Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fudi2002

    veterán

    válasz Ajándékok #74871 üzenetére

    Aha értjük. És a 0. pillanatban mikor a két konfigot megveszed, akkor szted az I7 = I5. Ezt gondold át még egyszer...

    "tápot nem számolom itt sem, bár a tuningoshoz valószínűleg nagyobb (= drágább) "
    Negatív, abból mindenképpen drágábbat kell. Csak a tuning miatt nem kell, egy normál 450w körüli elviszi, ha nincs bivaly videokari.

    "extra ház+hűtés 20k
    Noctua D14 23k"
    Ezeket egyszer kell megvásárolni...

    "Akkor beszéljünk a sata3"
    Beszéljünk. Program betöltési időben semmivel sem gyorsabb. Szintetik tesztekben illetve másolásnál (de ott is csak ha hasonló teljesítményű ssd közt másolsz)

    "usb3"
    Kártyát kapni külföldről, kb 3000 huf.

    Sztem hagyjuk is abba. Te mint kereskedő nézed a dolgokat, mi pedig pedig a magunkéból. Fölös győzködni egymást. Van aki szeret cserélgetni évente, én inkább kifizetem időnként mit ki kell és pont. Van aki pedig egy 2 magos 3ghz géppel évekig elnetezik, neki meg általad említett két változat közül egyik sem játszik.
    Na OFF vége részemről.

    Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Ajándékok #74871 üzenetére

    Tök jó, csak kihagysz egy apróságot : sokan (én is) nem tuninguccokat vesznek, hanem a mezei alkatrészekből levő gépet húzzák. Amikor még az Intel nem volt ilyen barom, akkor még lehetett. Akkor volt is értelme.
    A tuningramok, stb. számomra inkább csak rétegcuccok, eszembe se jutna. A Core2-esemben is Kingmax ram, és gyári hűtő volt, pont jó volt az úgy - jó hogy nem tudta, hogy meg kéne döglenie.
    Asszony gépében 6GB Kingmax van, Q6600, gyári hűtés, az is húzva van (a ramok elég durván, proci kevésbé), és köszöni, megy majd' 10 éve az is.

    És nem azért veszek gépet, hogy eladjam. Használom, amíg megy, vagy jó valamire. Tehát felőlem akár nullára is mehet az értéke. Ha nekem már nem felel meg, valószínű jó lesz anyámnak, vagy rokonságban. Driver támogatásra sincs gondolom, nincs Windows-os gép itthon.
    Amíg jó arra, amire használom, addig meg eszembe se jut mást venni. Most pl. T410-esem van, 8GB ram-al, és még mindig tök elég.

    "Úgy látszik ez a garancia neked sem tetszik."
    Mi tetszene benne? Boltból kihozási felárat nem szeretek fizetni, a meghibásodási arány meg a környékemen is elég alacsony. Ráadásul semmi olyat nem csinálok, ami aktuális hardvereket indokolna. Minek vegyek bolti új cuccokat?

    "Akkor beszéljünk a sata3-ról, az usb3-ról és az egyéb csatlakozókról, amik " nek a hiánya hót' nem zavar. És sokan mások is így vannak ezzel.

    "Azt meg légy szíves döntsd el, mi a véleményed, mert a hsz-ed mindkét bekezdésének vége ellentmond az elejének."
    Az autós hasonlat pont arról szólt, hogy ezeken az arcokon szoktam röhögni. Eladja a tízéves használt autót, majd átül egy mondjuk 6 évesbe, amivel ha van rejtett hibája, megszívja. De ha nincs, akkor sem valószínű, hogy jól jön ki, mert ha a 10 évest karbantartja, valószínű nem lesz megbízhatatlanabb még 5 évig, de olcsóbban kijön, mint a kettő különbözete. És, a 10 éves autó még 5 év múlva is pont arra lenne jó, amire addig használta (tegyük fel, az igények sokat nem változnak közben). És még el is hiszi, hogy jobban járt így.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák