Új hozzászólás Aktív témák

  • AMIGODEEJAY

    csendes tag

    válasz dqdb #21247 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget!

    Sokmindennel próbálkoztam de ez nem jutott az eszembe pedig DE egyszerű... :)

    Amigo

  • #27813376

    törölt tag

    Hali. Jó sokáig Operát használtam, de meguntam hogy soxor kifagy, ezért egy évig krómoztam. A mostani Operát használva jónak tűnik, olyan mint a króm. Csak én érzem, hogy gyorsabb a Chrome-nál, vagy más is tapasztalta? Illetve azt hiszem a memóriaigénye is kisebb. Lesz könyvjelző meg full szinkron, nem tudjuk?

  • Doma88

    tag

    Az új, 18-as Operában hol lehet kikapcsolni azt, hogy ne jegyezze meg amiket a fórumos/weboldalas keresőbe beírok? Pl.: nCore-on ( :DDD ) megjegyez mindent amit beírok a keresőbe és ez idegesítő. Illetve még az lenne a gondom, hogy a letöltéseknél már nem kérdezi meg hogy mit akarok csinálni, tehát hogy megnyitom meg mentem a fájlt, hanem alapból elkezdi letölteni.

    Amúgy nem értem ezeket az Opera fejlesztőket. Az újabb részek mindig rosszabbak (számomra) mert olyan hülye fícsöröket tesznek bele amire semmi szükség/irritáló. :W

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz Doma88 #21253 üzenetére

    Sehogy.

    Letöltésnél: ez van, mint a Chromenál. Utóbbinál ugyan be lehet állítani, hogy mindig nyissa meg az adott típusú (pl. PDF) fájlt, de akkor is a beállított alap könyvtárba tölt le, nem a tempbe, mint a normális böngészők.

  • Doma88

    tag

    válasz fatal` #21254 üzenetére

    Na akkor kénytelen leszek feltenni valami régi verziót mert ez valami nagyon f0s. <_<

  • LonGleY

    veterán

    válasz Doma88 #21255 üzenetére

    Biztosan sokkal kellemesebb, hogy ugyan nem jegyzi meg a formokat, de várhatod, hogy épp melyik oldal hal le a 12-essel..

    Egyébként pedig a formokba beírt cuccok kényelmesen törölhetők, fél pillanat kiikszelni a már felvett dolgokat. Biztos lesz beállítítás rá, nem kell elhamarkodottan leírni a böngészőt. Teljesen szokható dolgai vannak, innentől fogva pedig már csak javulhat a helyzet.

  • fatal`

    titán

    válasz LonGleY #21256 üzenetére

    És a letöltéskezelővel mit csinálsz? Az fostalicska marad. Aztán tabkezelés, könyvjelzőkezelés stbstb.

  • LonGleY

    veterán

    válasz fatal` #21257 üzenetére

    De mit akarsz azon kezelni? Letölt, elfelejted.

    Igaz, megszakítani nem tudtam az egyiket, de ez sem olyan, amit így hagynak. Butaság lenne feltételezni, hogy nem változtatnak még bőségesen a mostanra kialakult dolgokon. Nem kő' annyit sírni. Elég tetemes az a changelog (és nem a kivonatoltra gondolok), ebből látszik, hogy kicsit sem lassítottak a fejlesztési ütemben.

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz LonGleY #21258 üzenetére

    Pl. azt hogy egy rohadt open ne szemetelje össze a hdd-t.

    "ebből látszik, hogy kicsit sem lassítottak a fejlesztési ütemben."
    Szinte semmit nem implementáltak a régi verzióból a stabilba, ez kicsit ellenetmond annak, amit írsz.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21258 üzenetére

    "De mit akarsz azon kezelni? Letölt, elfelejted."
    Azért az ilyen kommentárjaid egy csöppet meglepőek. :DD

    Igazából egyszer már tettem erről említést, de továbbra sem értelek, annyira csapongasz: egyszer sírod (!) vissza a <= 12.x dolgait, kicsit mérgelődsz, hogy mi van már a fejlesztéssel, aztán ha valaki más is ezt teszi, esetleg egyéb kívánsága van, akkor lecseszed, hogy ugyan ne nyavalyogjon már annyit, hiszen tök jól haladnak a fejlesztők, meg majd lesz még jobb is, legyen már türelemmel. Olyan, mintha a nevedben két eltérő véleménnyel rendelkező emberke írna, vagy ami rosszabb, mintha némi skizofréniával küzdenél. :DDD Legalábbis eme témában eléggé meghasonlottál önmagaddal. De nehogy megsértődj, nem az a célom. :D

    Sk8erPeter

  • Predator2

    addikt

    Wolverine tanácsára felraktam a 12.15 x64-et- usb módban egy külön meghajtóra.

    És ott meg működik! És ezt mégis hogyan?

    Elméletben 12.16-ban csak biztonsági hibát/hibákat javítottak nem?

    Feltettem 12.16 x64-et usb módban, hogy nem e valami kieg zavar be de nem. Sajna az is rögtön megadja magát.

    >> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Predator2 #21261 üzenetére

    Pl. úgy, hogy valami kapcsolódó dolgot meg pont 12.16-ban sikerült elkúrniuk, annyira nem nagy misztikum. A szoftverfejlesztésnél amúgy is előfordul, hogy az egyik hiba kijavításával sikerül véletlenül belerakni a szoftverbe egy másik hibaforrást.

    Sk8erPeter

  • Orlin

    addikt

    Ahogy nézem a héten megint alszanak az Operánál...

    Ez a felfedezés dolog ,de jó lenne ha egyszer végre lehetne saját oldalakt beletenni.
    Szerintetek lehetséges a jövőbe?Vagy itt van valami üzleti szempont is és az Opera kaphat ezektől az oldalaktól pénzt,hogy őket teszi csak be!? :D

    LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

  • Wolverine

    félisten

    válasz Predator2 #21261 üzenetére

    A 12.16 és a Javascript viszonya finoman szólva is érdekes. Vannak site-ok, ahol semmilyen script nem hajlandó működni a 12.16-tal és ettől használhatatlan lesz az egész, a 12.15-tel meg vidáman használható az egész...

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • lacoka007

    tag

    Üdv. Telepítettem az Opera 18-at. A gondom az, hogy nem nyitja meg a torrent fájlt, úgy ahogy a 12.6-os verzió, hanem elakarja menteni a torrent fájlt. Hogy lehet beállítani a 18-as verziót úgy , hogy társítás alapértelmezett programmal µTorrent.? Az az, hogy megnyissa az µTorrent programmal, és ne mentse le. A sgítséget előre is köszönöm.

    Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

  • lacoka007

    tag

    válasz dqdb #21266 üzenetére

    Üdv. Sehol? Akkor mit lehet tenni?

    Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lacoka007 #21267 üzenetére

    Várni. Egyelőre nincs kész ennek a fejlesztése (csak lesz már) az új, Blink-motoros Operában.

    Sk8erPeter

  • LonGleY

    veterán

    válasz fatal` #21269 üzenetére

    Jahogy temp-be töltés... értem. Nyilván lesz.
    Én ilyeneken nem aggódom külön. Fölösleges lenne..
    Meg jajongani, hogy nem jön Linux-ra (nem rád értem).
    Hogyne jönne - egyszerre nem lehet mindent.

    [ Szerkesztve ]

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #21268 üzenetére

    Azok se igazán akarnak jönni, amire mondták, hogy fejlesztik. Erre még annyit sem mondtak, hogy fejlesztik. Szóval vagy nagyon soká, vagy sohasem lesz lesz valami fejlemény.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Doma88

    tag

    Tök jó kis böngésző (volt) minek kell elrontani ilyen hülyeségekkel mint hogy ne lehessen letöltés nélkül megnyitni a fájlt. Ráadásul most néztem, hogy a Flash-t se kezeli jól mert minden egyes Flash-es cuccra rá kell kattintani, hogy elindúljon. Volt egy oldal ahol 4 hírdeséből egyet se hozott be csak kiírta a nagy szürke téglalapba, hogy "A bővítmény futtatásához kattintson rá" vagy valami ilyesmi maszlagot. Hát gratulálok. :W

  • anorche1

    őstag

    válasz Doma88 #21272 üzenetére

    Nincs bekapcsolva véletlenül a rally mód?

    "It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

  • LonGleY

    veterán

    válasz Doma88 #21272 üzenetére

    A Flash-t felejtsétek már el! Semmit nem számít.
    Mások eleve azért használnak blokkert, hogy a hűlt helyüket se lássák.
    A Flash-nek ki kell halnia, ez az egyetlen értelmes, ami történhet vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Doma88

    tag

    válasz anorche1 #21273 üzenetére

    Nem hinném mivel akkor tettem fel. Mindegy is mert azóta feltettem a jó öreg 12-est és minden okés. :)

  • LonGleY

    veterán

    válasz Doma88 #21275 üzenetére

    A jó kis böngészőben elavult a motor, egyre többminden nem fog benne működni. Te hogyan csinálnál új verziót több platformra pár hónap alatt úgy, hogy ne ugasson minden 3. Opera fan? Ezt csak azért írom, mert rohadtul zavar, ha valaki instant szarozik akkor, mikor adott a választási lehetőség (a 12-es további használata, míg az új fejlődik annyit, hogy te is válthass).

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Doma88 #21272 üzenetére

    Még egyszer: ez egy totál új fejlesztés. Alapvetően azzal egyetértek, hogy lassú a fejlesztés.

    "Ráadásul most néztem, hogy a Flash-t se kezeli jól mert minden egyes Flash-es cuccra rá kell kattintani, hogy elindúljon. Volt egy oldal ahol 4 hírdeséből egyet se hozott be csak kiírta a nagy szürke téglalapba, hogy "A bővítmény futtatásához kattintson rá" vagy valami ilyesmi maszlagot. Hát gratulálok. :W"
    Mondjuk ilyenkor anyázás helyett inkább körül kéne nézni először. :) Félre ne értsd, nem tisztem védeni az új Operát, mert nem vagyok oda érte, de speciel pont nem ez a hibája. JÓL KEZELI, de le lehet tiltani alapból a különböző pluginek futtatását, tehát jól meghatározható oka van a problémádnak.
    Címsorba írd be: opera://settings
    Kattins a "Websites"-ra, majd Plug-ins szekción belül "Click to play" (vagy "Block all") helyett "Run automatically (recommended)".

    Screenshot:

    Opera - Plug-ins - Click to play

    (#21274) LonGleY :
    "A Flash-nek ki kell halnia, ez az egyetlen értelmes, ami történhet vele."
    Ezzel az állítással kivételesen egyetértek, de ettől még, hogy mi itt nagyban egyetértünk ezzel kapcsolatban, és hála a HTML5-nek, CSS3-nak, stb., egyre kevesebb weboldalnál döntenek úgy, hogy totálisan Flash-alapokra helyeznék az egészet, ettől még mindig vannak Flash-alapú weboldalak, ahogy Flash-alapú reklámok, Flash-alapú sliderek, bannerek, különböző kis beágyazott Flash-alapú minialkalmazások, Flash-alapú videólejátszók, stb. is, szóval nem lehet úgy csinálni, mintha a Flash-pluginra nem lenne még szükség.

    Ráadásul a problémája megoldásában ezzel nem igazán működtél közre. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #21271 üzenetére

    Reméljük a legjobbakat. Amúgy most komolyan, a changelogok számunkra kevésbé észrevehető itt-ott fejlesztgetéseivel, foltozgatásaival tömködésén kívül most történik valami felhasználók számára is érdemi újítás Operáéknál? Vagy mi van má'? :DDD

    Szerk.:
    Még az is zavaró, hogy az opera://settings oldalon a különböző szekciók nem hivatkozhatóak, mint az opera://flags oldalon. Akkor már igazán csinálhatták volna következetesre. (Chrome-ban is belinkelhetőek a különböző aloldalak is a beállításokon belül.)

    Viszont még egy érdekességet észrevettem, hogy ha a view-source:opera://view-source:opera://settings oldalt megnézem, akkor nem működik a Ctrl+F, nem lehet keresni benne. :DDD Míg pl. az opera:flags forráskódjában lehet. Elég furcsa. :DDD

    (#21270) LonGleY
    Nem értelek, úgy csinálsz, mint egy strucc, amelyik a homokba dugja a fejét. Mintha nem akarnád észrevenni, ami körülötted van, csak azért is dicséred az Operát, hogy milyen király kis cucc ez az új, Blink-alapú tökvakarás.
    Egy szoftverfejlesztő cég, amelyik a felhasználói kitartásából él, egyszerűen a saját érdekében nem teheti meg, hogy ilyen csigatempóban fejlesszen. Jöttél a changelogokkal, hogy vannak benne bejegyzések. Tényleg remek érv. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #21278 üzenetére

    hoppá, kimásoláskor a view-source:opera://settings URL-ből view-source:opera://view-source:opera://settings lesz, újabb javítandó hülyeség. :)

    Sk8erPeter

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #21278 üzenetére

    Túlzás, hogy beleszerettem, és nem is a kritikával van baj (én is élek vele), hanem a teljesen elutasító szarozással. Szerintem megtehetik, hogy ellavírozgatnak, míg komolyabb produktum nem fejlődik belőle. El tudom képzelni azt az álláspontot, miszerint nem az örökölt Opera fanok a lényeges szempont az egészben, hanem a kifejlődő termék, ami majd esetleg újra nevet szerezhet magának. Kellemetlen helyzet, de ebből kell kihozni a legjobbat (tudom, pont ezt nem látjátok benne, de én maradnék optimista). A Linux is majd megdobja a tesztelői bázist, ahol visszacsatlakozhatnak a technikailag haladóbb emberek.

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21280 üzenetére

    "ellavírozgatnak"? Az milyen céges stratégia? Szerinted manapság hogyan tud megmaradni erős piaci versenyben egy "lavírozgató" cég? Ne csináld már, ezt te sem gondolhatod komolyan. "Lavírozgatással" nem lesz valamiből "komoly produktum", nem is beszélve arról, hogy a nagy "lavírozgatás" közepette igen komoly felhasználóbázis-vesztés történhet, ami már a "lavírozgatás" értelmét és a cég létét, túlélési esélyeit is hosszú távon fenyegetheti.

    "El tudom képzelni azt az álláspontot, miszerint nem az örökölt Opera fanok a lényeges szempont az egészben, hanem a kifejlődő termék, ami majd esetleg újra nevet szerezhet magának. Kellemetlen helyzet, de ebből kell kihozni a legjobbat (tudom, pont ezt nem látjátok benne, de én maradnék optimista)."
    De könyörgöm. Nem tűnt még fel, hogy több, mint fél éve (!!! :Y Ez most engem is meglepett, de nézd meg, pl. ez a hsz. mikor született, amikor írtuk többen a kritikus megjegyzéseket első tapasztalatként:
    http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_19118-19118.html
    (aztán még itt a hír Pengétől) - durva, hogy múlik az idő, és mióta "lavírozgat" az Opera :U :W)
    pontosan ugyanezeket a frázisokat puffogtatjuk, felváltva, egyszer mi gyanakszunk erre a valószínűsíthető üzletpolitikára (ti. hogy nem az advanced userek a cél, hanem a khmm, mondjuk úgy, hogy kevesebb igénnyel rendelkező felhasználók), egyszer te mondod ugyanezt, egyszer más, és mire jutottunk azóta? Komolyan, összeszámoltad már, hogy milyen ÚJ feature-öknek tudsz igazán örülni az ablak+címsoron felül (kb. ez volt eleinte), ami újdonság, és mi minden van, ami teljesen alapvetően elvárható lenne, mivel még egy Chrome-nak is magasabb a szintje bizonyos testreszabhatóságok/szolgáltatások terén? Természetesen utóbbi a nehezebben összeszámolható, amit már régen meg kellett volna csinálniuk. Most mit látunk? Még a Developer-változatban sem sikerült az állítólagosan már nem tudom, mióta fejlesztgetett könyvjelzős funkcionalitást sem megkapni, de nemhogy a description, nick és egyéb mezők nincsenek kész, amik a régi funkcionalitást idézik, hanem még a Ctrl+D hatására könyvtárat sem lehet választani a könyvjelzőnek. Ez már egyszerűen a nevetséges kategória, mintha valami kretének lennének a szoftverfejlesztők. Ne csináljunk már úgy, mintha ez ilyen mértékben összetett probléma lenne (egy nyomorult fastruktúráról van szó, meg néhány kiegészítő funkcióról!!), hogy hónapokig kelljen rajta mereszteni a seggüket. De ez csak egy a sokból.
    Igazából te is csak beszélsz a nagy semmiről, tök feleslegesen lépsz fel az "ördög ügyvédjeként", írogatod nap mint nap, hogy optimista vagy és reménykedsz már hónapok óta, én is csomó ideig reménykedtem, de már kezdem egyszerűen elveszíteni a türelmemet, mert ez már vicc. Nagyon hiányolom az Opera régi funkcionalitását, de mégis kitartok az Opera mellett, és ezt az újat, a Blink-alapút használom a napi böngészésre, tehát képes voltam kompromisszumokra, de kezdem unni, hogy a nagy semmi van már egy csomó ideje. Hallottál az elmúlt hetekben érdemi újításról az Operában? Na ugye.

    Sk8erPeter

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #21281 üzenetére

    Hm, nem is gondoltam volna, hogy már fél éve.

    Fél év alatt nem sikerült semmi fejlesztést letenni az asztalra, az durva. Mármint user experience szempontból.

  • LonGleY

    veterán

    válasz fatal` #21282 üzenetére

    Semmit? Milyen semmit? Ezt olvasni egy csomó helyen, de elmondhatatlanul üres és rosszindulatú. A motoron kívül minden új, ráadásul a Blink projectbe se véletlen vette be őket a Google. Ott van a 2 (nemsoká 3) platform és a motor fejlesztése (épp tegnap és ma érkezett 1-1 update droidon). Sorozatosan feltételezitek, hogy a nektek annyira magától értetődő dolgok csettintésre mennének. Ti hány UI-t terveztetek már meg életetekben? És nem egy 3 gombos Android programra gondolok. Én magam nem programozok, de már a 3. programot fejlesztjük, úgy 4 éve. Nem fél perc, mire leteszed az alapokat, hogy mi merre, hogyan legyen elérhető, hogyan animálódjon, milyen stílusa legyen és mi ergonomikus. A weboldalak ehhez képest a kvázi stabil layout-jaikkal egy fokkal egyszerűbb témák.

    [ Szerkesztve ]

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #21281 üzenetére

    Pont az érveid alapján kétlem, hogy lazsálnának. Vagy: akkor-biztos-hülyék-ülnek-ott. Tényleg csak ez a két verzió létezhet? :]

    Egyszerűen unalmasak számomra ezek a találgatások, meg feltételezések a hátterüket illetően. A hozzáállásom valóban képlékeny még (a skizo témára reagálva), csak ezt sérelmezem, hogy nem vagytok kicsit belátóbbak: túl vagyunk a nagy váltáson, kikesereghettük magunkat, és nem az a lényeges, hogy mi volt.

    Nekem amúgy annak ellenére bejön, hogy mainstreamebb lett/lesz a böngésző. Tisztában vagyok a hiányosságaival, viszont azzal is, hogy még egy csapatnak sem sok az a fél év. Verhetjük százszámra a fejünket a falba, akkor sem leszünk közelebb a kívánt álomböngészőhöz.

    [ Szerkesztve ]

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #21281 üzenetére

    A fejlesztési sebességet illetően: az Operánál eddig is súlyos fél évek (!) teltek el az új feature-ök bevezetése, majd a borzasztó kresselős időszakokat követően, mire kijött 1-1 hosszabb távon is alkalmazható/szerethető verzió (9.64, 10.52 - ugyebár mindenki emlékszik ezekre, és most beállt a sorba a 12.15 is). Ahhoz képest most príma, stabil verziókat kapunk egymás után, amik tudásban is ha lassan, de bővülgetnek, és nem minden 10. oldalon megdőlő verziókat tolnak az orrunk alá. A Presto-nál ez sorozatos volt; párszor sokkal inkább elveszítettem a belé vetett hitem, mint most, a reboot sokkjai kapcsán. Emiatt is tartom egyelőre (még egy jódarabig) azt, hogy nem feltétlen tökölésről meg dumbságról van szó - és zavar az, ha valaki egyértelműen annak hiszi a hiányosságokat.

    ---

    #21283: Az update-et nem a motorhoz akartam írni, hanem a mobilplatformhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • lacoka007

    tag

    Üdv. A gépem elkezdet rosszalkodni. Elöszőr nem állt le, aztán nem jelentek meg a minialkalmazások, ezért csináltam egy rendszerfájl ellenörzést, az jó volt.Utána csináltam, egy energy ellenörzést, és hibák és figyelmeztetések jelentek meg. Mi lehet a gépem baja.? A segítséget előre is köszönöm.

    Jelentés:

    Hatásfok-vizsgálati jelentés
    Számítógépnév
    Keresés időpontja 2013-11-30T09:06:16Z
    Keresés időtartama 60 másodperc
    Rendszergyártó System manufacturer
    Rendszer termékneve System Product Name
    BIOS dátuma 03/09/2009
    BIOS verziója 2104
    Operációs rendszer buildszáma 7601
    Platformszerepkör PlatformRoleDesktop
    Csatlakoztatva true
    Folyamatok száma 69
    Szálak száma 895
    Jelentés GUID azonosítója

    Elemzés eredménye

    Hibák
    Energiagazdálkodási házirend:Az alvó állapot időkorlátja le van tiltva (csatlakoztatva)
    A számítógép nincs úgy beállítva, hogy adott tétlenségi időszakot követően automatikusan alvó üzemmódba lépjen.
    Processzor kihasználtsága:A processzor kihasználtsága magas
    Az átlagos processzorkihasználtság magas volt nyomkövetéskor. A rendszer kevesebb energiát fogyaszt, ha az átlagos processzorkihasználtság nagyon alacsony. Ellenőrizze az egyes folyamatok processzorhasználatát annak megállapításához, hogy mely alkalmazások és szolgáltatások használják leginkább a processzort.
    Átlagos kihasználtság (%) 5.59
    A platform energiagazdálkodási lehetőségei:Az ACPI _PSD objektum érvényesítése sikertelen
    Probléma van az ACPI _PSD objektum definíciójával a számítógépen. A rendszerhez készült legfrissebb belső vezérlőprogram (BIOS) telepítése megoldhatja ezt a problémát.
    Csoport 0
    Index 0
    A platform energiagazdálkodási lehetőségei:Az ACPI _PSD objektum érvényesítése sikertelen
    Probléma van az ACPI _PSD objektum definíciójával a számítógépen. A rendszerhez készült legfrissebb belső vezérlőprogram (BIOS) telepítése megoldhatja ezt a problémát.
    Csoport 0
    Index 1

    Figyelmeztetések
    Platformidőzítő felbontása:Platformidőzítő felbontása
    A platformidőzítő alapértelmezett felbontása 15,6 ms (15625000 ns), amely a rendszer üresjáratakor használandó. Ha az időzítő felbontása nő, lehet, hogy a processzorteljesítmény-kezelési technológiák nem lesznek hatékonyak. Az időzítő felbontása nőhet multimédia lejátszása vagy grafikus animáció miatt.
    Jelenlegi időzítőfelbontás (100 ns-os egységek) 10000
    Maximális időzítőperiódus (100 ns-os egységek) 156001
    Platformidőzítő felbontása:Megválaszolatlan időzítőkérés
    Egy program vagy szolgáltatás a platform maximális időzítő-felbontásánál kisebb időzítő-felbontást kért.
    Kért időszak 10000
    Kérő folyamat azonosítója 4612
    Kérő folyamat elérési útja \Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Opera\18.0.1284.49\opera.exe
    Platformidőzítő felbontása:Megválaszolatlan időzítőkérés
    Egy program vagy szolgáltatás a platform maximális időzítő-felbontásánál kisebb időzítő-felbontást kért.
    Kért időszak 10000
    Kérő folyamat azonosítója 4904
    Kérő folyamat elérési útja \Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Opera\18.0.1284.49\opera.exe
    Energiagazdálkodási házirend:A kijelző időkorlátja hosszú (csatlakoztatva)
    A kijelző úgy van beállítva, hogy 10 perc elteltével kikapcsoljon.
    Időtúllépés (másodperc) 1200
    Energiagazdálkodási házirend:A 802.11 rádióegység energiagazdálkodási házirendje Legnagyobb teljesítmény (csatlakoztatva)
    A 802.11-kompatibilis hálózati adapterek jelenlegi energiagazdálkodási házirendje nincs beállítva alacsony fogyasztású üzemmódok használatára.
    Processzor kihasználtsága:Jelentős processzorhasználatú folyamatok.
    Ez a folyamat felelős a nyomkövetéskor rögzített teljes processzorhasználat jelentős részéért.
    Folyamat neve sidebar.exe
    Folyamatazonosító 3212
    Átlagos kihasználtság (%) 3.14
    Modul Átlagos modulhasználat (%)
    \Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\mshtml.dll 0.65
    \Device\HarddiskVolume2\Windows\winsxs\amd64_microsoft.windows.gdiplus_6595b64144ccf1df_1.1.7601.18120_none_2b25b14c71ebf230\GdiPlus.dll 0.65
    \SystemRoot\system32\ntoskrnl.exe 0.42
    Processzor kihasználtsága:Jelentős processzorhasználatú folyamatok.
    Ez a folyamat felelős a nyomkövetéskor rögzített teljes processzorhasználat jelentős részéért.
    Folyamat neve dwm.exe
    Folyamatazonosító 2932
    Átlagos kihasználtság (%) 0.36
    Modul Átlagos modulhasználat (%)
    \Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\dwmcore.dll 0.12
    \Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\atidxx64.dll 0.05
    \SystemRoot\system32\ntoskrnl.exe 0.04
    Processzor kihasználtsága:Jelentős processzorhasználatú folyamatok.
    Ez a folyamat felelős a nyomkövetéskor rögzített teljes processzorhasználat jelentős részéért.
    Folyamat neve System
    Folyamatazonosító 4
    Átlagos kihasználtság (%) 0.23
    Modul Átlagos modulhasználat (%)
    \SystemRoot\system32\ntoskrnl.exe 0.18
    \SystemRoot\system32\DRIVERS\atikmdag.sys 0.01
    \SystemRoot\System32\Drivers\cng.sys 0.01

    Információ
    Platformidőzítő felbontása:Időzítőkérési készlet
    Azon modulkészlet, amely a legalacsonyabb platformidőzítő-beállításért felelős ebben a folyamatban.
    Kért időszak 10000
    Kérő folyamat azonosítója 4612
    Kérő folyamat elérési útja \Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Opera\18.0.1284.49\opera.exe
    Hívó modulhalom \Device\HarddiskVolume2\Windows\SysWOW64\ntdll.dll
    \Device\HarddiskVolume2\Windows\SysWOW64\winmm.dll
    \Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Opera\18.0.1284.49\opera.exe
    Platformidőzítő felbontása:Időzítőkérési készlet
    Azon modulkészlet, amely a legalacsonyabb platformidőzítő-beállításért felelős ebben a folyamatban.
    Kért időszak 10000
    Kérő folyamat azonosítója 4904
    Kérő folyamat elérési útja \Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Opera\18.0.1284.49\opera.exe
    Hívó modulhalom \Device\HarddiskVolume2\Windows\SysWOW64\ntdll.dll
    \Device\HarddiskVolume2\Windows\SysWOW64\winmm.dll
    \Device\HarddiskVolume2\Program Files (x86)\Opera\18.0.1284.49\opera.exe
    Energiagazdálkodási házirend:Aktív energiaséma
    A jelenleg használatban lévő energiaséma
    Séma neve OEM - kiegyensúlyozott
    Séma GUID azonosítója {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}
    Energiagazdálkodási házirend:Energiaséma személyisége (csatlakoztatva)
    Az aktuális energiaséma személyisége, amikor a rendszer csatlakoztatva van.
    Személyiség Kiegyensúlyozott
    Energiagazdálkodási házirend:Videominőség (csatlakoztatva)
    Engedélyezi a Windows Media Player számára, hogy a minőséget vagy az energiafelhasználást figyelembe véve optimalizálja a videók lejátszását.
    Minőségi mód Optimalizálás videominőségre
    Rendszer-elérhetőségi kérések:Sikeres elemzés
    Az elemzés sikerült. Nem találhatók energiatakarékossági problémák. Nincs visszaadott információ.
    USB felfüggesztése:Sikeres elemzés
    Az elemzés sikerült. Nem találhatók energiatakarékossági problémák. Nincs visszaadott információ.
    Akkumulátor:Sikeres elemzés
    Az elemzés sikerült. Nem találhatók energiatakarékossági problémák. Nincs visszaadott információ.
    A platform energiagazdálkodási lehetőségei:Támogatott alvó állapotok
    Az alvó állapotok lehetővé teszik, hogy a számítógép alacsony energiafelhasználású állapotba kerüljön valamennyi tétlenség után. Az S3 alvó állapot a Windows-platformok alapértelmezett alvó állapota. Az S3 alvó állapot csak annyi energiát használ, amennyi a memória tartalmának megőrzéséhez és a számítógép gyors elindításához szükséges. Az S1 és az S2 alvó állapotokat kevés platform támogatja.
    Az S1 alvó állapot támogatott true
    Az S2 alvó állapot támogatott false
    Az S3 alvó állapot támogatott true
    Az S4 alvó állapot támogatott true
    A platform energiagazdálkodási lehetőségei:A processzor energiagazdálkodási lehetőségei
    A processzor hatékony energiagazdálkodása lehetővé teszi, hogy a számítógép automatikusan egyensúlyban tartsa a teljesítményt és az energiafelhasználást.
    Csoport 0
    Index 0
    Üresjárati állapot (C) számlálója 1
    Teljesítményállapot (P) számlálója 3
    Órajel-vezérlési állapot (T) számlálója 0
    A platform energiagazdálkodási lehetőségei:A processzor energiagazdálkodási lehetőségei
    A processzor hatékony energiagazdálkodása lehetővé teszi, hogy a számítógép automatikusan egyensúlyban tartsa a teljesítményt és az energiafelhasználást.
    Csoport 0
    Index 1
    Üresjárati állapot (C) számlálója 1
    Teljesítményállapot (P) számlálója 3
    Órajel-vezérlési állapot (T) számlálója 0

    Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21284 üzenetére

    "Pont az érveid alapján kétlem, hogy lazsálnának"
    Melyik érv győzött meg erről? :DDD Az, hogy kifejtettem, hogy már fél éve fejlesztik, és ehhez képest a bevezetett, felhasználók számára valóban hasznos újítások száma nevetséges? :D Vagy hogy az nevetséges, hogy még a nyomorult könyvjelzős témán is hónapokig képesek b@szakodni? Ez alapján tehát nyilván amúgy tökre pörögnek, csak ezt a felhasználók nem veszik észre, de ők valójában TÉNYLEG bizony nagyon nyomják. Érdekes logika. :D

    Engem nem érdekel, hogy most tökre nehéz nekik. Ők egy piacon helytálló böngészőt akarnak fejleszteni, amit a felhasználók a mindennapjaikban tudnak használni, és most már azért sem tudok jóindulatúan hozzájuk állni, mint régen, mert már ráadásul semmilyen szempontból sem egyedülálló ez a böngésző. SŐT! Butább. És mint erről már reszeltük a fingot elég sokat, nem az advanced usernek megfelelés a cél. Akkor tehát miért is kellene oly nagyon megértőnek lenni, ha faék egyszerűségű böngésző a cél, amivel a cél a maximális profit elérése? Hogyan tervezik ezt elérni? Úgy, hogy folyamatos csalódottságban hagyják a júzereiket?
    Azt kellene végre megértened, hogy ez nem egy hobbi-/garázsprojekt, hanem ez most már elvileg egy kőkeményen maximális profitra törekvő cég, egyelőre olybá tűnik, kihalt már az a régi szemlélet, ami ebből átjött, hogy kevés pénzért, de a legjobbra, legtestreszabhatóbbra törekszenek, hogy valami egyedülállót alkossanak. De nem is kell nagyon pátoszos képet lefesteni, egyszerűen már látszólag más a megközelítés. Ezért tehát egyszerűen nem tehetik meg, hogy néha ne dobjanak csontot a felhasználóknak, hogy nesze, ezen rágódjatok addig, amíg mi b@sszuk a rezet.

    "Sorozatosan feltételezitek, hogy a nektek annyira magától értetődő dolgok csettintésre mennének. Ti hány UI-t terveztetek már meg életetekben? És nem egy 3 gombos Android programra gondolok. Én magam nem programozok, de már a 3. programot fejlesztjük, úgy 4 éve."
    Vicces, hogy pont azokat oktatod ki, akik pedig folyamatosan foglalkoznak programozással, miközben neked meg nincs tapasztalatod vele.
    Aha, nyilván mi azt gondoljuk, hogy a dolgok csettintésre mennek. Nálunk sem fordult elő még ám sosem, hogy órákat kellett debuggolni pár apró nyomorult hiba miatt.
    De mindez kit érdekel? Szerinted a megrendelőt hol érdekli, hogy mit kúrtál el a kódodban, ami miatt aztán szépen duplikáltad/megtripláztad véletlenül a munkára fordítandó időt? Őt az érdekli, hogy legyen kész, amit megrendelt, időre. Ne holnaputánra.
    Ez még kis léptékben is igaz, de ekkora léptétekben, ahol az Opera jár, már senkit sem érdekel az egyszeri programozó magánélete. Ezt tényleg olyan nehéz megérteni?

    De akkor próbáljunk megoldást találni arra, hogy megnyugtassuk a felhasználókat: hát mi lehet ez például? Ó, a kommunikáció! Milyen jó is lenne, ha legalább azt írnák a nyomorék blogjukban, hogy bocs, fiúk, de most az van, hogy k×rva sok időnk elmegy X és Y problémára, reméljük, meg tudjátok érteni, de amúgy gőzerővel melózunk rajta, plusz még szeretnénk az általatok kért Z feature-t is bevezetni, csak arra kérünk titeket, hogy várjatok, mert jelenleg nincs rá szabad kapacitás. Kértétek A és B szolgáltatást is? Hát az a helyzet, hogy azt rohadtul nem tervezzük bevezetni. Beszéljünk a C-ről, azzal kapcsolatban még nem született döntés, de megfontoljuk, aztán visszajelzünk, de számítsatok inkább arra, hogy az nem valószínű, hogy lesz a közeljövőben.
    Tehát értelmes, tiszta, marketing bullshit nélküli, félrevezetés vagy probléma-arrébbsöprés érezhető szándéka nélküli kommunikáció a felhasználók felé RENGETEGET segítene. Ha megtudjuk, hogy valamelyik feature-t nem is fogják bevezetni, akkor max. morognak rajta egy sort a júzerek, de legalább TUDJÁK. Nem csak találgatnak, nem csak várakoznak tök feleslegesen, nem csak széttárják a karjukat, hogy hát fogalmam sincs, most éppen mi történik.
    Ez a legrosszabb stratégia, amit jelenleg csinálnak. Se nem dobnak csontot a felhasználóknak, se nem közlik, mik a közeljövőbeli és távlati célok.

    Remélem, nagyjából már kezded kapiskálni, mit is kellene másként csinálnia az Operának, és mi is a problémája vele az anyázó júzereknek. Mármint azoknak, akik tudnak annál érdemibb kritikát is megfogalmazni, hogy "ez egy szar".

    Sk8erPeter

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #21287 üzenetére

    Csak egy pár megjegyzés: attól még, mert konkrétan nem én írom a kódot, ugyanúgy részt veszek a logika és minden egyéb felépítésében. De tudtommal itt nincsenek megrendelők, és nem fizettél az Operáért (hacsak nem régebben, mikor licenszt lehetett vásárolni). Az, hogy ők miből akarnak megélni, legyen az ő dolguk. :] Valószínűleg jórészt a Blink projectben is részt vesznek.

    Egyébként kapisgáltam én eddig is, nem hiszem, hogy elvakult fan lennék, és hogy ezeket újból el kelljen nekem mondani. Csak van átmenet a basszátok-meg-mi-ez-a-fos (Doma88) és a perfekt-böngésző között véleményezés terén is (mint ahogy a böngésző is egészen jól használható, még ha nem is full feature).

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz LonGleY #21283 üzenetére

    Terveztem már UI-t (androidon kívül is). És? Kit érdekel?

    A motort egyébként a Google fejleszti. Egy könyvjelzőkezelő lefejlesztése nem tart fél évig.

    Konkrétan milyen funkciókat tudsz felsorolni, amit befejeztek (tehát nem dev funkció) és a 15-ös verzió után került be? Nem sok minden jut eszembe. Mindez fél év alatt.

    Itt egy egész csapat dolgozik rajta, főállásban, profitorientáltan. Ennek ellenére az elvégzett munka minősége minimum egy nagy kérdőjel.

    A nagyobb probléma, mint, ahogy feljebb is említve lett (vagy lejjebb, kinek hogy van beállítva a fórum) a kommunikáció hiánya.

    [ Szerkesztve ]

  • slashing

    senior tag

    Én azt nem értem hogy miért maradt Opera a neve, a régi userek felől ez egy elvárást támaszt a cég felé. Mert aki eddig használta, az az extra dolgok miatt használta és mert sebességben is jó volt. Szóval a régiek várnák a régi szintet az újak meg az Operát mint böngészőt már úgymond leírták. Valami miatt nem telepítették, igazán sose derült ki, legalábbis számomra, hogy az átlag user egyszerűen nem is találkozott vele és azért nem vagy mert van valami ami miatt az átlag nem szerette. De inkább az elöbbire tippelnék.

    Szerintem dobni kellett volna a nevet, sokkal többet foglalkoztak volna úgy vele a szakmai oldalak. Persze lehet hogy volt valami piackutatás ami azt mutatta ki hogy ez az út rosszabb mint a jelenlegi. De szerintem attól hogy jobb lesz az Opera, nem lesz több felhasználója. Mert ha ezen múlna akkor a Presto opera úgymond fénykorában le kellett volna nyomja majd sóval behintenie bármelyiket.

    Amúgy az átlagnak a Opera 18 vagy ha már nem kell külön bekapcsolni a könyvjelzőt akkor az a verzió simán használható úgy hogy semmi hiányt nem érez belőle.

    Tesóm gépén régi Opera van, multkor tisztogattam kicsit, megnéztem hány könyvjelzőt csinált több év alatt. Eredmény = 0. A password kezelést sz.tem hírből sem ismeri, a mail szolg. sem hiányzik neki. Kiegészíítőket is én telepítettem rá, mert azt sem használna.

    Szerintem rohadt nagy marketinget kell az új Operának csinálnia hogy Profitáljon, a tudása meg kb. tökmindegy. Azt a szintet ami egy átlagnak kell már elérte. Az olyanoknak mint nekem meg marad az hogy vagy megszokom vagy ők sem állanak meg az átlagnál és fejlesztik bele a régi dolgokat és akkor legalább az a néhány százalék amit eddig elértek megmarad.

    Most egy újabb dologba futottam bele ami hiányzik. Képen jobb klikk és nincs tulajdonságok :( én relatíve gyakran használom de az átlagnak ez minek is kéne. Pedig az hogy a Presto még az exif adatokat is kiírta az baromi jó és egy rétegnek még hasznos is. De ez a fícsör sztem az újban olyan hátul lehet a rangsorban hogy inkább nem is szeretném tudni mikor kerül vissza, már ha visszakerül.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21288 üzenetére

    "De tudtommal itt nincsenek megrendelők, és nem fizettél az Operáért"
    Látom sok minden átjött abból, amit írtam. A megrendelők egy példa volt arra, ha például valakinek elvállalok egy honlapfejlesztést. Kurvára nem fogja érdekelni, hogy én elkúrtam valamit a kódban, nem működik az elvártak szerint, és egyelőre nem tudom, mi az oka, vagy eltökvakarásztam az időt, és emiatt nem tudom teljesíteni a határidőt.
    Értsd: nem az Opera megrendelőire gondoltam, bár ez a reakció ilyen facepalm-kategória volt, például a részvényeseknek, projektvezetőknek, cégvezetőknek, akárkiknek lehetnek bizonyos elvárásai, hogy adott határidőre valami legyen kész, vagy történjen már valami, ami kicsit előrelendíti az érdeklődést (esetleg visszatartja a váltani tervezőket) a szoftver iránt. Gondolom ti sem csak úgy beledolgoztok a vakvilágba, hogy majd lesz valami, addig is "ellavírozgattok"... :U Vagy igen? Mert akkor én kérek elnézést...

    "Az, hogy ők miből akarnak megélni, legyen az ő dolguk. :]"
    Ezt a megjegyzést most halál komolyan leírtad? "Az ő dolguk"? Szerinted a felhasználóknak nem "dolga", hogy mi történik az általuk használt böngészővel? Nem belőlük élnek? (Csak hogy nehogy ebbe is beleköss: nem közvetlenül, csupán közvetetten, mert nem utalgatnak át a bankszámlájukra pénzt a felhasználók a böngésző használatáért, letöltéséért, remélem, ezt így nem kell külön elmagyarázni, bár a megjegyzések alapján kétségeim támadtak, már bocs.) Végül is lehet az ő dolguk, valóban, végül is megvárhatják, amíg a felhasználóbázis egy része leszakad, mert mondjuk hiába tartottak ki, nem érkeztek meg a korábban ígért (!!) fejlesztések, végül is a cég akár el is tűnhet a süllyesztőben. "Az ő dolguk"...
    Egyre vadabb dolgokat írsz, csak hogy megvédd az álláspontodat.

    Az elvakultság abban is megnyilvánulhat, hogy akármilyen érvet mondunk, azt mintha egyszerűen szándékosan nem akarnád megérteni. Mintha mi hordanánk szemellenzőt, hogy nem vesszük észre azokat a fantasztikus újításokat, amiket több, mint fél éve NEM raktak le az asztalra. De komolyan, milyen dolgokat tudsz felsorolni? Mert eddig ennyit sikerült, úgy, hogy állítólag az Opera most megnövelt számú munkaerővel dolgozik, mégsem sikerül komolyabb ütemben haladni. Érkezett egy frissítés Androidra, azt a mindenit, királyul alátámasztottad, hogy milyen gyorsan dolgoznak. :DDD A "nekünk magától értetődő dolgokat" pedig azért tekintjük annyira egyszerűnek, mert van némi sejtésünk, hogy ez kódolás szintjén hogy néz ki. Ennél komplexebb dolgokat is illene összerakni ekkora brigáddal.
    És még egyszer: ez nem egy garázsprojekt, aminél megbocsátható a tökölés, mivel a fejlesztő mondjuk ezt csak hobbiból csinálná, meló mellett. Az Opera-fejlesztőknek konkrétan az Opera fejlesztése lenne a melója. :D
    Ez "a Blink projectbe se véletlen vette be őket a Google" érv meg úgy hangzik, mintha a Google ment volna oda hozzájuk, és kérlelte volna őket, hogy légyszi, segítsetek már, mert nekünk tökre jó lenne, mi veletek sokkal jobban haladnánk, jó? Vazze, az Opera saját időspóroló és anyagi megfontolásai miatt váltott Blink-motorra, és most contributorok a Blink-projektben, hozzájárulnak commitokkal, ne csinálj már úgy, mintha ez bármit is igazolna a hű de nagy fejlesztési ütemből, ez pont nem azt igazolja. Betársultak egy amúgy nélkülük is haladó projektbe, aminek nem csak ők a contributorai, ami egyébként valóban előrelendítheti a motor fejlesztését, de ennek köze nincs ahhoz, hogy vajon miért nem haladnak már fél éve érdemben.
    Még azt írod, hogy "Nem fél perc, mire leteszed az alapokat, hogy mi merre, hogyan legyen elérhető, hogyan animálódjon, milyen stílusa legyen és mi ergonomikus." Értsd már meg, ők egy komplett renderelőmotort vettek át (!!), tehát nem ők fejlesztették. A "hogyan nézzen ki", mármint a feldolgozott weboldalkód, erre már választ ad. A UI kialakítása más tészta, de egyelőre nemhogy annak animálódásáról nincs szó, egyszerűen a szolgáltatások köre szegényes.
    Egy "csont" lehetne a felhasználóknak, amit odadobnak, például a könyvjelzők teljes funkcionalitása. Korlátozzuk a kérdést akkor egy-egy kisebb feature-re. Miért is tartják ezt vissza? Mert egy naaaaagy újításhalmazt akarnak bevezetni? Mikor? Amúgy legyen így, de legalább akkor utaljanak rá. Ismét: fontos lenne a kommunikáció. Az nincs jelenleg.

    "A weboldalak ehhez képest a kvázi stabil layout-jaikkal egy fokkal egyszerűbb témák."
    Ez nem is értem, hogy jön ide, mi köze ahhoz, amiről beszélünk. Vagy ha arra céloztál, hogy én minek a programozásával foglalkoztam eddig, ki kell, hogy ábrándítsalak, nem csak weboldalakkal. Bár a feltételezés sem értem, honnan jön, meg egyáltalán azt sem, hogy ez miért téma most. Ha meg nem rám céloztál, hanem magadra vagy tök másra, akkor meg végképp nem értem, hogy jön ide ez az érv. :DDD

    A régi Operát meg idehoztad, mint összehasonlítási alapot: DE most ugyebár pontosan azért váltottak, hogy a renderelőmotor hülyeségeivel ne csak egyedül kelljen foglalkozniuk, spóroljanak némi időt, ÉS ezenfelül azzal harangozták be az egész váltást, hogy na most aztán lehetővé válik, hogy tök gyors update-kiadások legyenek! Emlékszel még erre is? (Pedig igen fontos a mostani helyzetet tekintve!)
    Egyébként is: most egyelőre egy igen lebutított böngészőről beszélünk. Hogy lehet ezt összehasonlítani a régi összetettségével, ahol a problémák forrásai is jóval szerteágazóbbak lehetnek?

    Sk8erPeter

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #21291 üzenetére

    Eddig is értettem ezt az álláspontot, nincs mit ennyit magyarázni rajta.
    Nem célom belekötni, de mint ahogy slashing is leírta, az átlagjuzer által
    használható szintet már elérte, vagyis hamarosan eléri a könyvjelzőkkel.
    És hogy ez szerintem rendben van, és kétlem, hogy megállnának itt.

    Majd meglátjuk, mi alakul belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • LonGleY

    veterán

    válasz Sk8erPeter #21291 üzenetére

    Amúgy prioritásban lehetnek lényegesebb dolgok is, amik nem jönnek csak úgy a motorral készen. Ez sem tűnik semmittevésnek. Lehet szemezgetni. Az új blog pedig sokkal királyabb, mint a régi.

    [ Szerkesztve ]

  • daninet

    veterán

    Van/Lesz 64bites verzió az új Operákból? (hogy még több ramot ehessen ;] )

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • brd

    nagyúr

    válasz daninet #21294 üzenetére

    Tabonként külön processz van, így egy oldalnak talán elég 2GB-nyi memória (vagy 4, ha olyan a program, és 64 bites a Windows). ;)

    The only real valuable thing is intuition.

  • daninet

    veterán

    válasz brd #21295 üzenetére

    Csak minap tumbliztam, tele volt gif-el az egész, és a 2 giga ramot bekajálta pár perc alatt és látszólag maximalizálódott ott.. utána meg lassult az egész.. :F

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • brd

    nagyúr

    válasz daninet #21296 üzenetére

    1 process foglalta el a 2GB környékét? Az brutális. :) Konkrétan mit csináltál, hogy ez sikerült, milyen oldalt nézegettél?

    The only real valuable thing is intuition.

  • #27813376

    törölt tag

    Tudja valaki miként tudom megnézni egy weboldal méretét?
    Régen volt ilyen opció, meg ffox-nál is van, viszont nem tenném fel ezért....

  • daninet

    veterán

    válasz brd #21297 üzenetére

    Tumblit pörgettem fél órája lefelé :D 6 giga ram eltűnt a gépből, ki is írta, hogy zárjak be valamit.

    Viszont vannak dolgok amiket nem tudok 18-ban:
    1. Nem írja hány %-ra van nagyítva egy oldal, nagyítom-kicsinyítem, de nem tudom mi az eredeti.. Ezt hol láthatom?

    2. Miért tiltja le azokat a kiegészítőket amiket frissíteni kell? Fél nap után vettem észre, hogy nem fut a Ghostery, kiegészítőknél frissítés gomb után lett csak aktív újra.

    3. Néha 1-1 process indokolatlanul pörgeti a procit (facebook és ebay szokta 10-12% körül járatni ha olyanja van) Honnan láthatom melyik process (tab) eszi a cpu-t? Megnyitom feladatkezelőt, 16 db opera.exe*32 fut, de nem tudni melyik tab melyik..

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • slashing

    senior tag

    Nekem a kedvencem hogy egy linkből nem tudsz kijelölni egy adott szót, sőt magát a linket sem tudod úgy kijelölni hogy az első betűtől jelölnéd ki, mindig egy üres szóközzel előbb kell kezdeni mert különben megfogja és vonszolni akarja. :W elképzelésem sincs hogy ez mire jó és ki húzogatja így a linkeket bárhova is. Kíváncsi lennék hogy ez valami bug volt amit végül senki nem javított aztán így fícsör lett vagy volt egy olyan elborult fejlesztő aki tudott emögé egy ideát kreálni és azt beadni a főnökeinek hogy ez jó lesz.

    Persze tudom hogy ez nem opera dolog mert úgy vették át a cuccot de akkor is, szét vet az ideg mikor próbálnék keresni egy szóra de nem tudom kijelölni mert egy link közepén van..... ááááááhhh

Új hozzászólás Aktív témák