Új hozzászólás Aktív témák

  • atoka1

    tag

    Üdv mindenkinek! Beállnék a sorba az új nvidia driver szidásával kapcsolatban. Bár az én problémám nem TDR hiba, hanem Optimus hiba a laptop miatt, csak sajnos az optimus topic eléggé kihalt :). Nálam az van ugye, hogy 2 vga van a gépben egy proci szintű intel és egy nv gt555m, 280.26 driver ig, az optimus felületen ki tudtam választani, hogy az adott progit melyik vga-val akarom futtatni, pl: sima filmeknél elég volt az intel is, vagy ha energiát akartam spórolni, hd filmekhez meg átkapcsoltam az nvidiára, mert azon sokkal szebb a renderelés, az intele nagyon szemetes a kép, fos mind1. Kedves barátaink úgy döntöttek, hogy az új driverrel ennek a rutinnak véget vetnek, és gyárilag nem lehet beállítani egy rohadt lejátszót sem hogy nvidia gpun futtasson, nem lehet kiválasztani a menüből, inaktív az egész felület. Kicsit felhúztam magam és nem értettem hogy az nv olyan öngólt rúgna hogy nem lehet lejátszani a filmeket a hiperszuper purehd támogatású extrabrutál vga-ján, gondoltam irok a supportjuknak. A nagy várakozás közepette, keresgéltem, hogy egyedi e a problémám, hát nem egyedi, nagyon sokan szívnak ezzel, és tele van vele az nv fórum is, hogy itt valami el lett baltázva. Persze egy darab nv supportos sem írt választ a fórumba hogy dolgoznának az ügyön. Pár nap múlva jött is reakció a supporttól hozzám, hogy ugyan mutassam már meg mi nem jó(mintha nem írtam volna le érthetően az első e-mailbe), csináltam screenshotokat a 2 driverrel nekik, hogy nimáááá, itt megy, az újjal meg itt nem megy ugyanaz a film. Sőt még fórumlinkeket is kapott tőlem a kölök, hogy nem én vagyok az egyetlen a földön ilyen problémával. 3 hét múlva megkaptam a választ:

    "Hello Attila,
    Thanks for waiting. Our investigation shows that its actually not a bug. We have made decisions to render applications on a per app basis, based on what’s most beneficial to the end user , upon evaluation of several factors, including quality of experience and power efficiency.

    Best regards,
    David"

    Hát kössz a semmit, ez tipikusan "ez nem bug hanem feature". Magyarul mostantól az nvidia dönti el, hogy hogyan használjam a laptopom a szokásoknak megfelelően. Írtam azért a srácnak még egy levelet, hogy ugyanmár árulja el nekem, hogy hogyan tudok hd filmet nézni a kártyájukon ami ugye az egyik főspecifikáció :D:D na erre még nem jött válasz.
    Ha ezt nem javítják ki a következőben, úgy ELADÓ egy májusi Lenovo Y570(i5,6gb ram,750gb,nv GT555M), oszt lesz helyette radeon.

    Köszönöm, hogy írhattam!

    Attila

Új hozzászólás Aktív témák