Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Patkány

    friss újonc

    válasz King Unique #2166 üzenetére

    Igen-igen, közben lapozgattam, nézegettem, úgyhogy pendrive helyett inkább megpróbálok egy Axagon ee25-xa6 + SSD megoldást - utóbbiból úgyis van egy, amit nem nagyon használtam mostanság.

    Persze az is lehet a gond, hogy win7 alól próbáltam, ott pedig, ha jól hámoztam ki a hozzászólásokból, nincs meg az a támogatás/driver, ami szükséges lenne ahhoz, hogy az elszálósabb sebességeket is hozza a pendrive.

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz King Unique #2166 üzenetére

    Sziasztok!

    Ugyan már régi bejegyzésre válaszolok, de gondolom többeknek is érdekes lehet.

    SanDisk Extreme Go 128GB pendrive a sinceritytől, tegnapelőtt jött meg.

    El is kezdtem tesztelni H2testw-vel az asztali gépemen (HP Z400, alaplapi PCIe portba csatlakoztatott Axagon PCEU-430VL USB3.0 vezérlőkártyával, a legfrissebb Win10 Pro-val). Ezen a rendszeren eddig minden USB 3.0-s külső HDD jól működött, 100MB/s fölötti sebességgel ír stabilan.

    Tehát most megvettem első USB 3.0-s pendrive-omat, formáztam NTFS-re és ez az eredmény fogadott:

    Elég gyenge, ráadásul az írás még hullámzott is, sokszor 0 MB/s-re esett és több másodperc várakozás után indult csak újra. Próbálkoztam exFAT-tal is:

    Nagyjából ugyanolyan rossz, de itt legalább nem volt annyira sok hullámzás, mint az NTFS-sel. Elkönyveltem, hogy hibás pendrive-ot kaptam, meg is írtam a reklamációt.

    De azért még átraktam egy laptopba (HP 8470p, szintén a legfrissebb Win10 Pro-val).
    Ez lett az eredmény:

    Nem csalás, ez ugyanaz a penrive, NTFS-re formázva. Stabil írási sebességgel, sehol egyetlen hullámzás. Megpróbáltam exFAT-tal is ugyanazon a laptopon:

    Nagyjából ugyanaz, mint NTFS-sel. Stabil, gyors írás. sehol egy hullámzás.

    Végül megpróbáltam egy harmadik laptoppal is (HP 8460p, legfrissebb Win10 Pro-val), azon az asztali gépemhez hasonló eredmény lett, 32MB/s körüli írás, 102MB/s körüli olvasás.

    Szerintetek ezt mivel lehet megmagyarázni? Ha az asztali gép USB 3.0 vezérlője simán viszi a 100MB/s fölötti írási sebességet külső HDD-ken, az ugyanabba a portba dugott SanDisk Extreme Go 128GB pendrive-ot miért nem hajtja meg olyan gyorsan?

    Mit tudhat egy HP 8470p USB3.0 vezérlője, amit egy HP 8460p USB3.0 vezérlője és az Axagon PCEU-430VL USB3.0 vezérlője nem?

    Üdv,
    Krisztián

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák