Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Ebben a topikban kérnék segítséget, mert itt ahogy olvasgatom elég sok szakértő van. Van egy sima, mezei T-Home-os, IPTV-s csomagom, egy 30/5-ös ADSL nettel, egy CISCO EPC3925 típusú modem, semmi router, meg egyéb úri huncutság nincs. A modemből az egyik madzag a számítógéphez megy, a másik meg a TV Boxhoz, és ennyi. 64 bites Win 10 van telepítve, viszont alkalmanként előfordul, hogy elmegy a netkapcsolat hosszabb-rövidebb időre. A Win 10-re történő frissítésnél is kb. másfél napba telt, mire sikerült a netet életre lehelni.
    Az a tervem, hogy hosszabb távra beszereznék az alaplapi helyett, egy jobbacska diszkrét hálózati kártyát, konkrétan ezt néztem ki:[link]
    Az alaplapom egy Asus Vanguard B85, és az ábrán látható 4-es jelzésű PCIe 2.0x16 1-es slotba lenne rakva:[link]

    Mivel járatlan vagyok ebben a témában kérdezném az itteni szakiktól, hogy mennyire találják jó ötletnek ezt a kártyát? Win 10-el mennyire lesz barátságban, főleg driver ügyileg, a linkelt honlapon a Win 10 nincs feltüntetve támogatott OP rendszerként, de ez persze lehet csak figyelmetlenség a értékesítő cég részéről.
    Minden más javaslatot megköszönnék, akár másik hálókártyára tett javaslatot is. A projektre szánt összeg kb.12-13 e Ft.
    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Gubek-Einste #33337 üzenetére

    Üdv!
    Általában azt jelenti az elmenetel, hogy minden előzmény nélkül, a tálca jobb alsó sarkában az internetelérést jelentő kis monitor ikonnál megjelenik a sárga felkiáltójeles háromszög, és onnantól semmilyen netes oldal nem érhető el. Ilyenkor jön a szokásos vajákolás, modem újraindítása, géprestart, de ez az esetek jó részében nem segít. Ezután van, hogy 10 perc múlva, de van amikor ettől hosszabb idő múlva egyszer csak ismét van net.
    Az IPTV adásra általában nincs hatással, azaz van adás ilyenkor. Viszont ha már szóba került, a TV-nél is szokott olyan lenni, ha nem is sűrűn, hogy lemerevedik a kép, és eltelik 40-50 másodperc mire újra indul az adás, de ilyenkor általában van net a PC-nél.
    "Milyenek ilyenkor a jelszintek? Eléred ekkor a HGW-t/tudod pingelni?" Fogalmam sincs, hol kell ezt nézni, meg egyáltalán mi ez a HGW? :)
    Annyit még megjegyeznék, hogy telefonon volt már jelezve néhányszor a szolgáltató felé, de amikor ellenőrizik a központból a vonalat, mindig az volt a válasz, hogy onnan azt látják, hogy a modemnél minden rendben, addig van jel, a gépemnél lehet hardveres, szoftveres probléma. Fölöslegesen meg nem rángatom ki a szolgáltató emberit, mert tavaly egy ilyen akció kb. 7.400,- Ft-omba került. :)
    Egyébként korábban, Win 7-nél is előfordult ugyanez a probléma, ezzel a konfiggal. Ezért gondoltam, hogy veszek egy külső, komolyabb hálózati kártyát, amit majd alaplapcserék után is tudok használni hosszabb távon, de az eddigi válaszok alapján akkor lehet, hogy kilőve ez a projekt.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Gubek-Einste #33348 üzenetére

    "A 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 IP címen lehet megnézni a jelszinteket."
    Mivel még ilyet nem csináltam, hogy is fogjak hozzá? :)

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Gubek-Einste #33355 üzenetére

    No, hát így néz ki, szóval kíváncsi vagyok, hogy Te mit nézel ki ezekből?

    [/L]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Tudom, hogy nem kifejezetten ide tartozik, de van itt a fórumon olyan topik, ahol asztali PC-be való, PCI-E-s csatlakozású hálózati kártyákról lehet érdeklődni?

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Gubek-Einste #34881 üzenetére

    Köszi, de ennyire nem bonyolult a dolog. T-Home-os vezetékes net, a vezetéket még szerintem a monarchiában, Ferecjóska alatt ;] rakhatták le, egyébként egy 30/5-ös csomag. Semmi router, meg egyéb ilyen úri huncutság nincs, így az antennás megoldás se érdekel. Van egy SISCO-s modem, az abból kijövő madzag van bedugva az alaplapi LAN portba, és ennyi.
    Sajna nagyon nem stabil a net, gyakran vannak rövid, 2-3 perces kimaradások, a multis játékokban komoly laggok, stb. Tudom, hogy ez alapvetően a netszolgáltatás minőségével függ össze alapvetően, de úgy vagyok vele, hogy amiről én tudok tenni, azt megteszem.
    Ezért keresnék egy egy kicsit komolyabb minőségű hálózati kártyát, amit hosszabb távon is tudnék használni, majd alaplap csere esetén is. Tehát nem ilyen 2-3 ezer Ft-os zs kategóriás tescos cuccra gondolok. Amit rászánnék a projektre olyan 12-13 ezer Ft, ehhez kellenének javaslatok.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák