Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bagolyszkij

    újonc

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni, lehetőségeimhez és tudásomhoz mérten én már mindent megpróbáltam, de egyszerűen ez a már túlmutat rajtam! :)

    Vásároltam (RADIUM COMPUTER) idén március környékén egy LENOVO Y720 laptopot (i7-7700hq,gtx1060,ssd,hdd,16gb ram). A ram alapból 8gb volt a gépben, ezt vásárláskor 16-ra bővítve kértem. Használtam a gépet gyönyörűen (munkára, nem játékra), aztán most decemberben volt egy melóm, ahova gondoltam elkél, ha bővíttetem a rendszer még 16gb rammal így összesen 32-re.

    - először betettek az első mellé egy ugyanolyat - ramhiba volt hülye fagyásokkal, visszavittem
    - másodszor kicserélték mind a kettőt (CRUCIAL), ugyancsak ramhiba, a win össze vissza fagyott, kékhalálokat dobált, majd be sem töltött már a win (10) megint vissza vittem
    - tehát harmadszor is vissza vittem, a szervizes srác lementette nekem a dolgokat az ssdről, kapott két új ADATA 16BG ramot, illetve feltett egy új wint

    Azóta a gépe működik, nincsen ramhiba, tudok dolgozni, pörög a 32 ram szépen

    DE a gép 60 MÁSODPERC alatt indítja el a windowst az eredeti cirka 8 mp helyett.

    - raktam újra wint, drivereket, reseteltem a biost, majd updateltem, gyakorlatilag mindent megpróbáltam, de a probléma fennál

    Van bárkinek bármi ötlete, hogy mi lehet a gond? Hálás lennék! :)

Új hozzászólás Aktív témák