Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • randras_83

    addikt

    válasz twine #13318 üzenetére

    Fotós téma tuti akadna. :)

    Gyerekek van valakinek USB-C kábele, vagy tuti USB-A -> USB-C kábele, ami nem nyírja ki az 5X-et???
    Nagyon jó barimnál vagy a töltőfejjel, vagy a kábellel van gond, ma vette át az új N5X-ét, én már felgyújtottam volna az LG-t ;]

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/randras83/

  • gzbotii

    veterán

    válasz twine #13318 üzenetére

    Mindig is érdekeltek az ilyen érdekes helyek, amiknek státusza vitatott, nem elismert, stb. Főleg azok, amelyek kimondottan újak, azután voltak a függetlenségi háboruik, hogy én megszülettem.
    Transznisztriában '92-ben ért véget, legalább 600 áldozata volt. Moldva és Transznisztria viszonya most sem felhőtlen, de sokat rendeződött - pl Chisinauban rengeteg transzniszriai rendszámú autót látni, áruk forgalma megvan.
    Sok rémtörténet ellenére egyszerübb volt bejutni Dnyeszter Menti Köztársaságba, mint magába Moldvába, profeszionálisabbanak tünt az egész határendészet - még egy Kalasnyikovot sem fogtak ránk, vagy pénzt sem kértek az útlevelünkért cserébe. Miután nagyon minmális orosz tudásomat kombináltuk a határőr minimális angol tudásával és tisztáztuk, hogy, honnan jövünk és miért, kaptunk egy cetlit, amin szerepeltek az adataink és, hogy mikor kell elhagynunk az országot

    Magában az országban láttunk vagy öt orosz katonai ellenörző-pontot, ezen kívül rengeteg katonai bázist. Viszont a rendőri jelenlét nem volt számottevő.
    Tiraszpol nagyrészt ma is olyan, mint '89-ben lehetetti, de minden elég jó állapotban van tartva. Amit érdemes volt megnézni, azt megnéztük, egy fél napba belefért (Szovjet Tanács épülete - előtte a nagy Lenin szobor, városháza - előtte egy kisebb Lenin szobor, Suvorov admirális - a városalapító - lovasszobra, Örök láng-Hősök emléműve). Sétáltunk az utcákon, amik elég tiszták, rendezettek. Állítolag, közmunka programmal tartják tisztán a várost és így sokaknak munkát biztosítanak.
    Az emberek többsége normálisan öltözött, nem az ír le rólluk, hogy nagy lenne a szegénység - szerintem jobb a helyzet mint magában Moldvában.
    Vásároltunk 3 üzletben is, elég normális áron kapni szinte mindent, sok dolog viszont nevetésgesen olcsó: 99Ft szivar, 750 Ft a Kvint konyak (3*, 250ml - ami a SzU leghíresebb márkája volt - 169Ft-os chips (korrekt volt ízre is).
    Annak ellenére, hogy leírások alapján, csak egy ATM van az országban, én 5 küllönböző bankot láttam, mindnek több fiókja ország szerte, előttük 1-2 ATM. Kettőbe jártam be transznisztriai rubelt váltani (khm, "pénzt" :DDD ), pofám leszakadt milyen modern belülről, nálunk nincs olyan.

    Városi tömegközlekedésben finoman vegyülnek a tizen illetve negyven valahány éves buszok (de jóval több az új)

    Óramutató járásával megegyezően: Abházia és Dél-Oszétia nagykötségei (másik két oroszpárti szakadár ország), a Tank emlékmű a szabadságharcnak, 25 október sugárút, városháza

    [ Szerkesztve ]

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Új hozzászólás Aktív témák