Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • User64476

    őstag

    válasz biker #37 üzenetére

    Nem viszik el. Ez tény. Próbáld ki. Más megoldás/javaslat?

  • Bagoly

    senior tag

    válasz biker #37 üzenetére

    Mondjuk így még tisztább a kép, ha működik a 112, akkor már meg is van a megoldás.

    ''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

  • bcs

    aktív tag

    válasz biker #37 üzenetére

    úgysem viszik el, sz@rnak az egészre. itt a sarkon volt, hogy 3 troli állt egymás mögött egy szabálytalanul parkoló kocsi miatt (nem is egyszer), aztán az iskolások, meg az utasok tolták félre az útból, mert a rendőrök ki se jöttek...

  • Som@

    őstag

    válasz biker #37 üzenetére

    Ehhez csatlakozom én is!
    Ez nem vezet sehova.

    Tessék telefonálni. Én is múltkor elvitettem egy autót. Igaz előtte már kétszer figyelmeztettem a tulajt a szélvédőn hagyott cetlivel, hogy nem tudok miatta kiállni. Legyen szives máskor szabályosan parkolni. Másnap ismét oda állt. Ismét figyelmeztetés.
    Harmadnap felhívtam a közlekedési rendőröknél lévő barátom. 10 perc alatt volt autó, nem volt autó.
    És ezt bárki megteheti. ;)

    De önbiráskodni? Leereszkedni az ő szintjükre? Ugyanmár. :(
    Egyébként meg ha bárki hozzányúlna az autómhoz, igencsak elbeszélgetnék vele.
    Félreértések elkerülése végett, én szabályosan parkolok, befizetem a díjat is. De az autómhoz nem nyúljon senki, csak az arra illetékes hatóság. (Igaz ő se :D)

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • jojojo

    senior tag

    válasz biker #99 üzenetére

    :D

    Igazad van,de ezt Te is tudod..

    A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

  • Damage

    senior tag

    válasz biker #183 üzenetére

    ''ha powerkodsz a kresz tudással, neked sem ártana up-to-date-nek lenni''

    Ki ''powerkedik'' a KRESZ tudással? Ne haragudj, de azoknak az embereknek körét színesíted, akik örömüket lelik abban, hogy 50el mennek a belső sávban a 70es táblánál? Ki állított ilyet, hogy szabad jobbról előzni? Mit gondolsz miért szeretném, hogx a birka lehúzódjon a külső sávba, ha 50el totyog? Szoktál a városban vezetni? Felveszed az előtted lévő autósnak az 50es tempóját, ha ő annyival totyog a belső sávban?
    Azt is megmondtam, hogy a gyakorlatra kellene nagy hangsúlyt fektetni és nem az elméletre:
    ''nem kell betartani a jobbratartási kötelezettséget, ha a külső sávban a folyamatos haladás nem biztosított''
    Autópályán hosszú kamionsor 70-el, előzd ki 80el és véletlenül se menj vissza a külső sávba a lassú kamionok közé. Szerinted mi lenne a mögötted lévő autók reakciója? Azon kívül hogy 1-2 méterre mennének mögötted az indexük balra kitéve, villognának rád, dudálnának?

    ''álló autót csak kikerülni lehet, nem lehet megelőzni ''
    Értetted a lényeget, nem? Ez a KRESZ tudással való ''powerkedés'', nem az amit én csináltam. Vagy inkább szimpla kötekedés?! Én már leírtam többször is, hogy nem csak az elméleti dolgokat kell belenevelni az emberekbe, hanem inkább a gyakorlatot!

    Nem változtat a lényegen. Nekem van egy állásom, amit meg szeretnék tartani. Ennek az a feltétele, hogy legközelebb is oda érjek mindenhova időben, még akkor is, ha a sok birka feltart néha. Ilyenkor rászorulok arra, hogy kisebb szabálysértéseket kövessek el, és aki rendszeresen vezet és nem ezt teszi, az hazudik vagy álszent. Egy másik ember mondta egy másik topicban, alig egy perce olvastam:

    ''SZTED miert keruli ki mindenki a tanulovezetot 80al? es idegeskedik ha elotte van egy es tartja a sort''
    ''a papiron leirt kresz szbaalyok betarthatatlanok. az elet, a valos forgalom teljesen mas, eletszeru szabalyokat hoz letre.''
    ''az en tapasztalataim azt mutatjak, hogy a balesetveszely a 40el totyogo birkakban van. ''

    Ezekkel teljes mértékben egyetértek. Aki sokat közlekedik autóval a városban az érti, hogy miről van szó. Nézzen mindenki magába, hogy idáig milyen szabályokat sértett meg. Aki azt állítja, hogy ő még semmilyet, az hazudik, vagy egyszerűen csak nagyon ráér.

    Egy másik embertől egy másik idézet:
    ''Ennyire azért nem kéne görcsösen ragaszkodni a szabályokhoz..Mi lesz,ha rögtönöznöd kell valamit?''
    Előkapod a KRESZ könyved és megnézed mi ilyenkor az utasítás? Ilyenkor a többi autóshoz kell igazodnod, még akkor is, ha ők nem a KRESZ szerint járnak el, esetlegesen balesetveszélyes helyzetet teremthetsz ezzel. Pl jön egy mentőautó, lehúzódik mindenki oldalra, te meg a másik oldalra húzódsz, mert a KRESZ ezt írja elő, persze szerencsétlen mentős miattad nem fog tudn elmenni.

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz biker #185 üzenetére

    ''...aki hülye az pl érthette úgy, hogy az adott verzióban csak a slalomozás a gáz, de amugy szabad jobbról előzni''

    Jó, ebben igazad van!

    ''amugy pl németországban magasan leszarják...''

    Nem csak Németországban, de majdnem az összes többi országban is (kivétel az olaszok). Ez szerintem arra vezethető vissza, hogy jobb körülmények mellett élnek, többet vannak a családjukkal, sokkal jobban ráérnek,kevesebb stressz éri őket stb. Szerintem sokat számít az életkörülmény. A németet nem fogják azért kirúgni állásából, mert egy kicsit késik, sokkal ráérősebb. A magyar félti az állását, és ha ez némi kockázattal is jár, de bevállalja, szlalomozik, mert nem akar az utcára kerülni Pista bácsi miatt, aki 50el megy a belső sávban, mert neki teljesen mindegy, hogy 1re ér át Juliska nénihez vagy fél 2-re.

    ''hasonló állásban vagyok én is, de én fontosabbnak tartom azt, hogy én, és mások is hazaérjenek időben.''
    Nálam is van egy bizonyos határ, és úgy érzem fel tudom becsülni mikor játszok mások és saját életemmel, nem megyek bele olyan előzésbe, ahol kérdéses, hogy időben visszaérek-e a sávomba. Tudom, hogy mikor és hol kell lassítani, lassabban menni, jobban figyelni és nem szoktam kockáztatni, és a biztonságot mindig előrébb helyezem a gyorsaságnál. Ugye azért belátod, hogy akkor sem normális dolog, amikor a ''vasárnapi vezetők'' miatt szív az ember és nem tudja kihasználni a KRESZ által engedélyezett legnagyobb sebességet csak úgy, ha néha szlalomozásba kell kezdenie (akár huzamosabb ideig is). És ha szlalomozok, akkor az már azt jelenti, hogy akadálymentesen lehet közlekedni a külső sávban is, különben nem tudnám onnan megelőzni a belső sávban totyogó Pista bácsit.
    Én havi 8000km-t megyek kb, ez néha több, ritkán kevesebb. Bp-i vagyok, ezért a fővárosban is sokat közlekedek (kb 2500km-t havonta, ez munkanapra leosztva kb 120km/nap). Nem akarom leírni, hogy a régi autómmal (Hyundai Sonata 2,4i) mennyi idő alatt tettem meg leggyorsabban a Bp-Nagykanizsa (Tungsram, külváros ipari park), vagy a Bp-Szombathely (Philips, keleti ipari park) távolságot, de ezt úgy, hogy közbe senkit nem veszélyeztettem. A mostani autóm sokkal gyengébb teljesítményű (Astra 1,7 td), és 1/3 annyi üzemanyagot fogyaszt (ráadásul benzin helyett az olcsóbb gázolajból :D) de ezzel sincs 3 óránál meszebb pont az országban. Szerintem 100ezer km után mindenkiben kialakul egy bizonyos megszokott (és szerintem megváltozhatatlan) vezetési stílus. Akikben kialakult, többnyire vissza sorolnak a külső sávba, ha gyorsabb autó jön mögöttük, megpróbálnak úgy vezetni, hogy másokat ne akadályozzanak, szert tettek egy bizonyos rutinra, amivel nem vezetik félre (és ezzen nem okoznak balesetveszélyes helyzetet) a többi autóst.

    ''És mentem már úgy is, nem vagyok rá túl büszke, hogy a XVIII.ker>>Szolnok belváros táv 1h05 perc volt kaputól kapuig''
    Ugye ezt nem próbálod meg mégegyszer, a 4-es főút pár hete tele van trafival ;] Egy figyelmetlen autós a Bp-Debrecen távot 110el megteszi, mire Debrecenbe ér, ugrott a jogsija.

    A bringásokkal kellene még valamit tenni. Megszigorítanám a helyzetüket. Igenis, akik bringával az úton közlekednek, tegyék le ugyanúgy a KRESZ vizsgát! Elég idegesítő, amikor jöbök egy utcából, jobbra szeretnék kanyarodni, és majdnem elütöm a bringást, mert nem tudja, hogy nekem van elsőbbségem, ugyanis a kereszteződés egyenrangú. Persze utána neki áll feljebb, amikor úgy rádudálok, hogy majd leesik a bringájáról. Ugyanez néha fordítva is igaz, amikor azt látom, hogy az autós pár cm oldaltávolsággal előzi szerencsétlen bringást, akit a menetszél majd' ledob a bringájáról. Én sokat bringázom, de akik ismernek, tudják, hogy nem merek csak elhagyatott utcákban, esetleg járdán. Félek a bringán az autósoktól. Szomorú, hogy sok bringásban semmi veszélyérzet nincs (se alapvető KRESZ tudás) :( Egy olyan helyzetben, ahol autós elüti a bringást, hiába van az autósnak igaza, több, mint vszínű, hogy ő fogja a rövidebbet húzni. Ez egy olyan oda-vissza játék. Autóval vagy, szivatnak a bringások, bringával vagy, szivatnak az autósok. gyalog vagy, szivatnak az autósok, autóval vagy, szivatnak a gyalogosok. Soha nem lesz erre megoldás, mint arra sem, hogy ne álljanak meg tilosba, ne előzzenek tilosba, visszamenjenek a külső sávba, ne adják meg az elsőbbséget stb-stb. Mindig is voltak, vannak és lesznek olyan vezetők, akiket legszívesebben egy életre kitiltanék a közútakról! Semmi nem fog változni itt Magyarországon, amíg mindenki siet, mert félti az állását. És még nem beszéltünk azokról, akik a hobbijuknak érzik, hogy gyorsulnak, minél gyorsabban hajtanak az útakon, de sehova nem sietnek. Az ilyeneknek vonnám be elsőnek a jogsiját :(

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz biker #195 üzenetére

    A sárvári Flextronics-nál már én is jártam :)
    Mail ment!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák