Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz rnrn #64732 üzenetére

    Tőlünk 7 ezret kért egy szerelő aki ismerősünk is volt, miközben csak 2 panellal arrébb lakott és annyi volt a hiba, hogy megtört a vezeték a csatlakozónál. Mindezt 5 perc alatt megoldotta, a "kiszállással (gyaloglással)" együtt sem volt több mint 15 perc. Apám nem mert hozzányúlni, engem meg nem engedett, hát így járt. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Exian

    őstag

    válasz rnrn #64732 üzenetére

    Hívd fel, aztán majd írd meg, hogy mivel próbált elhajtani. De sejtem:

    Munkalap készült? Amin rajta van, hogy a szivattyú leégett? Ha nem írt ilyet, akkor sajnos valószínűleg el fog hajtani :( Mondván, hogy "az lehet, hogy nem is az a szivattyú".

    Ezért kell ragaszkodni javításkor munkalaphoz és számlához! Még ha úgy drágább is. Ha meg a szerelő így nem vállalja, akkor viszlát! Munkalappal, számlával lehet utólag reklamálni, ha egyik sem készült, akkor még azt is nehéz bizonyítani, hogy egyáltalán nálad járt. Persze, meg lehet fingatni ezek nélkül is, csak nehezebb.

    Én ha idegenhez megyek javítani, éppen ezért írok munkalapot, feljegyezve egyrészt a gépet pontosan (főleg, ha el kell szállítanom), másrészt az észlelt hibákat.

    Én még sosem, de kollégám már járt úgy, hogy kiment valahová, elvitte a gépet, mikor visszavitte javítva, az okos tulaj kitalálta, hogy nem az a videókártya van benne, meg stb. Na, ezektől is véd egy munkalap.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák