Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a2d2

    addikt

    válasz hcl #101392 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek a válaszokat.
    Igazából azt szeretném elkerülni hogy veszek valami zárt rendszert amit utána kukázhatunk ha megunja. Helyette olyasmit szeretnék hogy kap most valamit ami utána esetleg bővíthető a későbbiekben szervókkal meg érzékelőkkel, tovább lehet fejleszteni.
    Ilyen is megfordult a fejemben hogy pl lassan elkezdenek elhullani a robotporszívók, megdöglik az akksipakkjuk és esetleg ilyen kiselejtezett példányokból menthető lehet szervo motor, kerekek, érzékelők, lidar, ... Bár nem tudom hogy ezek összehozhatóak-e ilyen kis mikrokontrollerekkel.
    Amúgy konkrétan ezeket nézegettem, mögé írtam az áfás, postázott árukat is:
    Ez PICO W-vel 63 dollár, nincs kamera, van dot matrix kijelző és speckó kerék [link]
    Ez PICO W-vel 57 dollár, és ez inkább ilyen kísérletező szett [link]
    Ez sok helyen dícsért Elegoo Car kit négyes verziója, Arduino UNO+ESP32 kamera, 68 dollár: [link]
    Ez a fentihez hasonló, csak Arduino UNO helyett egy komolyabb STM32 lap van benne + ugyanúgy ESP32 kamera, viszont már 83 dollár: [link]
    Ez speckó kerekes, ha jól nézem ugyanúgy Arduino UNO + STM32 mint az Elegoo, csak ez 68 helyett 83 dollár: [link] Ezt szerintem ki is lőttem mert ennyit nem ér ez a speckó kerék.
    Leginkább a Elegoo felé hajlok, néztem róla youtube-on bemutatókat, annyi a hibája kb hogy 6-15fps között tudja csak kezelni a kamerát. Nem tudom hogy az STM32-es verzió 15 dollárral többért javítana-e ezen, meg az kevésbé elterjedt ahogy nézem.

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák