Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz Laslow #11289 üzenetére

    Szia, a 3. képed teljesen rendben van, hiszen az eredeti képen is rajta vannak az "elszíneződések", amik a jpeg tömörítésből adódnak. (Lásd a képet, amit az eredeti képből vágtam ki és nagyítottam fel, és egy kis gammakorrekcióval máris láthatóak a foltok, amit a nyomtató ki is nyomtat)

    Ha új a nyomtatód és eredeti toner van benne, akkor jogos a reklamációd (1. kép): vagy nincsenek jól beállítva a nyomtató feszültségei, vagy a tonerkazetta hibás. Egy nyomaton nem lehetnek szellemképek.

    A 2. képeden nem igazán látszik az általad leírt hiba, valószínűleg ugyan az okozza, mint az előzőt.

  • Laslow

    senior tag

    válasz Laslow #11289 üzenetére

    Sziasztok!
    HP LaserJet P1102w problémám van, hogy ha homogén felületet nyomtatok, az első pár centi jól láthatóan sötétebbre sikeredik, mint utána. Mindezt vadi új nyomtatóval, eredeti tonerrel. Kaptam a HP-től egy másik tonert, azzal is pont ugyanez volt a helyzet. Kaptam egy másik nyomtatót is a HP-től, és meglepetésemre azzal is ez van! Úgyhogy most nem tudom, hogy mi van... Holnap készítek még pár tesztképet, aztán ismét felhívom a HP-t.

    Mindez jpg és pdf állományok nyomtatásánál is ugyanúgy látszik, szóval valószínűleg nem szoftveres a probléma. Ráadásul, ha elfordíttatom szoftveresen a nyomtatandó tesztképeket, akkor a képek másik oldala lesz sötétebb, ugyanaz, amit először nyomtat. Szériahiba lenne? Fogalmam sincs...

    Van a lézernyomtatóknál olyan jelenség, hogy be kell járatódniuk, és mittomén, mondjuk 100 lap után nyomtatnak csak egyenletes, homogén minőségben?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák