem használja állandóan főleg az felesleges adatforgalom elkerülése érdekében és ezért le és fel csatlakoznak és olyankor mindig megy IP kérés és akkor már oly mindegy, hogy ugyan azt kapják, vagy pedig másikat, de arra is oda kell figyelni, hogy nehogy privátot kapj, mert a Telekom és a Vodafone is szereti ezt eljátszani, a többi mobilszolgáltatóról meg nincs infóm.

    Hát nem hinném, mondjuk szolgáltatótól és a DHCP szerver beállításaitól is függ, de általában kisebb az esély így a váltásra, tehát ha teljesen más címet írsz akkor nagyobb az esély, mert akkor látszik hogy tényleg egy másik eszköz az, egy baj van csak a teljes módosítással, hogy ha annyira nem konyítasz hozzá, akkor sikerülhet olyan MAC címet kreálnod, ami valamilyen módon nem érvényes és azt a router nem fogadja el, ezért is mondtam, hogy pl. próbáld meg a telefonod, vagy valami más eszköz MAC címét beírni, lényeg hogy olyan legyen amit még nem használtál, legalább is az utóbbi 1-2 próbálkozásnál, mert később használhatod azt is és már más címet fogsz rá kapni, legalább is ez az én tapasztalatom, lényeg hogy adj a modemnek is előtte egy resetet, bár előtte az is kérdés lenne, hogy milyen modemed van, mert valamelyiknek nem túl jó ötlet resetet adni, pl. annak se ami nálam van, mert az olyankor beáll router módba amíg központilag vissza nem állítják.

    Amúgy nem, viszont szeretnek kicseszni az emberekkel, de inkább nem írok le ide történetet, mert én leszek a hazug, meg a rosszat akaró, aki ennek az egyébként is szar cégnek a "jó hírét" lerontanám, mondjuk ezen már nem lehet olyan sokat rontani.

Új hozzászólás Aktív témák