Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuszal

    tag

    Sziasztok!

    Egy elég nagy problémám lenne, remélem tud valaki segíteni.

    Tehát: adott a következő gép
    Processzor - AMD Athlon 64 X2 3600+ 2*512kb dobozos Socket AM2
    Alaplap - ABIT - KN9-Ultra
    Memória -2 x 512 MB PC6400 (800MHz) DDR-II Zeppelin
    DVD író - Pioneer DVR-112D 18x DVD író
    Ház - Foxconn 3GTSAA-805 350W
    Winchester - 160GB Samsung 7200rpm SATAII 8MB cache winchester
    VGA - GALAXY - GF7300GT 256Mb HTD Zalman PCIE
    Bill.+Egér - A4TECH - AKX2810 X7 Game Master Desktop
    Monitor - ASUS - VW192S

    Minden alkatrész 1-1,5 hónapos új, boltokban vásárolt. Sajnos már az elején volt egy kis probléma vele: az első összerakás után, mialatt végig működött, majd rendszertelepítéskor végig működött, kihúztam minden kábelt, hogy a végső helyére tegyem a gépet. Majd kábelek vissza, gép bekapcsol és semmi! A monitoron a ''No signal'' felirat díszeleg! Gép szétszed, megmozgattam a videokártyát és semmi. Már épp feladtam volna amikor még tettem egy utolsó kísérletet a bekapcsolására és láss csodát, működött. Szépen elindult a rendszer meg minden. Ezek után semmi probléma. Hiába kapcsoltam ki teljesen, minden egyes alkalommal úgy indúlt ahogyan kell. DE kb. két hete beletettem egy plusz winyót. Mikor ismét összeraktam a gépet, megint semmi. Szétszed, videókártya ki-be, összerak: megint semmi. Megint játék a ki-be kapcs gombbal és egyszer csak ismét csoda. Rendszer elindul! Azután megint semmi probléma egészen mostanáig. Most ugyanis a vendég hdd kikerűlt a gépből és most megint elkezdett vacakolni. Hiába kapcsolom be, néha nem akar elindulni, bebootolni a rendszer. Volt olyan, hogy lenyomtam egy pár gombot a billenytyűzeten és már el is kezdte a bootolást, de addig semmmi.

    Hogy pontosan, hogy is néz ki a dolog, miről is beszélek. A gép kikapcsolva pihen. Én bekapcsolom! A házon lévő power led elkezd világítani és a táp ventillátora is elindul. De a monitoron a ''no signal'' felirat díszeleg. Ezek után vagy az segít, hogy megnyomom a resetet és akkor egyszer csak elkezd felállni vagy (volt már példa erre is) lenyomok pár gombot a billentyűzeten és erre az elkezd bebootolni. Persze olyankor minden az elejéről indul (memóriaszámlálás, stb).

    Mi lehet a baj??????? Miért csinál ilyet? Ha esetleg valaki a monitor kábelére gyanakodna akkor nem az, már kicseréltem! Ki lehet a bűnös? Alaplap, vga, esetleg más?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

  • kuszal

    tag

    válasz rlazol #3885 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm!

    A táp? Na erre tutira nem gondoltam volna, látszik, hogy csak használom a gépet, de érteni nem értek hozzá :(

    Már írok is odaátra :)

    Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

  • kuszal

    tag

    válasz Behindblue #3887 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm ezt is. Mondjuk nekem nem indul újra, vagyis úgy értem, hogy ha elkezdi a bootolást akkor onnantól már sinen van a dolog. Csak úgy magától még sohasem indult újra. Csak néha nem akar elindulni, pont úgy ahogyan fentebb írtam.

    Akkor ez még ezek után is táp gyanús, igaz?! De mit mondjak majd ha visszaviszem a házzal együtt (pont ahogyan vettem). Vagy ha elmesélem a sztorit akkor az elég kell legyen?

    Az viszont biztos, hogy ha cserélni kell akkor 400W-os FPS lesz belőle :) Mostanában mindenki azt ajánlja.

    Üdv: Szabolcs

    Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

  • kuszal

    tag

    válasz kuszal #3884 üzenetére

    Még annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy ha bekapcsolom és nem kezdi el a bebootolást akkor a ventillátorok (táp, proci, vga) mind működnek. Nem tudom ez fontos-e de gondoltam még ezt is megemlítem.

    Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

  • kuszal

    tag

    válasz qfm #3890 üzenetére

    Besz..ok, de komolyan. :DD

    Ez amúgy még jó hír is lehet, mert nem az alaplapot valószínűsítettétek. Azt nehezebb lenne cserélni, meg a tápon már én is gondolkoztam, hogy kicsi lehet vagy a későbbiekben azzá válhat. De így most lehet aktuálissá vált.

    Azért ha hazamegyek megnézem, hogyan reagál arra a dologra, hogy lehúzom a dvd írót.

    Köszönöm a segítséget!

    Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

Új hozzászólás Aktív témák