Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz subaruwrc #5458 üzenetére

    Pont tegnapelőtt beszéltem erről egy kollégával, egyrészt ezek a 75 + 150 w-os limitek nem annyik, ezek mesterséges limitek, amit pl. a 900-as szériáig bezárólag lehetett bios alól piszkálni. Egy 6 pin csak azért van 75 w-ra limitálva, mert "azt mutatja", hogy csak akkora van a tápon, ergo "nem lehet" túl nagy durranás, ha nincs rajta 8 pin. Hülye logika, de ezért csinálták. Egy 6 pin simán tud 150 w-ot, sőt!
    A szabvány szerint ha AWG6-os kábelből van a táp kábele és nem AWG8, akkor valami 10 A (vagy mennyi) folyhat át egy ilyen csatin szálanként, tehát csatinként 300 W, ergo egy 2x6 pines kari tudhatna a 75+75+75 helyett 75 + 360 + 360-at, csak limitálva van, hogy menjen "Kódgányon" meg öreg tápon is, meg hogy beleférjen a tdp-limitbe.

    Persze nem is tudom, miért Neked írom, na mindegy, gondolom nem mondtam sok újat. (Az információk kicsipapucs-tól származnak).

    Amúgy meg a biossal kapcsolatban igazad lesz, bár stabilitásban (alapon) nem hozott változást (eddig), a tuningpotenciál meg ugyan enyhén nőtt, ettől függetlenül a napokban visszarakom a gyári biost, elég lesz az mindenre.
    Legalább ezt is kipróbáltam.

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák