Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Riccio

    addikt

    válasz blaca83 #88649 üzenetére

    Soha semmi negatív tapasztalatom nem volt egészen 2 hónappal ezelőttig amikor sikerült venni asszonykának egy döglődő 7-es almafont ami aztán meg is förmedt. :( Az eladó szerint átnézett, rendben lévő készülék volt. Ezen kívül viszont csak jó tapasztalataim vannak, pedig sok üzletem volt.

    Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

  • Csepy

    őstag

    válasz blaca83 #88649 üzenetére

    Ó, nekem már volt ilyen nyűgöm itt 10-15 éve is, tulajdonképpen a kezdetektől.

    A legszebb az volt, amikor 2008-ban eladtam a Sony vaio notebookomat, amit a srác előre utalt, furcsamód nem a saját nevével fémjelzett számláról. Aztán eltelt 4-5 nap és nem jelentkezett, hogy átvenné, vagy hova is küldjem. Pár nappal később mondta, hogy azt hitte egy másik gép, másfajta procival, más kijelzővel (minden adatot részletesen egyeztettem vele, és még képeket és videót is küldtem a gépről), így azonnal utaljam neki vissza a pénzét, egy másik bankszámlára, ami már az ő nevén volt. Megragadtam, mert ne szorakozzon már velem.
    Eltelt így bő egy hét, a srác még próbálkozott, de látta, hogy nem jut velem előrébb. Szerencsére. Ugyanis jelentkezett egyharmadik fél, annak a számlának a tulaja, amiről a vételár megérkezett hozzám eredetileg. Hogy ő lebeszélt a sráccal egy notebook vásárlást (teljesen másik notiról van szó) és a srác az én számlaszámomat adta meg, mint egy "barátjáét". A terve az volt ugyebár, hogy én megkapom a lóvét, majd simán odaadom neki, visszautalás címén. Így csalt volna ki 200k-t az áldozattal engem felhasználva, csak én beleköptem a levesébe, mert nem adtam "vissza" a pénzét. Az áldozattal megbeszéltem, hogy megkapja a vaio-t, amit örömmel el is fogadott, én a pénzt tartottam meg, a srácot meg fejelentettük a rendőrségen. (a csaló meg itt privátban könyörgött nekem, hogy ne jelentsük fel, megváltozik, meg csak szórakozásból, unalomból csinálta, stb...)

    Szóval a hardverapró nagyon sok remek eladó gyűjtőhelye, de rengeteg a söpredék csaló is.

    Regards: Csepy

Új hozzászólás Aktív témák