Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz King Unique #5502 üzenetére

    A mindig csak USB2.0 paramétereket hozó Intenso esetében az a gyanúm merült fel, hogy azért tudja csak az előző szabvány(2.0) sebességét, mert sérült az USB3.0 szabvány huzalozása és-vagy forrasztása. A vele együtt vásárolt többi példány ugyanis(megbízhatatlanul ugyan), de kb tudja a beígért sebességet, míg a "mindig-lassú-vagyok" darab meglepő módon mindig lassú.
    A hiba folyamatos megléte miatt gondosan összehasonlítottam mechanikailag a pendrive példányokat, és a mindig-lassú darabnál a fém USB csatlakozó kis szögeltéréssel áll a változóan-jobb-sebességű darabokhoz képest, vagyis szállítási vagy használati deformáció esete forog fenn.
    Ez szinte biztosan összefüggésben lehet a hibával.

    A maga korában, 1(-2 éve ?) akkor jó áron beszerzett pendrive-okat ugyan egy gyors "Kikötős" SSD vásárlással kiváltottam, és ezért már nem volt sürgős a használatba vételük(most sem az), ezért lehet, hogy "megműtés"(szétszedéses-ismerkedés) lesz a dologból, frissítve hobbi-elektronikai tapasztalataimat.
    Az sem baj, ha nem sikerül-tönkremegy, a sikeresen megcsípett SSD (és a másik két "gyors" Intenso) elegendő tartalék!

    Egy kis jó hír a Windows felől végre, hogy a CrystalDiskMark8 ingadozó sebességméréseivel szemben a Windowsok beépített WinSAT eszköze jóval kisebb eltérésű mérési adatokat produkál : megbízhatóbb!
    Nálam, és ennél a pendrive-nál!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák