Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djg

    aktív tag

    Sziasztok!

    A konfiggal kezdeném, nem mai darab: P4, prescott 3Ghz@3,5; Abit IS 7; 4*256MB RAM; 120+250GB HDD; x1950pro; 420W-os Tt.

    Az előző vga-m egy 7800GS volt, annak a doboza 350W-os tápot jelölt meg. A mostani 450W-osat, de ezt csak tájékoztatásképp írom.
    A lényeg pedig, amit tapasztalok, hogy amióta megvan az új kártya nem indul be elsőre a gépem. Sőt, gyakran másodszorra se, van, hogy csak 6. alkaplomra, vagy mégkésőbb. Részletesebben: megnyomom a gombot, kattan a merevlemez és a BIOS nem csippan egyet, amit kéne. A képernyő pedig sötét, a monitor nem kapcsol be, a gép csak ''üresben'' zúg. Ilyenkor hosszan nyomom a bekapcsológombot, kikapcsol és kezdődik elölről a folyamat, amíg egyszer csak úgy nem dönt, hogy végre csippan és bekapcsol a monitor.

    Nemrég pedig teljesen elszállt a gép: eltűnt a hálókártya (nem lehetett látni a vezérlőpultban sem), 1024MB RAM helyett csak 512-t ismert be (kiszedegettem, visszatettem egyesével, így korrektül írta ki a darabokat külön-külön, RAM hibát kizárnám), a vga pedig egyik pillanatról a másikra csak 640*480-ban 16 színnel volt csak hajlandó megjeleníteni a windowst. (Driverekkel hiába bütyköltem, telepítgettem, nem is érzékelte, hogy fel van telepítve.) A gép csak akkor állt helyre, amikor a másodlagos (250GB-os) HDD-ről lehúztam a kábelt, a hálózati kártyát pedig átdugtam egy másik PCI portba.

    Tehát most ilyen szempontból helyreállt a gép, csak az indításos probléma maradt meg.
    Emellett viszont meglepő, hogy amikor már fut a windows és elindítok valami terhelőt (3dmarkot, játékot), akkor ugye megugrik a fogyasztás, viszont nem indítja újra a gépet. Emellé még mostanság megjelent egy időnként jelentkező ciripelő hang is a táp felől (talán, de nem tudtam pontosan kiszűrni, mivel nem csinálja állandóan.)

    Szerintetek ezekből arra lehet következtetni, hogy a táp gyengült el, vagy valami egészen mással van a baj?

    Sajnos gari a vga-t kivéve már semmire sincs.

    [Szerkesztve]

  • djg

    aktív tag

    válasz rlazol #3727 üzenetére

    A húzást már visszavettem, ezt nem tettem hozzá. A 78GS mellett jó volt húzva, de emelett visszavettem. Természetesen ezek után is fennáll a tünet.
    A Tt-be Sirtec bél van.
    Más gépben nem próbáltam a vga-t, de az helyreállt, kizárt, hogy azzal lenne a baj.

  • djg

    aktív tag

    válasz rlazol #3732 üzenetére

    Igen, jól látod a helyzetet. Őszintén szólva én valamiért nem vagyok benne biztos, hogy a tünet nem jelentkezett volna a régi vga-val is, mert amikor kicseréltem erre 1 hétig még ezzel is elsőre elindult, s csak utána tűnt fel ez a probléma.

    Azóta sikerült kipróbálnom egy másik tápegységgel is, nem volt javulás. (Pedig én azt tartottam a legesélyesebbnek, mivel egyrészt hiába Tt, ha Sirtec belső van benne, amiről nem jó a szakértők véleménye, másrészt már nem új, lehet, hogy lefutotta az üzemóráját, harmadrészt pedig a vga dobozára volt feltüntetve, hogy legalább 450W-os táp kell neki, ez pedig 420-as. Szintén szakértők szerint azonban ez nem annyira mérvadó, egy jó hatásfokú FSP, Enermax vagy hasonló simán elvinné a rendszerem még így is.

    Táp előtti szerelvények: nos igen. Már régóta tervezgetem, hogy egy normális APC elosztót szerzek be, és erre kötöm a géphez tartozó kábeleket, de eddig még nem tettem meg, s így egy sima fehér, kapcsológombos, de noname elosztóm van. Ez bizonyára veszélyes dolog, bár őszintén szólva már évek óta így van, és (lekopogom) még nem történt baj. Még mit érthetünk ez alatt?

    vga-táp: ha úgy érted, hogy a 2 molex, amit rá kell dugni, akkor azt mondhatom, hogy azt már elég sokszor húztam ki és be (pl. az új táp kipróbálásakor is).

    VGA: de ha ezzel baj van, akkor miért működik a monitor bekapcsolása után teljesen jól?
    Illetve amit már párszor produkált és fentebb is írtam (ez most, az új táppróba alkalmából is jelentkezett), hogy 640*480-ba 16 színnel jelenik meg csak a kép win-be, az apróbb kábelezésekkel helyreáll. (pl. a sata hdd tápjának lehúzásától és újra feltételekor). Ilyenkor pedig egyidőben a memóriából is kevesebbet tud megcímezni, van, hogy 512-t, most legutóbb 640MB-ot 1024 helyett. Tehát szerintem a vga csak annyira rossz, amennyire a memóriák.

    MB és VGA: na ilyet még nem ellenőriztem, nem tudom az Abit vagy a Sapphire feltüntet-e kompatibilitást a másikkal kapcsolatban, szerintem az eléggé jelzi a kompatibilitást, hogy AGP-s mindkettő.

    [Szerkesztve]

  • djg

    aktív tag

    válasz rlazol #3732 üzenetére

    Egy fontos dolog kimaradt: Ebben a gépben próbáltam más, régebbi vga-kat: mx440-et és egy mégrégebbi szintén agp-set. Javulás természetesen nem történt.

Új hozzászólás Aktív témák