Új hozzászólás Aktív témák

  • DIEGO15

    őstag

    válasz lovi27 #8653 üzenetére

    Kezdem Ádám és Évától, mert így tényleg elbeszélünk egymás melett.

    Az eszköz egy Magicsee N5 tv box. Amlogic s905x arm architektúrás soc-al szerelve, 2gb ram, 16gb emmc.
    Erre Csicsóka fórumtárs által készített omv image-t tettem ami a következőképpen néz ki.
    Egy Armbain debian 9 rendszer 3.14.29 kernellel, amire egy omv 4.x-et telepített.

    Első indításkor mindig frissítéssel kezdem, mert enélkül a bővítmények nem, vagy csak korlátozottan használhatóak, ez volt az első problémám, amit itt meg is osztottam veletek és sikerült orvosolni.

    Hetek óta hiba nélkül használom, mindig feltettem minden frissítést, és úgy látszik, hogy most az egyik frissítés valamit összkuszál nálam.

    Nálam root@amlogic:~# update ezt a parancs is értelmezi a rendszer, és erre kapom azt a választ amit linkeltem feljebb.

    Próbáltam megoldani az egyezést,de kevés sikerrel. Ha az egyik helyről távolítom el, akkor mindig visszaírja, ha a másikról, akkor frissítéskor hibaüzenet lesz.

    root@amlogic:~# apt upgrade
    Csomaglisták olvasása... Kész
    Függőségi fa építése
    Állapotinformációk olvasása... Kész
    Frissítés kiszámítása... Kész
    0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
    N: „openmediavault-omvextrasorg_latest_all4.deb” fájl figyelmen kívül hagyása a(z) „/etc/apt/sources.list.d/” könyvtárban, mert érvénytelen fájlkiterjesztése van
    root@amlogic:~#

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák