Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Juditta_56 #68933 üzenetére

    azért nem teljesen, mert a nyári gumi összetételéből kifolyólag 0 közeli hőmérsékleten megkeményedik, a téli pedig 10 fok alatt is puhább marad :K pl a bakancsom jégen nem szerettem, mert keményebb volt a talpa és kegyetlenül csúszott... a régi converse-em meg puha volt és 100szor jobban tapadt :K ugyanez a helyzet autón a gumikkal, csak nagyban... ésszel kell lenni azért a téli gumival is, mert nem megváltás, viszont kisebb rutinnal is jobbak az esélyei az embernek télivel, mint nyárival

    ui: jégen eddig nem sok rutinom volt, most próbálgathattam munkahely környékén, ahol minimális a forgalom (reggelente 0), hogy a lefagyott jégen hogy viselkedik a gép... erősebb fékre azonnal csúszott, viszont motorfék meg óvatos fékezéssel meg lehetett állni... indulás meg úgy, mint amikor tanultam vezetni... nagyon óvatos kuplungolással és kis gázzal... (gyakran csináltam városban is féktesztet, ahol nem voltak körülöttem, hogy érezzem mégis mennyi a tapadás... lekopogom, de most jól dolgoztak, mert nem volt olyan nap, amikor csúszkáltam volna... csak a kisebb forgalmú helyeken nem tisztították az utakat és ott maradt meg a jég)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák