Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tdizsolt

    senior tag

    válasz A Zéé #278676 üzenetére

    Teljes mèrtèkben egyet èrtek veled,de itt is benne van az,hogy a munkájához/megèlhetèsèhez kell egy alap szintű idegen nyelvű kommunikációt elsajátítani,effektív kènyszerből. Mèg mindig az mondom,akinek az èletvitele,a munkája megkívánja,az nyilván megbírkózik a feladattal,ès megoldja,de akinek soha nem kellett egy alkalommal sem rászorulnia,ès vèlhetően ezután sem lesz rá szüksège,az mièrt lesz ettől kevesebb? Ès ugye itt már règen nem egy nyomorult konzolos játèkról beszèlünk,hogy van e benne magyar felirat,vagy nincs,hanem ez netto szemèlyeskedès...(termèszetesen nem rád èrtettem) De hát ilyen ez a világ,ezt már kismilliószor bebízonyította az èlet. :K

    Psn ID: Tdizsolt

  • nemorino

    tag

    válasz A Zéé #278676 üzenetére

    Az ilyen felmérések azért csalnak, mert a magyar annyira távol van mindentől, hogy szerintem jóval nehezebb a magyar nyelvtanulók helyzete. Szlovákiában ha tudnak csehül és angolul, máris két idegen nyelvet beszélnek, miközben a cseh és a szlovák közötti különbség annyi sincs, mint a budapesti és a csángó nyelvjárás között. Én nem hányom a szemére senkinek sem, hogy szeretne magyar feliratot, az természetes, hogy egy játékban van francia nyelvi opció, akkor a franciáknak is idegen nyelven kellene játszaniuk, csak, hogy ne legyenek provinciálisak?

    Mindenre van ellenpélda, Spanyolországban meg turizmusból élő tengerparti városban nem találtam egy embert se, aki tudott volna kommunikálni angolul. Az utolsó mondatoddal viszont teljesen egyetértek.

    "Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

Új hozzászólás Aktív témák