Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Gunar

    aktív tag

    válasz NEMO1968 #2457 üzenetére

    ha kellően utána nézel és kérdezel a bios flash-nek (milyen bios, hogyan mivel flashelik, stb) akkor nem hiszem hogy olyan nagy gond lenne, én csak tudom rá ment néhány hónapom, hogy kiokosodjak a notimból, bár ott nem egyszerű flash-ről volt szó!
    Szóval ha van frissebb esetleg érdemes elolvasni mivel nyujt többet mint az ami most van rajta! Egyre viszont figyelj nagyon, az alaplapi elem jó legyen, mert én pl amiatt szívtam 2 hónapot és addig nem is ment a gépem, majd egy szervizes, azota ismerős, akinek eszébe jutott ez a bibije lehet és igaza lehet, ezért nem indult el a flash után!
    Gondolom az alaplapi chip-szett hűtése ami megy sokat, főleg ha a jobban melegedők fajtájából való! De tényleg érdemes sok helyen utána olvasni a gépednek, ha amugy elégedett vagy vele!
    nálam gyárilag desktop proci forrt benne és nem is kicsit volt meleg, majd szereztem belöle egy mobil példányt és ahhoz hogy azzal menjen kellett a bios flash, meg ugye keresni bios-t, na ezek mind nem voltak egyszerűek és én még a biztonság kedvéért mivel foglalatban van a bios chip, szereztem egy tartalék db-ot, ha vmi bekrepálna közben (rossz biost rakok föl, stb), akkor legyen amivel ujra tudom indítani a vasat!
    A bios-od típusa kell először is, majd a gyártónál meg lehet nézni van-e rá ujabb és mivel kell csinálni a flash-t! Elsőre ijesztőnek tűnhet, de érdemes utána nézni, ha pedig végképp nem mered csinálni, akkor vannak erre szakosodva a neten akik 5e-körül megoldják!

  • Atos23

    senior tag

    válasz NEMO1968 #2457 üzenetére

    Elvileg a Chipset nincs olyan hőingadozásnak kitéve terheléstől függően, mint a CPU, vagy a VGA, így hőmérséklete 5-6 foktól eltekintve konstans. Ezért akár állandóan is üzemelhet.

    Ha bekapcsolás pillanatától kezdve folyamatosan teker a hűtő kikapcsolásig, akkor szinte biztos, hogy nincs szabályozása.

    Ha csak bemelegedés után indul el, és utána nem áll le, akkor:
    - koszos a hűtője
    - kiszáradt a paszta a hűtőn
    - hiányzik egy ventillátor szabályzó utility

Új hozzászólás Aktív témák