Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sonar

    addikt

    válasz kukinyo #1049 üzenetére

    Ilyet még nem láttam. Ha esetleg sikerül megoldani valahogyan akkor feltétlenül oszd meg, hogy hogyan csináltad.

    A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

  • Maverick14

    tag

    válasz kukinyo #1049 üzenetére

    Sziasztok!

    Hasonló problémával találkoztam én is.
    Egy ismerősöm 2GB-os TDK Trans-It pendrive-ja 2MB-osnak mondja magát.
    Előzmény: a gép amire rá volt dugva standby-ba tette magát és utána nem volt hajlandó elindulni. Gyanítom hogy táp vagy alaplap halál, de munkahelyi gép így nem tudtam utánajárni a pontos oknak.
    A dolog innen a szokásos a pendrive-on vannak fontos máshol meg nem lévő adatok.
    Több gépen is próbáltam megnézni WinXP, WIN7 és Ubuntu alatt is 2MB-os nem formázottnak ismeri fel. GetDataBack-al, WinHex-el és linux fdisk-el is 2MB-osnak látszik, linux dd-vel is csak ezt a 2MB-os részt tudtam lementeni.
    A partíciós táblát mind a három programban meg tudtam nézni. Az adatok egy jól nevelt, de inaktív kb. 2GB-os FAT16 partícióra utalnak.
    A drive és a partíció adatai a linux fdisk szerint:
    Disk /dev/sdb: 2 MB, 2097152 bytes
    16 heads, 32 sectors/track, 8 cylinders
    Units = cylinders of 512 * 512 = 262144 bytes
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Disk identifier: 0x00000000

    Device Boot Start End Blocks Id System
    /dev/sdb1 16 7600 1941568 6 FAT16
    És szól hogy a partíció kívül mutat a fizikai területen:
    Partition 1 has different physical/logical beginnings (non-Linux?):
    phys=(15, 1, 12) logical=(15, 12, 1)
    Partition 1 has different physical/logical endings:
    phys=(431, 15, 32) logical=(7599, 15, 32)

    Mivel eddig mindenhol csak 2MB-osnak látszik a pendrive megakadtam a mentéssel. Ismer valaki olyan programot ami a szabvány usb háttértár könyvtári függvényhívásokat megkerülve tudja elérni a pendrive-ot?
    Bontás, forrasztás nélkül otthoni körülmények között szoftveresen menthető lehet még? Vagy itt már csak a profi adatmentők segíthetnek?

    My other car is an F-14 Tomcat!

Új hozzászólás Aktív témák