Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz Degeczi #33166 üzenetére

    Így van. Okoslámpa sajnos csak telefonról kapcsolható. Lehet persze kapcsolóval is, de tényleg nem jó megoldás. Dry contact relé kell. Például Sonoff Mini, Shelly 1, 2 stb.

    [ Szerkesztve ]

  • LouiS22

    veterán

    válasz Degeczi #33166 üzenetére

    Én ezt a problémakört azzal - a nem túl elegáns, de annyira nem is ronda - megoldással ugrottam át, hogy a zigbee-s IKEA ledeket a "régi", kerek IKEÁ-s távval vezérlem úgy, hogy a meglévő villanykapcsoló borítóját (tehát magát a kapcsoló műanyag részét) eltávolítottam és nyomtattam egy "keretet" az kerek távirányítónak. Az szépen belepattan ebbe a keretbe, pont nem érintkezik a kapcsoló megmaradt részével és vígan kapcsolom le/fel, állítom a fényerőt, színhőmérsékletet. Bónuszként bármiylen vészhelyzet esetére egy mozdulattal kiemelem és ott van alatta a jó öreg fizikai kapcsoló (ő természetesen on állásban van).

    Nyilván ehhez előfeltételként kell a zigbee dongle, és egy HA. De ezek nekem adottak voltak.

    [ Szerkesztve ]

    Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

  • tutis

    őstag

    válasz Degeczi #33166 üzenetére

    Valószínűleg én értem félre, de én pont azt az esetet próbálom megvalositani, hogy az okos izzó mellé okos kapcsoló is legyen, de akkor gondolom az általam felvázolt eset se jó, azaz az okos izzókat okos kapcsoló működtesse. Ha jól értelmezem, itt az izzó jobban a buktató, mivel azzal lehetnek gondok pl áramkimaradás vagy net szakadás esetén. Mi a helyzet az okos kapcsolókkal? Az is zsákutca? Azért kérdezem mert háló és dolgozó villany kapcsolását ilyennel oldalán meg
    [link]
    Ez kapcsolnak sima led izzós villanyt. Ezt alexa is tudná vezérelni elvileg.
    Nappaliba is ilyen kapcsolókat gondoltam az okos izzó elé tenni, de akkor ezek szerint bukós?
    El tudom ereszteni az okos izzót. Kapcsolókkal mi a helyzet?
    Jobban járnék ilyen relével sima kapcsoló mögé?
    [link]
    Vagy teljesen rossz az elképzelés?
    Fejben jónak tűnt az ötlet😄 l3nyegeben vettem egy alexát és aköré építenék világítás működés, plusz lenne wifis termosztát is, illetve riasztó rendszer ami most wifis, wifia tuyás lenne.
    Ja és egy ledszalag is lenne ágy alá az is wifis tuyás.
    Egyébként philips hue-ből akartam indulni a tv miatt ami vezérelné a lámpákat, de a folyamatos felkapcsolas miatt gondoltam inkább ezt az utat, hogy kapcsoló és izzó külön legyen..

    http://www.youtube.com/tutisgsxr

Új hozzászólás Aktív témák