Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaby_gyerek

    tag

    Hali!
    Van egy nagyon érdekes problémám, a kérdést már feltettem a notebookos topicban is, nem tudom pontosan mivel lehet a baj. Próbálom érthetően vázolni a szituációt. Adott egy frissen vásárolt Packard Bell EasyNote TK85-GU-412HG notebook. Link
    Ezt gyárilag win7-el szállítják, vagy linuxxal. Ezen linux volt, de már win7 home premium x86 van. Minden driver ami ehhez a géphez tartozik le lett szedve a packard bell letöltő központjából és telepítve. A windows le van frissítve, és egy Eset Smart Security 4 is van a gépen.
    A gép a lakásban a helyi hálózatra lett csatlakoztatva. A hálózatért egy OfficeConnect Wireless 11b Cable/DSL Gateway típusú router felel, meg persze van egy modem ami valamilyen rádiós technológiával éri el a hőn áhított világhálót. Ez a hálózat működik, a benne lévő másik laptop, asztali gép minden gond nélkül megy. De ha ezt a PB gépet csatlakoztatom, akár wifin, akár utp-n keresztül valami furcsa jelenséget kapok. Ha böngészni akarok [ie, legújabb stabil firefox, legújabb stabil chrome] akkor nem minden oldalt tudok elérni. A magyarokat általában el tudom, pl.: citromail, startlap, iwiw, ph... de google.hu, vagy youtube.com már nem elérhető. Tölti-tölti majd időtúllépés miatt megszakad. Egyébként a netről azt kell tudni, hogy elég lassú, de nem ennyire.
    Próbaképpen hazahoztam a gépet, és a saját hálózatomban működik.
    Van valakinek valamilyen ötlete? Ez most router vagy laptop gond?

  • szaby_gyerek

    tag

    válasz Soma01 #13715 üzenetére

    Köszi. Sajnos csak akkor tudom kipróbálni, amikor viszem vissza a gépet a családhoz. Egy dns szerver listát találtam, majd azokat kipróbálom. Van még esetleg egyéb ötlet? Mi okozhat ilyen jelenséget?

Új hozzászólás Aktív témák