Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz gabor0928 #1540 üzenetére

    Mint írtam, már ha be tudod állítani. Doom Eternal nem engedi, amíg be nem fér a VRAM-ba.
    Nekem is 4K monitorom van, de ugye van ez a DSR, amivel be tudod lőni 8K-ra a felbontást :D
    Ha van annyi teljesítményed, hogy ez ne jelentsen gondot, akkor jól jön. Pl a TAA/FXAA homályát csökkenti.

    elite.cs11
    Szerintem pont a 27" a felső must have a 4K-hoz, ha a képminőség miatt akarunk nagyobb felbontást. 200%-ra állított asztallal még a ph oldalai is nerdgazm állapotba kerülnek.
    Ha meg a natív felbontás az érdekes, akkor szerintem a 42" az alsó határ. (otthoni monitor)
    A 31-32"-os monitorok már mindkét irányból kompromisszumosok (melós monitori)

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Rasiel

    senior tag

    válasz gabor0928 #1540 üzenetére

    Azért tud kellemetlen lenni, ha egy játék igényelné a több VRAM-ot, csak éppen az adott kártyán nincs meg az a mennyiség, amire szükség lenne. A Quantum Break pl. jó példa erre: megjelenésekor egy 3 GB-os GTX780-al játszottam. Maga a GPU összességében elegendő volt egy olyan szintre, hogy játszható legyen vele a játék, viszont volt jó pár olyan rész, ahol eléggé bezuhant az FPS-szám, és sokszor töltögetett a gép, meg-megakadt a játék, így játszhatatlanná vált.
    Az RTX 3080 esete eléggé érdekes. Az előzetes jóslatok, találgatások arról szóltak, hogy akár több VRAM-ot kaphat majd a kártya, így nem meglepő módon a 10 GB-os mennyiség miatt sokan húzzák a szájukat. Ha jövőtállóságról beszélünk, akkor ez nem biztos, hogy olyan jó megoldás a gyártó részéről. Nyilván, ha megvennék egy ilyen árral és teljesítménnyel rendelkező kártyát, személy szerint nem 1-2 évre terveznék vele. Főleg azoknak lehet elgondolkodtató a helyzet, akik magasabb felbontásban játszanák, legyen ez akár 1440p vagy 2160p. A következő kérdés pedig az, hogy a jövőben megjelenő játékok VRAM-igénye mennyire fog megugrani.
    Az természetesen a gyártóktól függ, hogy a 3080-as kártyájukra tesznek-e több VRAM-ot (ilyen eset már nem egyszer fodult elő, a fentebb említett GTX780-nál is volt 6 GB-os verzió), itt egyértelműen a sokat említett 20 GB jöhet csak szóba. Így mindenképpen vonzóbb lenne sokak számára a VGA, viszont persze kérdés, milyen árcédulával kínálnák őket.

Új hozzászólás Aktív témák