Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mágus2

    Közösségépítő

    válasz cool13 #81660 üzenetére

    Értem a kérdést, de nem tudom biztosítani, hogy a tanácsaim alapján minden hibát kiszűrsz.

    A hallgatózáshoz tapasztalat kell, hiába hallod a motort, ha nem tudod értelmezni, amit hallasz. Ezért visznek magukkal szakembert a vásárláshoz. Aki szedett már szét pár ilyen motort, tudja, milyen hiba van a hangok mögött. Ezek relatív dolgok, tanulhatóak, de egy hét alatt nem tanulod meg, ezek évek során alakulnak ki, de sok motorteret át kell túrni hozzá.

    Laikusként is meg tudod nézni például, hogy milyen fordulatról épül fel a turbónyomás, mennyit késik a gázreakció, ha elrúgod. Ingadozik e a teljesítmény, mennyire füstöl az autó bármilyen színűt, mind árulkodó jel.
    Benzinesnél minden nesz árulkodó, indulásnál csörög a katalizátor, remeg az autó, ingadozik az alapjárat, fuldoklik padlógázon.

    Aki nem ért hozzá, vigyen szakembert és fizesse meg, vagy az átviszgálásra ne sajnálja egy független szervizben. Azok szétkapják a kédergumikat pillanatok alatt és megmondják, hány darabból lett összerakva az alváz. ;)

    A külső cserélt elemeken nem rugóznék, cseréltek sárvédőt, ajtót... na és? Akkor mi van? Ha nem sérült az alváz fontos teherviselő elemei közül egy sem, kit érdekel egy 10+ éves autónál, hogy más a külső borítás.

    Kickass Ha találsz egy nem szétfaragott, leharcolt, lefingott 1Z-t és megíratod, akkor sem lesz olyam megbízható mint a gyárilag 110 lovas, ha megírják, hogy alulról húzzon, az eredeti turnyóval kormolni fog, mint a sz@r.. :K Ezekben a passatokban nem csak 1Z volt 66kw, van ott AHU is. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Kiskokó

    veterán

    válasz cool13 #81660 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy szerelővel menj el és kész!
    Nem értem itt a felháborodást hogy nem kaptok rendes választ...
    hiába mondják el neked mit nézz jelen esetben az 1.6-nál ha ne mtudod mit kell hallani bárhogy leirhatják neked (ne vedd magadra) de a bot füleddel úgyse hallod meg..(én se) mivel nem értesz hozzá, nincs viszonyítási alapod.

    Fórumon érdeklődni szabad, lehet de van olyan téma amiben egyszerűen írásosan NEM lehet segíteni.

    Szerintem!

    szerk : na Mágusnál már látom leesett a #81667-ben ;)

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák