Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    kiváncsiságból, látva az aktuális gpu árakat, kipróbáltam a geforce now ultimate-t 1 hónapra
    hát sajnos ez így ebben a formában édeskevés.....2 nap alatt le is mondtam, töröltem a fenébe.
    LG C1 OLED-em van, a magamfajta kocagamernek a stream alapú havidíjas cucc ami mögött rendszeresen frissítik az alapot egy kontrollerrel maga lenne az álom. Konzol felejtős, mert 1-2 év alatt elavul, aztán 6 év mire kihozzák az újat.

    GF NOW tapasztalatok, ultimate csomaggal (4K 120hz)
    LG C1-en:
    - epic, steam könyvtárak szinkelése nem működik (wtf?), keresd ki magadnak a libraryből és ha olyan ami megvan valahol, mákod van
    - 4K tvre kiadott hivatalos app max 1080p-t tud (wtf2) mondván nem elég erős a SoC -> furamód a gyári appok netflix, disney, stb-vel nem problémásak 4K streamingnél dolby visionnel és atmossal....
    - az összekapcsolánál nem megoldott a steamen vett, de egyéb fiókokra mutató bejelntkezések integrálása. Ha pl a Jedi Fallen Ordert tolnád, lépj be a steambe majd lépj be az EA vagy egyéb accba is -> ha az ottani jelszavad nem csak szám, hanem karakter is, nyugodtan érezd megbaxva magadat, good luck a távvirányítóval, merthogy a mezőben nem ugrik fel a billentyűzet a képernyőn ha ráállsz.... (valaki tényleg tesztelte egyáltalán ezeket?)

    PC-n:
    - játékok legtöbbje kis képernyőben indul és nem is enged teljes képernyőre váltani
    - a csomag ellenére mindent 1280p-ben akar indítani -> mi értelme akkor a streaming profiloknak, ha egyenként kell vele gamenként bacódni még?

    én nagyon üdvzöltem volna, mert a 4-es széria csak 1 vese, az 5-ösnél emgint vérszemet kapnak, de maga a GUI és a user experience csapnivaló
    és technikában ez a elgfejlettebb elvileg, akkor milyen lehet a többi ? :S

  • Kobe

    veterán

    válasz b. #40193 üzenetére

    Az LG is bekaphatja, de az nvidia is hogy ilyenhez a nevet adta hogy hivatalosan kiadjak webOSre ezt az appot.
    az anno toptier olednek szar az OS-e, szar a soc, szar hlozati csatlakozoja, szar a wifije, az egesz tvbol egyedul az lled panel er barmit.
    En egy apple tvvel hasznalom, ethernettel rakotve a gigabites netre, az osszes szreaming app fel mpercen belul indul es lep be a librarybe, 10x olyan gyors minden mint az LG sajatja

    Szvsz ha nagykn meg akarnak szorongatni a piacot, akkor az nvidia lepaktalna az applevel is es kiadnak appletvre is az appot, iszonyat nwgy plusz felvevopiaca lenne a cuccnak
    (ugye jelenleg a 4K 120Hzet a 2019es shield sem tudja, a tobbi csingcsang androidos box sem, az atv igen)

  • Kobe

    veterán

    válasz Raymond #40229 üzenetére

    Ez nem feltetlen a kari hibaja, iinkabb a game optimalizalatlansaga.
    Rohej hogy ennyi vramot megeszik, kozben overall olyan mint egy 7 eves PS4 game

  • Kobe

    veterán

    válasz b. #40288 üzenetére

    A shield 2019es, reg elavult kiadas. HDMI is mar oregecske rajta, igy a geforce now ultimate elofizunak nem felel meg, 4K 120Hzet nem tudsz azon sem porgetni. Anelkul manapsag nincs ertelme szerintem, tvhez

    en nvidia helyeben appletv re is kiadnam az appot, a kis box megeszi reggelire a shieldet, eroben is, csak szoftveres oldalrol van elegge az apple okoszisztemara korlatozva

  • Kobe

    veterán

    válasz Busterftw #40292 üzenetére

    Vegy esetleg fokuszalhatnanak arra, hogy ha mar egy szoftveres megoldasrol beszelunk, akkor a szoftver maga hardverfuggetlenul legyen minel tobb feluleten elerheto :)
    es ne nvidia konzolt akarjanak gyartani,

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz evitiguF #40294 üzenetére

    A tvs appok egyelore ugy tudom csak 1080p 60Hz tudnak, hiaba 4Ks a tv es van benne gaming mode
    nekem pl 120Hzes 4K LG oled van, a webOS app nem tud jobbat, csak 1080p t enged valasztani benne

    szerintem a tv appos fejlesztesi irany onmagaban dead end, mert a tv gyartok nagyon sporolnak a SoC al es a wifivel, lan csatlakozas is rohejes. 100mbites ethernet, neha meg a netflix is akadozni tud rajta halozati kabellel….

    tv rakotve lan kabellel a routerre 1080p ben folyamatos gyenge kapcsolat jeleket dobal, pc ami wifin log ugyanazon a routeren meg olyan betonstabil mint a fal

    b. Csak kozben a tv gyartok a panelek kepessegeit telintve nagyon leleptek a shieldet, es mara mar a shield onmagaban bottleneck lett a tv kepessegeihez kepest

    ez igy annyira nem koser mert ha 4-5 evente adnak ki valami updatet belole, ugyanez a cikkus ismetlodik. ATV meg evente jon rancfelvarrt valtozat, es minden masodik evben nagyobb gatyabarazas tortenik benne

  • Kobe

    veterán

    válasz b. #40297 üzenetére

    Arra hogy jelenleg a shield sem tamogatja a 120Hzet a hdmi 2.1 hianya miatt, pedig manapsag mar abszolut ez az altalanosabb kepfrissites tvknel es monitoroknal is egyarant, lassan keresgelni kell a hagyomanyos 60Hzes cuccot.

    pedig a 120Hz az pont egy olyan feature hogy nagyon sokat dob a jatekelmenyen, relative kis beruhazassal (ujabb tvnel, monitornal mar adott, igy barki elvezhetne az elonyet, meg az is akinek nincs egy kulon RTX karija hogy mondjuk a Reflex et kihasznalja). Egyszeruen jobb ar-ertek aranya es magasabb hozzaadott erteke van a 120hznek mint a tobbi, ultimate gf now elofizuban levo low latency meg reflex okossagnak

  • Kobe

    veterán

    kicsit körbenéztem, mit mire lehetne a gépben upgradelgetni, mondjuk 4070 ti-t becélozva
    4070 ti -> 1000 eur
    deszka, proci, memo a bottleneck + új platform miatt -> 1100 - 1200 eur, járulékos ktg

    cca 800K mint upgrade, és ez kvázi jelenlegi széria középkategóriája, ház, hűtés, tárhely, kijelző, periféria hiányában. Nulláról 1.5et el tudsz locsolni egy gépre

    Nice.....és csodálkoznak miért megy a hoarding és sorbanállás a konzoloknál. Nem tudom hogy sírjak-e vagy kínombna nevessek

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz fLeSs #40332 üzenetére

    a magyar használtpiacot és kéz alatti sufni hardveraprós "storeokat" nagyon jól jellemzi, hogy németországból háztól házig, 0 kmes vadonatúj cuccot 20-25%al olcsóbban megkapom bármikor, mint a hardverapróról ugyanazt
    Biztos megéri akkor valakinek a belvárosi épület sarkánál csencselni a használt bányászkarival, nekem annyira nem. (Nomeg probléma esetén sem jocóhoz a trükkös nepperhez kell szaladgálni vele)

    Jocónál:
    ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti OC - 460.000,-Ft
    Caseking, azonnal, raktárról 390e....

    A lejjebbadás meg relatív. Egy 2080S-ről hova érdemes a 4070ti-tól lejjebb váltani ? 3080, 3070, 3060? Hogy 100ezrekért kb 0 előrelépés legyen ? Annyi erővel már seggén is ülhet az ember, az legalább olcsó, de 3000 széria kb pénzkidobás

    2020: komplett akkori csúcsgép > 600K tokkal vonóval (egyik, a piacon levő drágább házzal, drága AIO-val, nagy SSD-vel, HDD-vel, csúcs procival, csúcs lappal)
    2023: 2-3, széria azonos alkatrész 800K, komplett szériaazonos gép 1.5M....illetve bocs, nem szériaazonos mert a 800K-ba strix lap már nem fér, csak olcsóbb verzió, max TUF vagy hasonló :)
    hát OK, biztos van aki levezeti ezt gazdasági oldalról....

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz b. #40335 üzenetére

    próbáltam konzekvensen nézni, így 1-2 siteot pörgettem csak át az árak végett, illetve írtam is hogy 0-ról kvakönnyen el lehet locsolni komplett gépre
    a 4070 ti-hoz olyan procit néztem és kiegészítőket néztem amivel nincs CPU bottleneck, vagy legalábbis minimál, és mondjuk tápnál sem a limitet karcolgatod (én pl ilyenen nem spórolok, füstölt már el a tápon spórolástól gép) Prociban ez 5950X-től felfelé, de már inkább az AM5 vagy LGA1700as platform DDR5-tel....

    4070 ti - 1080 eur, strix, de 990 alatt nem kapsz mást se nagyon, marginális difi
    valami "alap" ddr5 - 340 eur
    Am5 / vagy hasonló intel deszka 260 eur - AM5 TUF mondjuk (Strix 4-500 eur között! :Y az anno csúcsnak számító Z390-es ROG Strix lappal amit újonnan 60Kért vettem, ez 3 év alatt min 300%os árváltozás, HUFban inkább 400......)
    proci 400-450 eur

    ez eddig 2130 eur, de ugye komplett gépet beszéltünk

    mellé mondjuk veszel 1 tb SSD-t (150 eur), egy normális 1000-es tápot (150-190 eur), valami normális házat (min 120 eur), hűtőt vagy AIO-t 120-150 eur, egy HDD-t tárolásra, 100 eur
    - kb 2900 EUR - mostani árfolyamon kb 1.1M , alsó hangon - külföldről
    Idehaza ennél jó 10-15%-al garantáltan drágább minden, 1.2 de inkább 1.3 alatt nem állsz meg
    és akkor ehhez egy normális, nem 60Hzes megjelenítő és periféria, meg is vagy az 1.5-tel, lehet még kevés is (monitorok az oled trenddel épp egy laza árduplázást nyomnak éppen, pedig 2-3 éve sem volt már épp olcsó)

  • Kobe

    veterán

    válasz Raymond #40340 üzenetére

    Persze, hogy lehet varialgatni markat meg tipust, nyilvan lefele is van minimal puffer. Csak akkor az eredetileg emlitett _szeriaazonos_ osszehasonlitasnak semmi ertelme, hiszen az osszehasonlitas alapjaul szolgalo gep 2020-21ben sem 600K karcolta volna, hanem a vmivel olcsobb szegmenst.
    %ban es szorzoban ugyanott vagy, tok mindegy hogy az 580K s gep dragul 1.2re vagy a 480K-s 950re

  • Kobe

    veterán

    válasz fLeSs #40347 üzenetére

    Ez belemagyarazas :) attol, hogy lejjebb csavarod a grafikat, attol meg a target szegmens ugyanugy dobott egy laza 200% aremelkedest ket ev alatt ugy hogy olyan indokokra hivatkoznak 2023ban is ami mar evek ota nem valid
    itt meg az utobbirol volt szo, nem a workaroundokrol

    a takaromba boven, nagyon nagyon boven belefer, de attol meg nem vagyok hulye hogy ennyit ellocsoljak ra :) szerintem alap hogy az ember megnezi, mire kolti, meg ha van boven is. Poen, hogy a gyartok szerint manapsag dragabbnak kell lennie otthon maradni es ulni a gepnel mint kivulrol valos elmenyeket szerezni :DDD nem is csoda hogy olyanok az NV eladasok amilyenek

Új hozzászólás Aktív témák