Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #19558 üzenetére

    Tulajdonképpen odinho itt azt fejtegeti jó hosszan, hogy a felhasználók utálták/utálják, hogy kompatibilitási problémák miatt bizonyos oldalak nem működnek jól (lásd épp a Gmail, Facebook), és ezek fixálása sok időbe került, na meg hogy ezzel sok felhasználót veszítettek, ezenkívül most a 15-ös változattal inkább egyelőre a kompatibilitásra és stabilitásra helyezik a hangsúlyt, és hogy az újítások be fognak kerülni, de NAGYON sok időt fog valószínűleg igénybe venni. Hát igen, végül is ezt eddig is tudtuk. Van egy ilyen elejtett megjegyzés is, hogy "The vast majority of Opera users are very basic users (like my father and my girlfriend)." Ezzel mondjuk nem tudom, mennyire lehet egyetérteni, mert én úgy vettem észre, a többsége az Opera-felhasználóknak inkább tudatos felhasználó - de az tény, hogy ha nem gondolnak az egységsugarú júzerek igényeire, akkor az komoly felhasználóbázissal és anyagi veszteséggel is jár. Az még oké, hogy kompatibilitási problémákkal törődni kell, ezt mindenki elfogadja szerintem. De azért remélhetőleg ez nem csap át abba, hogy tudatosan butítják a böngészőt, hanem tényleg megvalósulnak komolyabb fejlesztési lépések is, még ha hosszú idő alatt is.

    A vendor-prefixek kérdésében nem tudok igazságot tenni, hogy miért épp most jelentették be az ezek megszüntetésére vonatkozó igényt, de az már legalább pozitív, hogy tesznek egy ilyen jellegű kinyilatkoztatást, bár valóban korábban is meg kellett volna már ezt lépni, na meg azt tudjuk, hogy az Operának volt mindig is a célja az, hogy inkább szabványos irányokba tereljük a dolgokat, ne pedig csak gyors tűzoltás és csillivilli gyanánt beletuszkoljunk újításokat a böngészőtől függően, ami épp kompatibilitási problémákhoz vezet. Tehát a jó öreg Opera-mentalitás a helyes szerintem is, ebben egyetértünk, reméljük, azért nem olyan szar a helyzet a jövőre nézve tudatos felhasználói tekintetben, mint amilyennek most tűnik.

    Azt viszont továbbra sem tudom megérteni, miért nem tesznek lépéseket az Operánál arra vonatkozóan, hogy megnyugtassák végre a sok emiatt pattogó júzert (többek közt engem is), hogy oké, megértettük az aggályaitokat, visszarakjuk azokat a nyomorult könyvjelzőket is, amit egyébként implementálni rohadtul nem egy megerőltető dolog. Bármilyen programozó megoldja, aki rendelkezik némi tapasztalattal, nem először látott kódot, és nem a gányolás a kedvenc módszere. Tehát ez a rész még mindig homály számomra.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák