Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz hejesírásó #23281 üzenetére

    Van egy lámpám ami vízzel van töltve. 1,5 méter magas oszlop és elég sok víz belemegy-> nagy a nyomása. Alul van egy akvárium pumpa ami egy kis csövön át levegőt fúj a vízbe, és ezt megvilágítja, így színes az egész. Na most egy spéci szelep van a pumpa után ami nem engedi visszafolyni a vizet. De ez a szelep valahogy el tudja azt is végezni, hogy leveszi a nyomást a pumpáról, mert ha direktbe kötöm, meg sem tud indulni. A szelep elöregedett és 1 óra működés után már nem szuperál, elállnak a buborékok. Kellene pótlás a helyébe. Vettem akváriumos boltban két félét is, mind a kettő kis henger alakú, az egyik körülbelül bicikli szelep elvén működik egy gumidarabbal, a másik pedig egy kis rugóval odanyom egy tömítést. Mind a kettőnek az a baja, hogy nyomástól nem tudnak kinyílni. Az eredeti szelep egy pénzérme szélességű gumimembránnal operált, az valamiért kinyílt (ezt ti tudjátok). Ezek a kis henger alakúak nem mennek egyáltalán csak ha félig töltöm.

    Ezt a fajtát sehol nem tudtam kapni, ezért kellene valami megoldás, hogy barkácsoljak valamit a szelep után, ami leveszi a nyomást az egész rendszerről. Mi a legegyszerűbb?

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák