Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz a2d2 #101386 üzenetére

    Arduino az nagyjából a fejlesztőkörnyezet+bootloader+Atmega168 / 328 neve volt. Ezek együtt adták ezt a könnyen használható mikrokontrolleres fejlesztőeszközt.
    Aztán ezt a fejlesztőkörnyezetet sok minden más kontrollerhez megoldották. Jó amúgy :) Meg a nagyobb Arduino boardokon sem Atmega**8 proci van, meg több ki/bemenet, stb., de a programok ugyanúgy működnek rá.

    "Szerintem akkor ezekben az olcsó aliexpresszes készletekben az olcsó utánzat arduino lapok vannak"
    Az Arduino Nano, Micro, stb., azokra ugyanúgy működik a megírt program. Meg amin Atmega328, 168, 25** , vagy 32u4 chip van, azok kb. ugyanazt is tudják.
    Amúgy Kínából egy Nano nem vész árban, csak az eredeti (olasz? a környezetet olaszok fejlesztették) gyártásúak drágák. És igen, klónozza mindenki mintha muszáj lenne (ezért is elterjedt), de mivel a lényege az Atmega chip, a klónok azonosak az eredetivel (nyílt forrású az egész). (Megépítheted otthon is, ahogyan én is tettem 2015-ben.)
    De érdemesebb olvasni, hogy mi is ez :)

    "Itt van egy jó kis táblázat, ez alapján arduino-ból is van nano elnevezésű újabb verzió"
    Nem újabb a Nano sem :D Csak kisebb, de 5-6 éve is volt már. Meg vannak azok az Arduino Pro Mini klónok, amiken nincs USB, csak az rx-tx tüskék vannak kivezetve, és te dugdozod össze egy USB-RS232 TTL átalakítóval. Na ezek tök olcsók, és ha valamibe véglegesre építed, arra tök jó.

    Meglepődnék amúgy, ha Python fordító nem lenne Arduinora. :)

    BTW ez volt az első saját klónom :D Csodás próbanyákon 2014-ben :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz a2d2 #101386 üzenetére

    Ehh, a Python az egy borzalmas nyelv. Legalább is C, C++ meg Pascal után. Illetve kinek mi, de komolyabb nyelvhez képest szerintem gyötrelem...

    Raspberry amúgy jó cucc, de ugye azon komplett oprendszer fut, ami egyszerre jó is meg rossz is. Viszont biztosan nagyobb élményt ad, mint egy Arduino.

    Arduinoból én ebayen vettem nano-t egy kupaccal pár éve, csak a tüskesorokat kellett beforrasztani rajtuk, 250 forintra jött ki darabja házhozszállítással. Veszel hozzá egy olcsó breadboard-ot, meg egy kupac jumper wire-t, némi 1k 10k 100k ellenállást, tranzisztort, mosfetet, ledet meg szenzorokat és akkor 10k alatt mindent is meg tudsz vele csinálni.
    Meg ott vannak az Arduino Mega 2560 board-ok, meg hozzájuk a mindenféle shield-ek is, kész és működő kódokkal.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák