Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kispx

    addikt

    válasz Sk8erPeter #23410 üzenetére

    Nem, csak elindításra értettem, hanem amikor a böngésző cache egy fájlját elsőre beolvassa. Kb ezért raktam idézőjel közzé, csak nem tudtam jól megfogalmazni.

    A oprendszer-szintű cache miatt ott van a memóriában a fájl (az első beolvasás után), ezért csak az első beolvasásnál gyorsabb az ssd, mivel másodjára nem nyúl az ssd/hdd-hez a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • Popes

    őstag

    válasz Sk8erPeter #23410 üzenetére

    Ne izgazsd magad, ha valaki nem akarja használni az SSD-t (hogy tovább tartson) és inkább had kerregjen szép nyugisan a HDD azt úgyis nehéz meggyőzni. Ramdiskre telepítve pedig kategóriákal gyorsabb bármelyik böngésző(aki mást mond, az vagy nem próbálta vagy hazudik). A ramdisk hátránya hogy minden leállításnál kiírja magát az SSD-re ami növeli a leállítás idejét +több lessz az SSD használat(ha valakit érdekel), viszont ha valakinek van elég memóriája és szereti hogy azt az elhanyagolható pár másodpercet sem kell kivárni hogy felálljon a böngésző vagy betöltsön egy oldal, annak áldás.(pl az öreg 12.17 tele könyvjelzővel RSS Feedel E-mail-el nem csak 1-2 másodpercet gyorsul) :)

    Deus ex machina

  • F_Zolee

    veterán

    válasz Sk8erPeter #23410 üzenetére

    Az alap téma az volt, hogy miként lehet áttenni a cachet. Szerintem meg mindegy, hogy valaki éppen miért tenné át(mi van ha valaki HDD-n másik partícióra tenné vagy épp kicsi ssd-t vesz és ilyennel nem akarja a szabad helyet elvenni?). Megértem, hogy segíteni akarod az embereket de azért nem kell "hülyének" nézni valakit ha mégsem ért veled egyet. Mindenesetre nem arról van szó, hogy egyáltalán nem fogadják meg a tanácsod. De ha belegondolsz internetezés közben az ember leáll percekre is akár egy oldalt olvasni és pár mb-os forgalmat generál max. Mit számít ha 5ms helyett 30ms-be telik míg betölt az oldal, mert épp winyóra ment? Tudtommal nem ssd topik szóval nem akarok itt vitázgatni ezzel.
    Meg ellenben veled a személyeskedő, óvodás példákkal se élek.

    Nem kell válaszolni rá, mert már eléggé ki lett csontozva így is a téma.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Sk8erPeter #23410 üzenetére

    Mert a szakmai lényeg hiányzik az általad linkelt hozzászólásból. Mérlegelni kell. Az egyik serpenyőben ott van pár pillanatnyi gyorsaság - amit maximum mérő programokkal lehet kimutatni (ms-umokban kifejezve), emberi érzékszervvel nem vagy alig észlelhető, tehát már itt le is zárhatnánk az ügyet -, a másik serpenyő tartalma jelentősen súlyosabb:

    - napi több száz MB írás (esetleg több GB), feleslegesen
    - Fixen, és állandóan több száz MB, vagy több GB adat tárolása az SSD-n megint feleslegesen.

    Itthon VDSL2 kapcsolatnál pillanatok alatt jönnek be így is az oldalak, lényegében ahogy leütöm az entert. Az SSD-k élettartam az írásmennyiség függvényében változik. Minél kevesebbet írunk, pláne egy MLC-s SSD-re annál tovább tart. Az OS, de maguk a böngészők is (tehát a hasznos programok), természetesen az SSD-re kerülnek. A TRIM parancs is folyamatosan vándoroltatja az adatokat, ez is írással jár.

    Személy szerint én, három böngészőt használok itthon: Windows Internet Explorer, Mozilla Firefox, és Google Chrome. Két SSD van, együtt a kettő nem éri el a 120 GB-ot. Az egyik 60 GB-os Corsair, ami több mint 2 éves, a másik pedig 3 éves 64 GB-os Kingston.

    A három böngésző feleslegesen, legalább 1 GB helyet foglalna úgy, hogy tartalma folyamatosan változna, de méretileg és nagyságrendileg ugyanúgy elfoglalná a helyet. A gyorsítótár egyébként is igen nagy számú, és apró méretű állományból áll (pár KB-osak), melyek írása jobban igénybe veszi a technikát, mint egy lapozófájlé.

    " Ráadásul létezik mégegy korlátozás, ami további problémát jelent: az SSD csak egy komplett blokk (512 kB, azaz 128 darab 4 kB-os lap) törlésére vagy felülírására képes."

    Forrás: Átfogó elemzés az SSD-k természetéről

    Egyébként javasolnám, hogy ezt olvasd végig, mielőtt előadást tartasz a témáról.

    Az általad forszírozott megoldásnak csak egy - emberi érzékszervekkel mérve különösen - elhanyagolható szempontja van, ami pár pillanatnyi időmegtakarítást jelent a felhasználónak, de jó pár hónap, vagy év élettartam rövidülést az SSD-nek. Amiből következik, a plusz költség, és az új meghajtóra való költözéssel járó összes macera.

    A kérdés pedig csupán annyi volt, hogy az Operában létezik e már a funkció vagy sem. Ennyi és nem több.

Új hozzászólás Aktív témák