Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #23252 üzenetére

    "Aki Firefoxra váltott, annak a mostani, 24-es állapota se lett volna kielégítő, aki Chome-ra az meg az alacsonyabb memóriahasználat és gyorsabb működés miatt úgyis visszatér idővel"
    Nálam épp az említett agyonkorlátozós dolgok miatt jön el lassan az ideje, hogy megint az Operát használjam gyakrabban a Chrome helyett. A Firefox szerintem egész jó böngésző lehetne, használom is párszor, de valahogy nem tudom megszokni, továbbra is nehézkesnek érzem az indulást, és a használat közben is valahogy nehézsúlyúbbnak tűnik, mint az Opera vagy a Chrome. Pedig tetszik a felület testreszabhatósága is, az, ahogy megcsinálták a UI átrendezhetőségét (hogy relatíve szabadon dobálhatod rajta az elemeket), meg ahogy korábban beszéltük, az extensionök is jóval több lehetőséget kapnak, mint a többi népszerű böngésző bővítményei (erre a Google azt mondaná, hogy ez csakis hátrány lehet, mert akkor szegény ostoba, körül nem néző júzer bekap valami spy-/ad-/mal-/satöbbiware-t). Ennek megfelelően vannak is olyan extensionök Firefoxra, amiknek egyelőre nincs párja se Operára, se Chrome-ra.
    Te most egyébként Firefoxra váltottál? Vagy épp mivel próbálkozol?
    Az Ottert amúgy használgatod? Csak mert kíváncsi lennék olyan véleményére, aki használta pár napig, hogy milyen.

    Az előbbi, "többi állítással asszem egyetértek"-részből levonnám a forráskód-publikálásra vonatkozó részt, arra elfelejtettem reagálni. Nekem nem úgy tűnik, hogy a példás forráskód-minőségről tehetne tanúbizonyságot, meg amúgy sem biztos, hogy csak az az oka, hogy nem szívesen adnák ki a kezükből a forráskódot, hogy félnek tőle, hogy valaki világuralomra tör. :D Na meg azért tényleg nem olyan sima a dolog egy ekkora szoftvernél, hogy egyszerűen feldobjuk GitHubra a komplett forráskódot, és hadd szóljon.

    "Ez valószínűleg csak Windows alatt van így, mert 35-ös Chrome-ban Linux alatt csomagolatlan kiegészítőnél nem ugat és máshonnan is tudok behúzni crx-et miután jóváhagyom a figyelmeztetést. Vagy később kerül majd bele?"
    Jól látod, se Linuxon, se Macnél nincs ilyen f@szság. Itt a válasz:
    https://productforums.google.com/forum/#!msg/chrome/2yTVWdfC4Gg/BkbPOe08hWsJ
    "Also I should note that we aren't enforcing this policy for chrome apps or themes, nor are we enforcing it for extensions on MacOS, Linux, or ChromeOS because we don't see anywhere near the same level of problems on those OSes (obviously switching OSes is a big deal and I don't mean to suggest that you should consider this, but I just wanted to make sure folks already running those OSes know that the policy doesn't affect them)."

    Érted, ha valamelyik platformon ennyi idióta van, nem ám kitalálunk valami alternatív megoldást a nem Chrome Web Store-ból származó extensionök telepíthetőségére, hanem kitépjük a pi××ba a probléma gyökerét, írmagja se maradjon az egyéb forrásokból származó bővítmények felrakhatóságának. Mennyivel egyszerűbb, még gondolkozni se kell túl sokat a forráskód módosításának mikéntjén.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák