Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nesa #26317 üzenetére

    Sajnos a túravezetőnk megszokta a teljesítménytúrákat, így neki kínzás, ha meg kell állni, fényképezni. (persze, mert nála nincs fényképező :N ) Ennél a képnél is csak annyi időm volt, hogy be tudtam állítani kézzel az élességet, meg a fényerőt. A gép az élességet nem szokta jól belőni magától makróhoz, ált. a tárgy háttere lesz éles, a fényerőt meg mindig kicsit fölé lövi a szükségesnek, így az ilyen képeket mindig kézzel lövöm. Illetve fényerőt is kézzel vettem vissza ma minden képnél.

    Jó lenne egy ilyen közös fotó dolog, pl. valaki hoz egy kis laptopot, amin lehetne nézni a képeket rögtön, mert egy dolog, hogy elolvastam már pár írást a rekesz, záridő, stb. beállítás témában, de gyakorlat nélkül nem megyek velük sokra.

    A 2. képedet már néztem valahol, mitől lesz ilyen "dárkos, hdr-es"? Nagyon komolyan néz ki, mintha a Stalker c. játékból lenne, ott van ilyen komor, nyomasztó hangulat.

    hcl:
    Megnézem majd, aztán valamikor szerintem én is válogatok képeket egy ilyen albumhoz. Természetet, virágokat nagyon szeretem fotózni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák