Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz JoceeHunt #17494 üzenetére

    Nekem gyári Velux van, azzal van némi tapasztalat, egyelőre csak informálódás szintjén, egyelőre nem integráltam be. Amit tudok róla eddig: brutális árazás, cserébe műanyag fogaskerekek, és minden agyonbonyolítva, műgyantával kiöntve. Bármelyik eleme ha meghibásodik (és magától is meg fog, a reddites és egyéb helyeken fellelhető tapasztalatok alapján) akkor repkednek a 100 ezrek, még úgy is, hogy ebayen vadászol hozzá bontott alkatrészt. Maga a motor az ablakon is "okos", szóval nem lehet csak úgy tápfesz kapcsolgatással vezérelni. Jelszint méréseken/tapasztalatai úton történő próbálkozás hatására pedig könnyen letilt örökre a benne levő elektronika, vagy kiakad valami csiga (amihez csak flexel férsz hozzá, a kiöntött ház miatt), ezt elég sokan megszopták.

    A vezérlődoboz meg szintén egy vagyon, és persze zéró olyan interfészt vagy csatlakozási pontot ad, amin keresztül a Veluxon kívül bárki tudna bármit is csatolni hozzá. Jó sokat olvastam róla, kb. net szerte az a mondás, hogy örülj neki ha több éves már, és működik, ne basztasd :D Amibe bele szoktak vágni az emberek, az max annyi, hogy a fali keypad buttonjai alá forrasztanak be drótokat, és így gombnyomás szimulálásával vezérlik valamivel (arduino, esp, rpi, ízlés szerint). Ez utóbbit bevállalnám én is, de annyira központi helyen van a fali kezelő, hogy maximum bevésni tudnék mellé/alá valami lyukat a falba, ahova bármit el tudok rejteni, egyébként nagyon ronda lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák